Skocz do zawartości

Modding Corsair 600T White


Recommended Posts

 

 

Zauważ, że sam mu poradziłem inne ułożenie węży- choć sam nie wiem,czy to by pomogło

 

Raczej by nie pomogło, one mają aż 40cm długości. W H100i miały 30cm (z tego co pamiętam) i były w sam raz.

Tutaj jednak jest inaczej umiejscowiony wlot i wylot do pompy, więc węże powinny być o różnych długościach, tak aby tworzyły łuki do chłodnicy nie krzyżując się.

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/53/5y/gv/3bub60.jpg

 

Sorry za jakość wykonania :wariat:

Link to post
Share on other sites

@UP:

Dobrze ujęte :)

Ja też już myślałem o zmianie chłodzenia tylko jak przyjdzie nowa MB i CPU :D Myślałem też o Phanteks'ie oraz o tym Swiftech H220.

Jednak po dłuższych przemyśleniach myślę że zostaję przy AC i phanteks zawita do mnie za jakiś czas.

Przy takim użyciu komputera jak Ty też raczej skłaniałbym się bardziej w stronę wydajnego AC :)

Link to post
Share on other sites

@up

Wlodi, bierzesz ten z wentylatorami 120mm czy 140mm? Ubolewam, ze tym z 14-stkami zakryje pol pancerza no i ram :/

 

Ps. Zalatwilem sobie czarne termokurcze na kable od zasilacza (co sa sklejone tasma izlolacyjna). Zgrzac lepiej dwa razem czy kazdy z osobna? 

Edytowane przez mynameisBON
Link to post
Share on other sites

Właśnie nie wiem... 14cm to takie ''kobyły'' że nawet nie wiem jak to u mnie w CM'ce będzie się prezentować ;/ U Ciebie zakryje pancerz a u mnie zwykłe PCB bo planuję MSI Z77A-GD55 :D Więc to nawet lepiej :D

@up:

Na himalaya'e też właśnie patrzyłem już jakiś czas temu. Ten Thermalright Archon też ciekawa opcja ale właśnie od razu wentylatory poszłyby na sprzedaż a inne zakupić.

Myślę że z wysokim OC każdy wymieniony cooler da sobie radę a też patrzę pod kątem schłodzenia 2500k :P

@EDIT no i coolery trzeba czarne :D Lub ciemne jak BQ DRP2 :D

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Kuba, mi zaden nie podchodzi. 

 

 

@EDIT no i coolery trzeba czarne Lub ciemne jak BQ DRP2

Dokladnie :) ale Phanteks kolorystycznie lepiej pasowalby nizB Q, choc wiadomo design/detale w BQ jest na wysokim poziomie.


Edit: 

Do tej pory mialem podpiete 4 tasmy led (po 30cm) pod molex'a... i spalil mi sie kabel (doslownie!). Mysle nad przyczyna.. w prawdzie kilkla godzin wczesniej przy grzebaniu w przedluzkach urwalem kabelki z molexa i wtykalem je na nowo, czyzby sie niechcacy stykaly? stad te zwarcie? Hm, chyba nie obciazylem tego molexa az tak..

Edytowane przez mynameisBON
Link to post
Share on other sites

Te chłodzenia kosztują 500-600 zł o ile dobrze kojarzę, czy niewiele drożej nie wyjdzie LC na samo CPU? Sam dwa tygodnie temu myślałem o takim kompaktowym rozwiązaniu, ale w sumie za te 700zl da rade założyć małe LC, może wygląd przy tańszych komponentach nie będzie szałowy, ale zyskujemy solidną bazę do rozbudowy a wymiana na raty części nie pogrąża tak portfela :D

Jakość samego chłodzenia nawet budując budżetowy układ LC powinna być trochę wyższa niż kompaktu.

 

Wysłane z mojego GT-P3100 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

@up

Moim zdaniem takie polsrodki srednio sie oplacaja. Bede zbieral/skladal LC przez rok. Juz bym wolal odczekac i zrobic to raz a porzadnie. Niby co ja bym zrobil potem z tymi czesciami, ktore zakupilem na poczatku? Suma sumarum wyszloby  to jeszcze drozej.

Edytowane przez mynameisBON
Link to post
Share on other sites

Kuba, już chyba o wszystkim myślałem.  Chyba jednak nie pchałbym sie w to chłodzenie. Phanteks (wersja 120mm/140mm) lub Swiftech tylko na tym się skupiłem teraz.


Pytanie!

Polutowałem na nowym kablu (wspominałem, że zeszły się spalił) 4 listwy LED. Podłączyłem  tak zarobiony kabel z podłączonymi listwami pod żółty i czarny molex i dwie błysnęły światłem a dwie nie zareagowały i komp się wyłączył. Tzn, że cos nie tak polutowałem i jest przebicie czy jak? Listwy do wywalenia? Bo utkwiłem w martwej du**e i nie wiem, co poszło nie tak.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...