Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

To miały być zmiany w podejściu i traktowaniu ludzi wypisujących takie głupoty.

 

Poprawiać postów z osobna się nie da, ale wypieprzyć analfabetów z forum i owszem.

Jak ludzie zaczną się przystosowywać do wysokich standardów, to ów standardy będą utrzymane - a jak wolicie wpuszczać tutaj stado matołów i biadolić że nic się nie da zrobić to nie dziwcie się, że poziom jest coraz niższy a użytkownicy którym zależało teraz tylko się śmieją... bo co innego nam zostało?

 

Moderatorem został jakiś marszałek (...) który za cel wziął sobie nonkonformizm w tej sprawie i stroszy się jak paw sypiąc ostrzeżenia albo cięte komentarze pod adresem osób zwracających uwagę na niedociągnięcia.

Tu nie chodziło ani nie chodzi o rozdrabnianie się nad literówkami, tylko nad przegonieniem osób niechlujnych.

Ktoś kto nie trzyma zasad poprawnej pisowni (co jest rzeczą nieziemsko prostą) nie ma szans na merytoryczne i znaczące wypowiedzi - więc samą obecnością zaniża ogólny poziom tego forum; szkodzi. To jest problem, z tego wzięła się ów 'krucjata'.

 

Skutków nie ma, a wymówki jakie były takie są.

Edytowane przez Igoruss
nie wyzywaj innych
Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się, nie dla każdego idealnie poprawna polszczyzna jest banalnie prosta. Są humaniści i są matematycy. Zaś to, że ktoś napiszę totalnie głupi błąd, albo błędy nie oznacza, że nie jest w stanie pomóc komuś w przejściu gry, wyborze karty graficznej czy sprzedaży sprzętu.

 

Zawsze gdy czytam wypociny Twoje i mst aż krew mnie zalewa. Kilka osób Was poparło w części Waszych słów, a teraz brniecie w to tak głeboko jak tylko się da, normalnie jak na polskiej scenie politycznej. Jak dla mnie wystarczy!

 

Własnie dostajesz ostrzeżenie za obrazę innego użytkownika, moderatora. Albo zaprzestaniesz swoją walkę, albo pożegnamy się z Tobą, a uwierz mi, coraz więcej osób jest Waszą "krucjatą" zmęczonych, tylko mało kto chce zabierać głos w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

Brawo! Fantastyczny pokaz! Postawa godna moderatora. Dyplomatyczne podejście, finezja i delikatność. Ważny jesteś ponad miarę. Autentycznie siedzę teraz przed kompem i biję Ci brawo.

Poszanowanie użytkowników którzy autentycznie pomagają innym też na światowym poziomie! Gromkie brawa. Proponuję za jednym zamachem zbanować każdego o IQ powyżej 60. Baw się wtedy dobrze na swoim forum. Będziesz mógł brylować wśród analfabetów. Jak dla mnie śmiech na sali. To że nie potrafisz dostrzec zależności według której ludzie którzy nie potrafią się bezbłędnie podpisać są też zazwyczaj średnimi doradcami w sprawach sprzętu i oprogramowania to już inna sprawa.

 

Jak znajdę chwilę to zgłoszę Ci każdego użytkownika z tego tematu żebyś miał łatwą listę do banowania. Możesz śmiało zacząć od mojego konta. Poczujesz się lepiej. Względy dam też masz w kieszeni po takim pokazie siły. Żenada.

Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się, nie dla każdego idealnie poprawna polszczyzna jest banalnie prosta. Są humaniści i są matematycy. Zaś to, że ktoś napiszę totalnie głupi błąd, albo błędy nie oznacza, że nie jest w stanie pomóc komuś w przejściu gry, wyborze karty graficznej czy sprzedaży sprzętu. Zawsze gdy czytam wypociny Twoje i mst aż krew mnie zalewa. Kilka osób Was poparło w części Waszych słów, a teraz brniecie w to tak głeboko jak tylko się da, normalnie jak na polskiej scenie politycznej. Jak dla mnie wystarczy! Własnie dostajesz ostrzeżenie za obrazę innego użytkownika, moderatora. Albo zaprzestaniesz swoją walkę, albo pożegnamy się z Tobą, a uwierz mi, coraz więcej osób jest Waszą "krucjatą" zmęczonych, tylko mało kto chce zabierać głos w tej sprawie.

