Skocz do zawartości

Jaka firma produkująca telewizory jest lepsza w konkretnym zastosowaniu telewizora, albo w konkretnej technologii.


Recommended Posts

Ja bym ogólnie tę kwestię nieco rozwinął. Wybór technologii mam na myśli. Mianowicie świetną zaletą LEDa jest oszczędność poboru względem plazmy, tak? Powiedzmy, że są też bezgłośne, OK. Ale jeśli mowa o oszczędności nasze myśli kierują się ku przystępnym ceną. Coś nieco gorszego jakościowo, ale tańszego w eksploatacji i zakupie. Niestety tak nie jest. Tanie telewizorki wykonane w tych technologiach ustępują plazmowym rywalom w tych samych bądź wręcz niższych cenach. Idziemy więc z ceną w górę, tam znajdujemy wspomnianego 40-calowego D7000. Jednak za 4300 dostajemy 42 calowego wybitnego wręcz GT50 z 3D, szmerami, bajerami i obrazem niemal nieskazitelnym. Za 300zł więcej znalazłem GT30 - starsza seria, ale co z tego, skoro obraz nie odbiega jakościowo, a dostajemy go aż 50 cali. Do czego zmierzam - gdy ktoś oczekuje tylko jakości jego wzrok powinien zwrócić się ku plazmą. Gdy ktoś szuka oszczędności, względnie dobrego stosunku ceny do jakości na scene powinny wchodzić LCD-LED. Niestety nie wchodzą, wszak przez wszystkie marketingowe bajery, smartTV, 1000Hz internet kosztują o 30-40% więcej niż powinny.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tym.

Ale również należy pamiętać że dobór telewizora zależy od warunków panujących w pokoju, nie każda plazma się do tego nadaję, pod tym względem LCD jest nieco bardziej uniwersalnym telewizorem. Nie każdy toleruje również problem 50 HZ i tutaj również LCD wygrywa, Plazma oddaje naturalne kolory ale one nie przyciągają wzroku jak przejaskrawiony lcd a wiadomo w sklepach potencjalny klient patrzy na wygląd tv i jak pięknie prezentuję się na materiałach demo. Ja osobiście jak miałbym kupować tv to do 46 cal to wybrałbym właśnie LCD bo dobrze skalibrowany potrafi nie gorzej od plazmy oddać kolory i nawet Clouding jest praktycznie zniwelowany do 0 lub dopuszczalnej akceptacji. Powyżej 46 to skusiłbym się na Plazmę bo jeszcze nigdy nie widziałem dobrze podświetlonego LCD powyżej tej wartości.

Jeżeli chodzi o marki tv to nie będę żadnej faworyzował, bo niby ta sama firma, niby ten sam model ale czasami się różnią w cholerę i nie ważne czy to LCD czy Plazma.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...