Skocz do zawartości

Coś rozsądnego do pułapu 600zł


Recommended Posts

Witam.

 

Proszę Państwa, zamierzam kupić sobie nową kartę graficzną (obecnie ma GF 9600GT). Budżet absolutnie nieprzekraczalny to 600zł.

 

Mój sprzęt to i5 2500k, 8gb ram, zasilacz chiefteca 500W.

 

Zależałoby mi na tym, żeby chłodzenie było relatywnie ciche. Karta na 100% nie będzie podkręcana ani teraz, ani w przyszłości. Musi to być też urządzenie nowe (sprzęt używany nie wchodzi w rachubę).

 

 

Prosze o sugestie i zgóry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

dołóż 100 zł i masz bardzo dobrą karte (7850) inne karty to marnotrastwo przy 2500k

Teraz 6870 czy 6850 stały sie troche nie opłacalne jak mozna dołożyć 100zł i miec 7850 .

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Widzicie panowie, problem z takimi radami jest taki, że nawet jak bym stwierdził, że dołożę te 100zł, to natychmiast pojawiłyby się opinie, że "wydawać 700zł na kartę to strata pieniędzy, lepiej dołożyć 100zł, bo za 800zł to już można kupić model Y, który model X bije na głowę". Dlatego napisałem, że budżet 600zł jest nieprzekraczalny. Ale dzięki za opinie. :)

Link to post
Share on other sites

Niedowierzając co piszecie sam rozejrzałem się za kartą graficzną od NViDIA w średnim segmencie. Faktycznie nie ma kompletnie niczego fajnego. Trzeba poczekać na pojawienie się GTX650 i GTX660. Wydaje mi się, że zrobią małe zamieszanie na rynku.

 

leukocyt ja bym radził wstrzymać się do premiery tych właśnie kart graficznych, bo pojawią się już we wrześniu. Można gdybać jak to będzie, może będą bardziej opłacalne i Radeonów nie będzie warto brać pod uwagę, mogą spowodować spadek ceny Radeonów, które w tej chwili forumowicze Ci polecają.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

Jakoś potwornie mi się nie śpieszy z zakupem, więc poczekać na premierę 660 mogę. Jeśli ceny będą relatywnie wysokie, to może faktycznie szarpnę się na tą 7850.

 

Tak z ciekawości zapytam, bo ciekawi mnie wasza opinia (a ja osobiście nie jestem specjalnie zorientowany). Czy myślicie, że taki 7850 to jest zakup, który mi wystarczy, dajmy na to, na jakieś 2 lata? :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy jak będą się rozwijać gry w następnych latach, jeśli tak jak teraz, to spokojnie 2 lata pograsz. Jak okarzę się, że faktycznie konsole dotychczas ograniczały rozwój gier to wprowadzenie np. Xboxa 720 może zmienić dotychczasowy rozwój gier tak mocno, że po pół roku od premiery Xboxa 720 w nic nie zagrasz nowego. Czas pokaże.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

I myślisz że GTX 660 będzie kosztował 800 zł ? Tak samo 650 ? Raczej mało prawdopodobne. Ja bym sie nie wstrzymywał tylko kupował 7850 bo to jest naprawde świetny zakup.

zaczekać nie zaszkodzi, zawsze może trafi jeszcze na jakieś obniżki Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...