Skocz do zawartości

Build log Biafry


Recommended Posts

Dziękuję

 

A czy coś możesz powiedzieć o jakości wentylatorów dodawanych do tej obudowy?

 

 

Trzymaj się tego co na stronie- ostatnio wsadzałem swoją XT45 480 na dół i mieściła się na styk (ona ma bodajże 124mm szerokości)

Cholerka to bardzo ciasno. Niewiele chłodnic ma 124/125mm albo mniej :\

Składając zestaw oparty na Primo będę musiał bardzo dobrze wymierzyć 3 razy aby wszystko fajnie pasowało.

/a niby jest taka przestrzenna.

 

 

@@Agivex, przejrzałem twój worklog i zastanawiam się (w odniesieniu do samego siebie) czy można byłoby, zamontować rez. na prawo (kosze na dyski) i połączyć go z pompą puszczając rurkę zaślepką. 

W sumie mógłbym zapytać o to wszystkich właścicieli Primo

 

 

http://s8.postimg.org/6u26zgld1/post_2035_0_71010600_1397191487.jpg

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites

 

 

Wentylatory bardzo dobrej jakości, nie ma się czego przyczepić.

Dla konfiguracji Push&Pull jeśli wymienię je na NF-F12 PWM zyskam?

Aby nic się nie zmarnowało to te od Phanteksa posłużą do nawiewu powietrza na froncie i wywiewu z tyłu.

 

@@Siwersus, rozumiem. Czyli najwięcej zabawy będzie nie z grubością a szerokością chłodnicy. Tej mocowanej na dole.

Link to post
Share on other sites

Ja bym w twoim przypadku za bardzo się nie przejmował, bo na twoje potrzeby starczy ci spokojnie na topie 360 45mm(ew. na upartego 480) i  dół 240 60mm (ew. monsta).

 Praktycznie przy moim układzie mam wszystko dopasowane na "styk" Jak chcesz ładować chłodnice pod wentylatory 140mm, ale możesz oczekiwać od nich nieco więcej pracy przy układzie.

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

 

 

NF-F12 PWM

 

Noctulce będą odrobinę wydajniejsze (i około milion razy brzydsze) ale pakowanie ich tutaj nie za bardzo ma sens. Po pierwsze- przy takiej ilości wentylatorów które tam będziesz miał zupełnie zbędny Ci będzie PWM. Takie wiązki i tak powinieneś kontrolować przez jakiś regulator napięciowy. No i najważniejsze- wentyle dołączone do tej budy działają u mnie razem z silent wingsami 2 i eloopami i zupełnie nie odstają. Mają zwyczajnie bardzo dobre łożyska. Wszystko skręcone jest na 800RPM żeby nie wydawało z siebie nawet najdrobniejszego szumu i tak sobie śmiga. Nie ma tu sensu wymiana (jeśli nie pasują Ci kolorystycznie to wrzuć je jako te niewidoczne pod dolną chłodnicę/ nad górną). Przy tej ilości chłodnic które chcesz tam wpakować nie ma sensu przesadzać z prędkością wentyli. No i najważniejsze- ile Ty chcesz tam bloków (ile gpu)? 

Link to post
Share on other sites

Z początku miałem w głowie zakup Aquaero jako kontroler dla pompy i wentyli. Dla lepszego dostosowania pracy w IDLE i podczas pracy - ma to sens?

Większość czasu siedzę pod OSX a kontroler po wcześniejszym ustawieniu będzie automatycznie dostosowywał się do panującego zamieszania wewnątrz skrzynki.

Już przechodzę do rozlokowania chłodnic i wiatraków. Posłużę się tym obrazkiem.

http://s11.postimg.org/encvo7j0v/wariant_1.jpg

480 góra i dół w konfiguracji push-pull.

 

 

//edytowano

 

Raz jeszcze sorki, nie będę robił bałaganu. Utworzyłem oddzielny temat.

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

http://i.imgur.com/yUfZ7KD.jpg

 

Jest na równo z corsairami LP. Około 3,5 cm. Nie koliduje z wentylatorem 140mm na tyle (a jeśli myślisz o chłodnicy w tym rozmiarze to daruj ją sobie ;) ). 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki

 

Spokojnie :)

W moim przypadku chodzi o grubość chłodnicy ale 120. Która może kolidować z wymyślonymi przez asusa obudowami.

 

Jeśli wielkość białej obudowy jest identyczna jak zaślepki I/O to ok. Od kołka do końca I/O to jakieś 45mm a jeszcze 5mm dalej i mamy chłodnice i wiatraki.

Link to post
Share on other sites

Odstaje podobnie ale nie ma mowy żeby kolidował z czymkolwiek bo nie jest to konstrukcja wyższa niż panel I/O. Obudowa na saberoothie także nie wadziła. Nie wiem czy się rozumiemy ale napisałem Ci jedynie że przy dwóch dużych chłodnicach na topie i spodzie obudowy ładowanie małej chłodnicy na tył to głupota. Obciążysz tylko dodatkowo pompę kolejnym względnie restrykcyjnym elementem w układzie który już i tak ma ogromny zapas wydajności. Strata kasy, miejsca (bo wygląda to zazwyczaj średnio) i zero różnicy w wydajności.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale źle mnie zrozumiałeś nie chce żadnej chłodnicy na tył. Chodziło mi o niezawadzanie armorów i innych plastikowych udziwnień w konstrukcjach ASUS o obecną chłodnice na topie.

Odpowiedziałeś mi na to pytanie na początku wypowiedzi, za co bardzo dziękuję.

Mogę spać spokojnie... tzn przystępować do demontażu obecnego zestawu i montażu nowego.

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Zakup EP ma sens tylko jeśli masz zamiar wypełnić ją LC. Obudowa jest do tego perfekcyjnie przystosowana (choć nawet tutaj można wdepnąć na kilka pomniejszych min). Daria do tej pory nazywa mój komputer "ścianką działową" więc jeśli rozmiar Enthoo Pro jest dla Ciebie wystarczający to bardzo dobrze zrobiłeś ;) LC przy jednej karcie graficznej zrobiłem nawet w starej CMce (moim zdaniem mimo ścisku w środku miała swój urok) więc na pewno nie poświęciłeś wiele z funkcjonalności idąc w mniejszą konstrukcję phanteksa ;)

Link to post
Share on other sites

Zakup EP ma sens tylko jeśli masz zamiar wypełnić ją LC. Obudowa jest do tego perfekcyjnie przystosowana (choć nawet tutaj można wdepnąć na kilka pomniejszych min). Daria do tej pory nazywa mój komputer "ścianką działową" więc jeśli rozmiar Enthoo Pro jest dla Ciebie wystarczający to bardzo dobrze zrobiłeś ;) LC przy jednej karcie graficznej zrobiłem nawet w starej CMce (moim zdaniem mimo ścisku w środku miała swój urok) więc na pewno nie poświęciłeś wiele z funkcjonalności idąc w mniejszą konstrukcję phanteksa ;)

 

Plan na LC jest tylko trzeba uciułać kasy bo to kosztowna sprawa ;) generalnie enthoo to kapitalna buda i jedyne do czego mogę się przyczepić to sztywność bocznych blach  :/ trochę za cienkie są. 

Link to post
Share on other sites

 

 

trochę za cienkie są

 

W EP również są dość papierowe. Ale podobnie jest w 900D. Nie ma przebacz- panel tych rozmiarów musiałby mieć mieć sporo większą grubość dla dobrej sztywności. Tutaj jeszcze dochodzi waga całości... 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...