Skocz do zawartości

2x Samsung F2EG, RAID 0, AMD SB750


Recommended Posts

Jako że często pojawiają się pytania i wątpliwości a propos macierzy dyskowych na chipsetach AMD, zamieszczam tu swoje wyniki. Macierz z dwóch Samsungów F2EG (odczyt w pojedynkę do 90MB/s) i stripe o wielkości 64KB. Co ciekawe, na początku odczyty były sporo niższe niż na ICH9R (odczyt 120MB/s), przez co byłem trochę zawiedziony. Zainstalowałem RAIDXperta, zmieniałem różne ustawienia, ale w końcu nie wiem co zmieniłem, że wyniki znów są przyzwoite:

 

Everest Disk Benchmark:

Linear Read (Begin): 217.4 MB/s

Linear Read (Middle): 186.9 MB/s

Linear Read (End): 101.5 MB/s

Random Read: 168.2 MB/s

Buffered Read: 327.9 MB/s

Average Read Access: 15.60 ms

CPU Usage: 1%

HDTune 2.55:

Minimum Read: 77.0 MB/s

Maximum Read: 190.0 MB/s

Average Read: 146.3 MB/s

Access Time: 15.30 ms

Burst Rate: 142.1 MB/s

CPU Usage: -1%

HD Tach 3.0.4.0:

Average Read: 152.7 MB/s

Access Time: 15.20 ms

Burst Speed: 248.6 MB/s

CPU Usage: 4%

Myślę, że nie jest źle. 150MB/s to już porównywalny wynik do tego z ICH9R. Prawdę mówiąc to wykres jest nawet mniej poszarpany niż na Intelu. Dlatego nie poddawać się, AMD też potrafi :D A ja już spisałem na straty ten RAID... :P

Link to post
Share on other sites

To z SSD u mnie jest raczej winą MoBo, bo na SB600 u kumpla było i jest wszystko OK, a u mnie po wgraniu nowszego BIOSu są jeszcze inne wyniki, a zapis w HDTune to po prostu tragedia (5-10MB/s z wielkimi schodkami). Mimo że normalnie jest wszystko OK, a ATTO nie pokazuje takich wyników :>

 

Widocznie będę musiał wymienić MoBo i na nowym dopiero postawić RAID, bo to ma anty-V-Dropp'a :D

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Paść może każdy dysk. Jak masz jeden i padnie Ci jeden, też stracisz dane :) Jeżeli chcesz cicho, to taki RAID z EcoGreenów jest fajnym rozwiązaniem. Wydajność całkiem całkiem, no i cisza. U mnie dysków w ogóle nie słychać. I niech ludzie nie mówią, że F3 jest cichy, bo w porównaniu z F2/3EG jest bardzo głośny :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...