Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Haha, no ja odwiedzam ten temat, żeby nauczyć się siły milczenia... kiedyś ktoś mi napisał, że nie ma sensu się tam udzielać, bo to i tak nie ma sensu. Wziąłem sobie tę radę do serca i nie ruszają mnie pisane tam (w większości) durnoty. :)

Ale Tobie też nieźle idzie, nie pamiętam kiedy Cię tam widziałem. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

nie pamiętam kiedy Cię tam widziałem.

 

Bardzo staram się tam nie zapuszczać. Nastoletni uzdrawiacze świata, którzy w życiu nie zarobili choćby złotówki, w roli ekspertów od gospodarki i geopolityki - to ponad moje siły.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie ma za co przepraszać, nikt nikogo nie szkaluje tutaj.

Dla mnie to forma nie do przyjęcia osobiście.

Nie spotkałem się z takim nazewnictwem jako poprawne, a żyję dość długo.

Ginekolożka, psycholożka też weszły ostatnio jako formy dopuszczalne... :/

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Co ty porównujesz?? To że według ciebie jest to forma nie do przyjęcia nie oznacza że jest formą złą. Wręcz przeciwnie. Jest to forma przestarzała ale poprawna.

 

Przeprosiny się należą a o tobie świadczy wpis wyżej.

 

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites
Bez szkoły...

Stanowisk które obejmowałem nie ujrzysz nigdy na oczy.

Bądź cwaniaczkiem gdzie indziej.

EOT

To nie jest cwaniactwo. Naucz się że ludzie często używają wyrazów które są poprawne a jednak uważane za niepoprawne bo dziwnie brzmią.

 

Skoro słowo jest poprawne a trafiło do tego tematu to warto przeprosić.

 

Są ludzie którzy po takiej uwadze przyznali sie do swojej niewiedzy i przeprosili.

Link to post
Share on other sites

Skoro "patrzałem" nie jest błędem ortograficznym, to jakim prawem trafia do tematu dotyczącego ortografii? Po prostu osoba, która wstawiła dany wpis nie sprawdziła, jak to wygląda naprawdę. Swoje osobiste rozważania zostawmy poza tematem, bo zahaczamy dość mocno o subiektywizm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...