Skocz do zawartości

Jaka firma produkująca telewizory jest lepsza w konkretnym zastosowaniu telewizora, albo w konkretnej technologii.


Recommended Posts

Witajcie, zainspirował mnie temat: "Jaka firma produkuje najlepsze telewizory?" Niestety został zamknięty, ze względu na oczywisty fakt, że nie ma takiej firmy. Jednakże jak bym chciał podyskutować, a raczej wzbogacić doświadczenie i sprawdzić swoje przekonania na ten temat: Jaka firma produkująca telewizory jest lepsza w konkretnym zastosowaniu telewizora, albo w konkretnej technologii?

Link to post
Share on other sites

To pytanie jest też trochę bez sensu i uwierz mi, nawet jakby wynikła jakaś dyskusja nie wynikłoby z niej nic konstruktywnego. Ja mogę tylko powiedzieć, że gdybym kupował w tej chwili tv plazmowy do oglądania filmów to kupiłbym Panasonic'a. Jeśli chodzi o LCD to polecałem już tu na forum Sony HX850. Znajdzie się ktos kto poleci co innego, więc nie dowiesz się tak na prawdę tego o co pytasz.

Link to post
Share on other sites

Popieram zdanie kolegów wyżej. Jeśli LCD to Sony/Samsung, jeśli plazma to Panasonic, jeśli TV to plazma.

 

Bajery masz w Samsungu (Smart TV itp), Sony z tego co słyszałem (niestety nie widziałem) zaczyna konkurować jakością obrazu z plazmą, a Panasonic robi po prostu świetne plazmy. LCD dla tych, któzy lubią bardzo barwne (aż sztuczne) krajobrazy, LCD-LED dla oszczędnych, plazma dla lubiących obraz najbliższy naturalnemu (na pozór przykry, bez polotu).

 

Tak na przyszłość - od dyskusji mamy ten topic - tam można gawędzić o czym się chce w temacie HDTV.

Link to post
Share on other sites

Sony ma strasznie meczacy tryb 3d, mruga to niemilosiernie katujac nam wzrok :)

 

Kolega z własnych doświadczeń, no tak i to jeszcze w warunkach sklepowych? Sony akurat ma najmniej "migoczącą" technologię jeśli chdzi 3d. Samsung wypada gorzej, odsyłam do testu z hdtv. LG ma pasywne 3d ale nie Full HD.
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to ciekawa dyskusja się rozwinęła. Aż miło poczytać. Najciekawsze są wypowiedzi w których ktoś motywuje swoje zdanie.

 

Dopowiem wam od siebie, ponieważ uwielbiam obraz 3D, technika migawkowa jest fajna, ale za bardzo męczy oczy. Może i sony ma tech., która najmniej męczy, nie wiedziałem, chętnie poczytam, ale mi najbardziej pasuje 3D w którym nie ma migotania, polaryzacja jest dobra. Warto mieć tv z tą technologią. np LG postawiło na polaryzację. Zresztą w tej chwili to większość tv ma już 3d, filmy są nie tylko w panoramie, ale i w 3D.

Link to post
Share on other sites

Szczerze Wam powiem koledzy, że zawsze stawiałem na możliwie "najlepsza" naturalność obrazu. Stąd u mnie prądożerniejsza plazma zamiast oszczędnego LCD-LEDa, jednakże to całe 3D... wydaje mi się bardziej udziwnieniem niż czymś co faktycznie chciałbym posiąść. Jestem z młodego pokolenia a mimo to ja wciąż skupiałbym się jedynie na wielkości, kolorach, płynności, poborze energii. Całe to SmartTV kojarzy mi się z typowym marketingowym dziadostwem. Nawet odtwarzanie z pena przez USB jest w mojej logice nie-po-ko-lei wszak dla mnie telewizor to ekran i tylko ekran. Głośniki które posiada są zerem w porównaniu do KD Hifi, czy Stereo. Wbudowany odtwarzacz zawsze nie będzie miał jakiegoś kodeka, który znajdziemy na PC. Internet? Na cholerę mi internet w telewizorze kiedy mam PC, notebooka*, netbooka*, tablet*, smartphon? i jeszcze teraz cały ten mój brak zrozumienia dla "bajerów" spotyka na swej drodze iTV!

 

*hipotetycznie

Link to post
Share on other sites

a ja się z tobą zgodzić nie mogę. oglądałem na 46 calowym sony hx750 film 3d (co prawda animowany) i żadnego migotania nie zauważyłem. wręcz przeciwnie, sony ma całkiem dobre 3d.

Zgadzam się w 100%, długi czas bawiłem się 46EX720. Jest to najniższy model posiadający 3D w kolekcji Sonego. Oglądalem jeszcze w starych okularach 3D i nie czułem zmęczenia wzroku pomimo mojej wady (uszkodzony nerw w oku).

Ostatnio bawiłem się EISAowym 55HX850 w nowych okularach i efekt był genialny :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Rozwijam swoją myśl :). Firma "S" przedstawia swoje tv-led znacznie od strony kombajnów multimedialnych pomijając przy tym najważniejszą rzecz czyli jakość obrazu czy realne parametry techniczne (dla przykładu - często podawane jest odświeżanie 400hz a w rzeczywistości mamy 100hz lub 50hz). Kupując ich telewizor wpadamy w loterię jeśli chodzi o matryce. Jeden dostanie dobrą, drugi dostanie "no name" badziew pod banderą "S" a trzeci i czwarty coś z Chunghwa PT czy CM, itd. Nie jestem w stanie rozebrać telewizora przed kupnem aby dostać się do nalepki fabrycznej, która jest na wewnętrznej obudowie matrycy w celu odczytania jej typu czy rodzaju oraz wyboru możliwie jak najlepszej. Z tego co się orientuje to tylko u nich są aż takie cyrki z tym, większa część użytkowników nawet nie ma pojęcia o tym.

Link to post
Share on other sites

Ja na moje D7000 pod wzgledem jakosci obrazu narzekac nie moge, nie jest to plazma pod wzgledem kolorow, ale mimo wszystko obraz jest bardzo zblizony, jedynym widocznym minusem jest nierowne podswietlenie czego nie da sie uniknac w ekranach powyzej 40' ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie też bym chciał się o samsungu czegoś dowiedzieć. Z tego co oglądałem i czytałem na zagranicznych forach to w nowych high endach krawędziowe podświetlenie jest ponoć bardzo dobre i równomierne, a kolory i wszystko inne świetne.

Link to post
Share on other sites

Nierówne podświetlenie jest bolączką każdego panelu led (najbardziej typów krawędziowych). Wszystko zależy od tego jak dobry jest dyfuzor w danym panelu, jak jest ok to problem jest znikomy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...