Problem w tym, że my cały czas podkreślamy, że nie chodzi nam o literówki, czy drobne błędy, a o wypowiedzi, których forma woła o pomstę do nieba. Tak jak od humanisty nikt nie wymaga liczenia skomplikowanych całek, ale tabliczkę mnożenia znać powinien, tak nam nie chodzi o pisanie trzynastozgłoskowcem, a jedynie szacunek do ojczystego języka. Poza tym, jeśli ja osobiście w czymś się pomylę, to osobie zwracającej mi w kulturalny sposób uwagę najzwyczajniej podziękuję, bo chyba o to w życiu chodzi, żeby się doskonalić. Jeśli my mamy dostawać po tyłkach za próbę podniesienia kultury wypowiedzi, a analfabeci, bo inaczej niektórych nazwać się nie da, grają tutaj rolę pokrzywdzonych, to coś jest nie tak.

Link to post
Share on other sites

Wyszło szydło z worka.

Ja w nic nie brnę, jedynie powtarzam się w kółko bo jest jeden niezmienny problem którego żaden moderator nie potrafi rozwiązać, pomimo naboru nowych.

 

 

Są humaniści i są matematycy.

Są też idioci. Do której kategorii Ty się zaliczasz?

Ja mam swoje przypuszczenia, ale wolę zapytać żebym na przyszłość wiedział jak się zwracać.

 

A z tym ostrzeżeniem to nie wiem czy się śmiać czy płakać...

Zjednanie mnie z niekorzystnym, stereotypowym wizerunkiem polskiego polityka, do tego groźba oraz sprytna próba obniżenia zapału

i podłamania autorytetu w całej tej "krucjacie" (którego stwierdzenia w tym przypadku osobiście nie rozumiem i nie lubię, ale jak już się przyjęło...) mająca na celu... no właśnie co?

Bo nie osiągnąłeś nic poza salwą śmiechu, i to nie tylko ode mnie. I dodam, że więcej osób by Cie wyśmiało tylko że mało kto chce zabierać głos w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

Samo przesłanie jest jak najbardziej słuszne. Dzisiaj jest jakaś plaga, moda na to by się nie starać...przyciski na padzie umiem naciskać i na smartfonie i myślę, że to mi wystarczy. Umiem też naciskać kombinacje tych przycisków i wyprowadzać kombosy. Niekiedy dodatkowo w tym samym czasie potrafię żuć gumę.

 

Autor postu ma rację, a reszta na anty, zwłaszcza ci złapani na tych kosmicznych wpadkach, powinna złapać więcej pokory i przerobić parę książek, a nie być nadal na anty i lamentować jakby ich wysyłano na Sybir. Może faktycznie powinno się banować z miejsca za ciągłe błędy? Może dałoby to efekt? Ostatecznie czy ja komuś zrobię krzywdę wypieprzając go z każdego możliwego forum ;) i tym samym mobilizując go do przerobienia lekcji z polskiego? Może taka kolejność byłaby prawidłowa - naucz się najpierw pisać po polsku, a dopiero wtedy dostaniesz "zabawkę" o nazwie komputer. Pewnie dla kilku zabrzmi to brutalnie ale jak to mówią...no pain, no gain. Ktoś kto nie umie poprawnie pisać będzie naprawdę nie lada nowością na rynku pracy...nie tylko nie zna obcych języków obcych ale i w lokalnym jest nie całkiem piśmienny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Własnie dostajesz ostrzeżenie za obrazę innego użytkownika, moderatora.

Po pierwsze jest Support Teamem, po drugie jak mnie obrażał to po du**e nie dostał, tylko jeszcze usunięty został jego wpis.

 

Jeszcze raz niech każdy cofnie na 1st stronę i zobaczy ile ludzi się zgadzało, żeby głupotę i ortografię przede wszystkim zwalczać. Teraz wychodzi na to że, to jest wszystko ubzdurane i staramy się zwrócić waszą uwagę albo wylewamy na was nasze żale... To jest złe myślenie.

 

Są humaniści i są matematycy.

Rozumiem przez to że: skoro stjudiuje matme to moge se blendy ortograficzne robic bo mam ulge jak na bilety miesieczne.

Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się, nie dla każdego idealnie poprawna polszczyzna jest banalnie prosta. Są humaniści i są matematycy. Zaś to, że ktoś napiszę totalnie głupi błąd, albo błędy nie oznacza, że nie jest w stanie pomóc komuś w przejściu gry, wyborze karty graficznej czy sprzedaży sprzętu.

 

Zawsze gdy czytam wypociny Twoje i mst aż krew mnie zalewa. Kilka osób Was poparło w części Waszych słów, a teraz brniecie w to tak głeboko jak tylko się da, normalnie jak na polskiej scenie politycznej. Jak dla mnie wystarczy!

 

Własnie dostajesz ostrzeżenie za obrazę innego użytkownika, moderatora. Albo zaprzestaniesz swoją walkę, albo pożegnamy się z Tobą, a uwierz mi, coraz więcej osób jest Waszą "krucjatą" zmęczonych, tylko mało kto chce zabierać głos w tej sprawie.

 

To się popisałeś. Szkoda, że nie mam dostępu do normalnej klawiatury, bo byś dostał solidną rozprawkę na temat tego jak bardzo się zbłaźniłeś swoją wypowiedzią.

 

Oczywiście, że wielu ma dosyć tej krucjaty. Nazywamy ich ignorantami, a Ty swoim postem dopisałeś się do ich grupy.

 

Co do tych śmiesznych ostrzeżeń... Przez ostatnie tygodnie zgłosiłem sporo błędów ortograficznych wśród różnych użytkowników. Żaden z nich nie dostał tak pięknej, czerwonej adnotacji jak Nowaj. Poprawiacie grzecznie błędy, które i tak trzeba Wam zgłaszać, bo inteligent jeden z drugim bez zgłoszenia nie ruszy du*y.

 

I jak jescze raz któryś z Was napisze, że robicie za darmo, że jest Was mało, że nowych postów dochodzi 1000 dziennie i że nie jesteście w stanie wyłapać błędów to się porzygam. To samo było słychać przed naborem i nic się zmieniło. Czym Wy się zajmujecie w takim razie? 10 najlepszych specjalistów, a poziom forum wciąż gó*****y.

Edytowane przez Igoruss
nie wyzywaj innych
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Użytkownik SoundsGreat dnia 09 październik 2012 - 18:40 napisał Są humaniści i są matematycy. Rozumiem przez to że: skoro stjudiuje matme to moge se blendy ortograficzne robic bo mam ulge jak na bilety miesieczne.

Jeden z moich ulubionych argumentów :] Tak jak już wcześniej pisałem - Jestem komputerowcem, więc nie muszę się kąpać, bieliznę zmieniam wraz z porami roku. Masz z tym jakiś problem ? Przecież mówiłem, że jestem komputerowcem.

 

Studiowałem (między innymi) na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i jakoś, cholera ,wszyscy umieli tam poprawnie pisać. Również w liceum ludzie, którzy chodzili do mat-fizu, czy biol-chemu nie mieli z tym problemów. Jeśli ktoś nie umie pisać po polsku, to powinien być tak długo trzymany w podstawówce, aż się nauczy, bo znajomość ortografii należy do podstawy programowej właśnie na tym etapie edukacji.

Link to post
Share on other sites

Znów to samo. Tym razem wojna (bo dyskusją tego nazwać nie można) nabrała rozmiarów.

Nie rozumiem jednego, jakim prawem wyzywacie innych użytkowników (a w szczególności moderatorów) od matołów, gnojków czy idiotów? Czy któryś z nich użył takich słów w stosunku do was? Raczej nie. I jeszcze macie pretensje że jeden z drugim dostał warna. No ludzie, jest wykroczenie, jest kara. Myślicie że gdyby inny user zaczął wyzywać moderację to nie dostałby ostrzeżenia?

 

 

żebyś miał łatwą listę do banowania. Możesz śmiało zacząć od mojego konta.

a poziom forum wciąż gó*****y.

Te wypowiedzi brzmią, tak jak byście robili komuś łaskę udzielając się na forum. Nie chcę być nie grzeczny ale jeśli nie podoba wam się tu to jest przecież mnóstwo innych for dyskusyjnych o tej tematyce.

Gdybyście naprawdę chcieli coś zmienić, poprawić poziom forum to na pewno było by to widoczne. Bo forum to wspólnota wszystkich użytkowników a nie własność wąskiej garstki moderatorów. Jak widać po przykładzie naboru na moderatorów 'zwykli' userzy też mogą sporo zdziałać.

Ale z tego co widzę to wy wolicie wyłapywać błędy i rechotać się z nich i wyzywać userów od debili. Przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia.

 

 

To samo było słychać przed naborem i nic się zmieniło. Czym Wy się zajmujecie w takim razie?

Większość fioletowych nie została 'zatrudniona' do pilnowania ortografii ale do względnego utrzymania porządku na forum. Wcześniej było jakiś trzech aktywnych moderatorów i nie dawali sobie rady z natłokiem nowych postów. Wg mnie teraz sytuacja się poprawiła. Spamu na forum jest coraz mniej, czas reakcji na moderacja na kłótnie czy nieregulaminowe zachowanie jest zdecydowanie krótszy.

 

Niestety pod względem ortografii macie rację - nie widać poprawy ale jak już wcześniej wspomniałem - to nie był główny cel naboru. Co nie oznacza że mamy to w nosie - wręcz przeciwnie. Ale wasze wrogie nastawienie wiele osób zniechęca do uczestniczenia w akcji.

 

A i jeszcze jedna sprawa. Podejrzewam że część hejtu może być spowodowany tym, że żaden z was nie został wybrany na moderatora. Ale choć przez chwilę postawcie się na naszym miejscu. Czy osoba która ma na koncie kilka warnów, co raz puszczą jej nerwy i nawyzywa innych użytkowników nadaje się na to stanowisko? Nie chcę oczywiście uogólniać ale sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

W przyszłości nie wykluczamy dalszego naboru, może faktycznie potrzebna będzie pomoc, chociażby przy ortografii. A takim zachowaniem znacznie zmniejszacie swoje szanse.

Link to post
Share on other sites

Wszystko prawda. Przegapiłeś tylko skandaliczne zachowanie kolegi moderatora, który sam doprowadził do tej sytuacji. Ale łatwiej to zwalić na ludzi którzy się tu udzielają i rozdać warny. Widać jak na dłoni że trzymanie nerwów na wodzy to konieczność w przypadku moderatora. A tu: "dostajesz warna bo cie nie lubię!" i szczęśliwość z własnej "potęgi" (phi...). Słowem tragiczny i śmieszny popis żenady. Mnie bolą te idiotyczne warny- za poprawianie błędów w tematach (warn za spam ale wypowiedź analfabety zostaje nietknięta) i takie właśnie rozdawanie jakie miało miejsce tutaj. Za takie akcje status moda powinien być zabierany bo widać że dostał go ktoś nieodpowiedzialny. Sądząc po Twoim cytacie źle zrozumiałeś cel mojej wypowiedzi. Nie robię nikomu łaski ale cieszę się gdy mogę się wymieniać doświadczeniami z ludźmi na poziomie. I do tego powinniśmy dążyć.

 

A i jeszcze jedna sprawa. Podejrzewam że część hejtu może być spowodowany tym, że żaden z was nie został wybrany na moderatora.

 

Nie masz racji. Ja, dla przykładu, nie zgłaszałem swojej kandydatury wiedząc jaka praca się z tym będzie wiązać gdybym taką funkcję dostał. To nie jest jakaś wielka łaska żeby się tu obrażać i stroić fochy. To jest praca.

 

Zawsze miałem do tematu mniej radykalne podejście niż sid czy mst, ale nadal twierdzę że moderatorskie edytowanie co gorszych postów z czerwoną adnotacją "pisz poprawnie" mogłoby skłonić przynajmniej niektórych do większych starań. Z pozostałymi i tak nie warto dyskutować.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Ja kończę dyskusję bo kolejny zielony którego darzyłem szacunkiem zaczyna wciskać bałach.

Nikogo nigdy nie wyzywałem, raz na 1k postów uhonorowałem kogoś tytułem idioty w moim mniemaniu zasłużenie.

Nazwanie patafianem osoby głupiej i niezaradnej to nie obraza tylko stwierdzenie faktu - i tej opinii nie zmienię, do póki sama osoba docelowa nie postawi się w innym świetle.

 

Ortografia ortografią, rażące błędy to jedno - kompetencja to drugie.

Szczegół w tym, że oba przypadki pokrywają się w 90% i lądują do jednego wora.

 

Ręka rękę myje, robić się nikomu nie chce, poziom spada i tyle w temacie.

Ja przestałem się udzielać z pomocą bo więcej nerwów kosztuje przetłumaczenie baranom że doradzają źle, niż jest z tego korzyści dla autora. Ów barany nie mające bladego pojęcia o czym mówią wiodą teraz prym bo chcą czuć się ważni i dowartościowani - a że moderacja nic z tym nie robi i nie pilnuje poziomu prowadzi do upadku tego forum.

 

To mnie boli, bo mi samemu często tu doradzano - wiem ile problemu sprawia przekopać się przez stertę szmelcu i dotrzeć do osoby która faktycznie się zna.

Kilka miesięcy temu było jeszcze rozsądnie, teraz aż strach zaglądać.

Sam chciałem się odwdzięczyć, pomagając innym ale jak mówiłem - szkoda zdrowia i czasu.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Widzę konkretny odzew. Bardzo cieszy mnie, że moje wypociny zostały zauważone.

 

Drodzy użytkownicy, problem nie leży w wymaganiu poprawnej pisowni. Sam nie przepadam za odczytywaniem niezrozumiałych postów. Nie dość, że trwa to dłużej, to dodatkowo wyrabia to złe nawyki u samych czytających. Sam staram się kontrolować swoją pisownię i pisać na tyle poprawnie, by drugi użytkownik był w stanie zrozumieć co chcę przekazać.

 

Widzicie błąd, raportujecie, my się nim zajmujemy, poprawiamy, edytujemy, ostrzegamy. Jest dobrze. Wróćmy jednak do powodu dla którego wy ten post zgłaszacie, a my poprawiamy. Co nim jest? Dumnie powtarzany i tak uwielbiany "poziom forum", czy też "kultura". Pozwolę więc sobie zapytać czy spam nie obniża poziomu forum? Wyśmiewanie czyjegoś błędu, nazywanie go tak i owak jest kulturalne? Bo mi się wydaje, że trochę się, drodzy użytkownicy, zagalopowaliście.

 

Jak wszyscy wiemy lwia część naszych kolegów, użytkowników jest młodocianych. Mamy wywalić 2/3 z nich ponieważ piszą "wogóle, na prawde, poprostu itd"? Gdy dostaną bana nagle nauczą się poprawnej polszczyzny? Po mojemu pójdą na inne forum, gdzie akurat jeszcze nikt nie wpadł na pomysł ostrzegania i banowania z błędy ortograficzne. Zaręczam wam, że żaden z moderatorów widząc takiego kwiatka jak "ktury" czy któryś z przykładów wymienionych wcześniej nie machnie na to ręką. Ale nikt nie da za to bana, nikt nie sprawi, że w miesiąc Ci młodzi ludzie zaczną pisać tak pięknym językiem jak wy.

 

Jeśli natomiast dalej macie zamiar nazywać innych użytkowników, członków support teamu (którzy wybiórczo mają także prawa moderatora) czy samych moderatorów od idiotów róbcie to dalej. Proszę bardzo, droga otwarta. To na pewno drastycznie zwiększy poziom naszego forum. Dla moderatorów będzie to jednak obraza, a:

2. Wypowiadanie się na forum

c) Na forum nie wolno umieszczać treści wulgarnych, obraźliwych, rasistowskich, erotycznych oraz łamiących prawa autorskie.

 

Jeśli natomiast chcecie działać dla dobra społeczności i podnieść poziom forum możecie zgłaszać wszelkie kwiatki, a rozliczanie ich autorów zostawić grupie moderatorów i ST. Wybór należy do was.

Link to post
Share on other sites

No i na spokojnie też się jednak da. Wypowiedzi na temat innego z członków support team wzięły się z jego akcji podobnej do Twojej ostatniej. Mimo że to co mówisz jak najbardziej ma sens to niestety:

Zaręczam wam, że żaden z moderatorów widząc takiego kwiatka jak "ktury" czy któryś z przykładów wymienionych wcześniej nie machnie na to ręką.

Nie jest to prawdą. Zwyczajnie nie. Takie są fakty.
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Śledzę temat od początku, a ogólnie forum głownie przeglądam nie wypowiadając się.

 

Bo mi się wydaje, że trochę się, drodzy użytkownicy, zagalopowaliście.

 

Prowokowanie przez moderatorów/junior moderatorów nie poprawia sytuacji. Ekipa rządząca powinna łagodzić spory, a nie je podkręcać.

 

Jak wszyscy wiemy lwia część naszych kolegów, użytkowników jest młodocianych. Mamy wywalić 2/3 z nich ponieważ piszą "wogóle, na prawde, poprostu itd"? Gdy dostaną bana nagle nauczą się poprawnej polszczyzny? Po mojemu pójdą na inne forum, gdzie akurat jeszcze nikt nie wpadł na pomysł ostrzegania i banowania z błędy ortograficzne. Zaręczam wam, że żaden z moderatorów widząc takiego kwiatka jak "ktury" czy któryś z przykładów wymienionych wcześniej nie machnie na to ręką. Ale nikt nie da za to bana, nikt nie sprawi, że w miesiąc Ci młodzi ludzie zaczną pisać tak pięknym językiem jak wy.

 

Nie pamiętam, żeby ktoś pisał o banach za błędy czy literówki. Jeżeli jakiś młodziak co to swój język ojczysty ma w głębokim poważaniu zakłada temat z błędami ortograficznymi, to -moim zdaniem- należy walnąć na czerwono "Błędy ortograficzne.Termin 3 dni na poprawę inaczej temat leci do kosza". Kosza na tym forum nie ma (każde większe forum posiada takowe, gdyż są tego w większości plusy) to można taki temat wywalić.

 

Jak moderator nie widzi rażących błędów, to należy być wdzięcznym jeżeli ktoś poprawia niepokornego usera, a nie daje ostrzeżenie osobie, która próbuje podnieść "ostatnio modne wyrażenie" poziom forum (przykład Nowaja).

 

Coraz gorzej czyta się te przepychanki między moderatorami, a osobami, którym nie podoba się ignorancja i indolencja względem języka.

 

Może ktoś pomyśleć o mnie "wymądrza się, a ch..a sie zna". Prowadziłem swego czasu własną stronę + forum. Trochę doświadczenia zdobyłem i liznąłem trochę tematu.

A te wykręty o 1000 postów dziennie jest kiepskim usprawiedliwieniem. Jak się komuś nie chce, to trzeba poszukać kogoś komu się zachce. Rotacja w ekipie to rzecz naturalna i myślę, że nieuchronna.

Edytowane przez nasciturus
Link to post
Share on other sites

Ręka rękę myje

 

To właśnie chciałem napisać i świetnie oddaje aktualną sytuacje panującą na forum.

 

Kilka miesięcy temu było jeszcze rozsądnie, teraz aż strach zaglądać.

Oj za krótko tu jeszcze jesteś, oj za krótko ;). Wcześniej według mnie było o wiele lepiej, a takie rażące literówki jak dzisiaj były popełniane bardzo rzadko.

 

 

Czy osoba która ma na koncie kilka warnów, co raz puszczą jej nerwy i nawyzywa innych użytkowników nadaje się na to stanowisko? Nie chcę oczywiście uogólniać ale sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

Tylko niestety takie osoby już są moderatorami. Jedyna różnica jest taka, że nie mają warna :).

 

Od siebie, to ja bym jeszcze poruszył temat tego "ręka rękę myje". Prawdą jest, że osoba z dużym stażem i ponad 1-2k postów jest praktycznie "nietykalna". Nawet trudno takiemu osobnikowi dać ostrzeżenie, a o banie można zapomnieć.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Wg. mnie konflikt coraz bardziej się pogłębia. Drążenie tego tematu (mimo że cel to walka z "znaffcami" i brakiem ortografii) nie przynosi nic dobrego. Ja ze swojej strony co mogę dodać... jak mi sytuacja życiowa pozwoli (czas) to będę ganił i poprawiał złe rady i błędy. Nie szukam wojen, bo wojny prowadzą ludzie kiedy nie widzą rozwiązania i uważają że siła coś da. Chciałbym znaleźć rozwiązanie tego problemu i będę starał się zgłaszać złe posty do moderacji i mam nadzieję że dostanę poparcie i to co zgłoszę zostanie rozpatrzone. Mnie głównie chodzi o kwestie sprzętowe oraz naprawdę naganną znajomość językową. Przecinków się nie czepiam, bo nie zawsze sam je dobrze stawiam.

Link to post
Share on other sites

Nawet trudno takiemu osobnikowi dać ostrzeżenie, a o banie można zapomnieć.

 

Mylisz się. Prawdą jest, że nie chcemy stracić takich użytkowników, ale kiedy i im puszczają nerwy konsekwencje przynoszą. Znajdą się osoby, które to potwierdzą ;)

Link to post
Share on other sites

Od siebie, to ja bym jeszcze poruszył temat tego "ręka rękę myje". Prawdą jest, że osoba z dużym stażem i ponad 1-2k postów jest praktycznie "nietykalna". