Skocz do zawartości

Plyta/karta-piszczy


Recommended Posts

Witam.Mam pewien problem,kupilem komputer jakies 2 miesiace temu.Gdy wlaczam jakas gre,zaczyna cos dziwnie piszczec w srodku,jakby maly swierszczyk.Zatrzymywalem wiatrak na procesorze,takze na karcie,ale to piszczenie nie ustalo.Zasilacz to raczej tez nie jest bo byl specjalnie wymieniany(z Coller Mastera 500) na solidniejszy.Teraz nie wiem czy to cewki na plycie,na karcie czy moze jescze cos innego.

Nie wiem co zrobic z tym fantem,zeby zawiezc komputer do serwisu w sklepie gdzie kupowalem,musialbym specjalnie jechac do domu spory kawal i czekac na rozwoj sytuacji.Tam gdzie obecnie mieszkam,sa oczywiscie sklepy i serwisy.Udac sie z pudlem do takiego serwisu,zeby zdiagnozowali przyczyne tych piskow,ile moglaby taka porada kosztowac.Jesli to karta,musialbym odeslac do producenta(zamawialem przez neta),jesli plyta musze wiezc kompa do domu.Czy jest mozliwa ewentualna naprawa czegos takiego(np. przy zasilaczach zalanie cewki),czy jezeli to bedzie plyta albo karta,pozostaje jedynie reklamacja?

 

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

His Radeon 4870 512 ICEQ Turbo

Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

Link to post
Share on other sites

Na 100% to nie bedzie mobo, a karta graficzna - zauwaz - zaczyna piszczec, gdy wlacza gre. To piszcza cewki na karcie graficznej. Ja bym sie nie przejmowal, nie jest to "wada", ktora uznaja na gw. Zasilka spokojnie wystarczy.

Zauważ ze po uruchomieniu gry zwiększa się obciążenie cpu a tym samym może zacząć "śpiewać" sekcja zasilania.

 

P.S.

Wszystkie produkty Gigabyte z którymi miałem styczność "śpiewały"

Link to post
Share on other sites

Poki co do serwisu kompa nie zanioslem,bo nie wiem czy jest sens za sama diagnoze placic.Jesli by to byla plyta,czy karta(zasilacz wymieniany,jesli byl by dalej piszczacy jak wczesniejszy CM 500 to naprawde mam pecha),jest mozliwosc zeby to naprawiliod reki?

 

Czy pozostaje reklamacja karty(odsylanie do producenta),plyty glownej(jazda z calym kompem do sklepu gdzie kupilem),moge liczyc ze wymienia?Czy raczej to kosmetyczna sprawa i pozostaje zalozyc oslone boczna obudowy i dac se spokoj?

Link to post
Share on other sites

W trybie pracy cewki (wchodzą w skład zasilania karty) dostają sporego obciążenia W/A więc piszczą. Więc im nowsze technologicznie i ich więcej tym ciszej. Sie moc rozkłada na ilość tych cewek tylko ze wtedy większa stratność(większy pobór prądu). Kiedyś może zrobią cewki, które nie będą tak słyszalne. Właśnie czasami je bardziej słychać niż chłodzenie/często.

Link to post
Share on other sites

Nie masz przypadkiem w obudowie wentylatora z automatyczną regulacją obrotów(na podstawie temp. z diody termicznej)?

Istnieje możliwość że podłączyłeś taki wentylator pod płytę która dodatkowo obniża mu napięcie. Wątpię w tą teorię ponieważ piszczenie występuję podczas obciążenia, ale spytać nie zaszkodzi.

 

Inna sprawa to to że większość nowych kart potrafi piszczeć przy bardzo dużych ilościach klatek na sekundę. Czy może pisk występuje także podczas gry tych klatek jest mniej(~40)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...