Skocz do zawartości

Modding Corsair 600T White


Recommended Posts

 

cieszę się z twojego powrotu,  czekam na więcej zdjęć 

Miło. Foty będą ale nie chce obiecywać kiedy.

 

 

I jak z głośnością i przepływem powietrza? Bo też przymierzam się do kupna tego samego wentyla.

 

Co do głośności to napisałem powyżej co nie co.Jest cichy - po pierwszym odpaleniu kompa naprawdę myślałem, że wentyl nie działa i zdjąłem ściankę by zobaczyć co jest nie tak. Mam biurko z Ikei, które wpada w mały rezonans, co może dać mylne wrażenie, że wentyl jest głośny. Więcej nie mogę teraz powiedzieć bo mam go w kompie dopiero kilka godzin.

Link to post
Share on other sites

Ładny projekt. Też myśle nad tym wentylatorem są w komplecie podkładki wyciszające/gumowe kołki bo chciałbym go dać na bok obudowy ?

EDIT @ down u mnie będzie chodził na minimun żeby dać troche tlenu dla planowanego sli :)

EDIT 2 dziękuje za pomoc zostaliście odpowiednio nagrodzeni.

Edytowane przez shae6666
Link to post
Share on other sites

są w komplecie podkładki wyciszające/gumowe kołki bo chciałbym go dać na bok obudowy ?

 

Z opisu na opakowaniu wynika, że są -  ja nie miałem. Jutro napiszę do sklepu co jest grane.
 

Na full trochę głośny ale jeżeli by go porównał do oryginalnego przy takich samych obrotach to jest sporo cichszy.

 
To prawda, na full słychać już dość wyraźnie ten szum powietrza ale nie warkot jak w stock'owym.
Edytowane przez mynameisBON
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo to najładniejsza płyta. Szkoda że temat z najładniejszym pct-em na forum umarł, tam każdy by mógł wyrazić swoje zdanie w postaci głosu i byłaby fajna zabawa. Wrzućcie tam swoje kompy, może coś się ruszy.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To mile, gdy ktos docenia Twoje wypocinmy - bo jak inaczej nazwac ukladanie kabli, gdy kot ciagnie przedluzke z drugiej strony tacki ;)

 

 

Co ciekawe, obydwa opierają się na Sabertooth'ie

Mialabyc MSI Mpower Z77 jednak wyprzedali i pfffff tak powstal czokapik!

 

 

Ale nadal czystość tego builda cieszy oko

W temacie czystosci tej materialnej... pomyslec, ze 2 tygodnie zwlekalem z robieniem fot, bo nadal uwazam ze komp jest zakurzony - mam od dziecka zboczenie w czystosci sprzetu oraz porzadku z kablami :)

 

 

jeżeli mam doradzić to daj 24pin w przepust niżej i trochę bardziej ukryj kable z dołu

24pin, czemu nie moze z czasem sprobuje, aczkolwiek nie chce powielac tych samych patentow-troszke odmeinonnosci nie zaszkodzi. Raczej ciezko bedzie ukryc te kabelki, bo sa dosc sztywne i teraz sa juz na granicy "fajnosci".

 

Ps. Komp wyglada w pewnej czesci dzieki radom jakie tu dostalem/znalazlem na forum, podsumowujac - dzieki chlopaki :)

Link to post
Share on other sites

BitFenix na przodzie nie jest hałaśliwy? u mnie musiałem go dać na plastikach korsarza bo jak go zamontowałem bezpośrednio do kratki obudowy to trochę hałasował i wydawał z siebie dziwny przydźwięk :co:.

Link to post
Share on other sites

 

 

BitFenix na przodzie nie jest hałaśliwy?

Nie jest źle, na minimum jest elegancko. Jak wrócę z urlopu (Polska pogoda rządzi! :D) wrzucę go na kołki antywibracyjne i zobaczymy różnicę.

 

 

 

Nie myślałeś nad zmianą chłodzenia na CPU?

Ostrzę sobie pazurki na Swiftech'a H220. Póki co, uznalem, że już czas zdecydować się na jakiegoś SSD'eka. Zakupiłem &*^@#$&*#$ i mam nadzieję, że będę z niego zadowolony :P

 

Ps. Wracając do chłodzenia, kupiłem okazyjnie (inny kolorystycznie) wentylator na CPU. Czas pokaże na jak długo zagości w budzie.

 

Po odczytaniu tego postu won od ekranu i miłego dnia!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ładnie :).

 

Zastanawiam się tylko co cię skłoniło do zaklejenia taśmą kabli zasilacza  :co: - wygląda to okropnie. Podobnie plastik, którego zadaniem jest trzymanie kieszeni na dyski, jak nie używasz owej kieszeni to można w łatwy sposób pozbyć się tego elementu a dzięki temu będzie znacznie lepiej prezentowało się wnętrze pod kątem wizualnym :].

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
Ogólnie super prace masz na tym profilu. Chylę czoła. 

A dzięki:)

 

Zastanawiam się tylko co cię skłoniło do zaklejenia taśmą kabli zasilacza 

To, że białe oddałem na reklamacje. Chciałem zamienić na czarne ale odesłali kasę i póki co sobie odpuściłem.

Ps. W normalnym użytkowaniu dół nie jest oświetlony wiec nie razi po oczach.

 

jak nie używasz owej kieszeni to można w łatwy sposób pozbyć się tego elementu

Wiem, obracałem już kiedyś budę by zerknąć na te śrubki. Po prostu czasami najtrudniej zabrać się do tych najłatwiejszych prac :)

 

Panie, Pan mi powie, jak te bitfenixy, ciszej cos ?

Ano powiem Panu, że zamontowałem go na kołkach antywibracyjnych i wydaje mi się, że rezonans budy się znacząco zmniejszył na minimalnych obrotach. Na wysokich chyba bez zmian, aczkolwiek brzmienie może nieco mniej "metaliczne" a bardziej buczące. Generalnie na +

Edytowane przez mynameisBON
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...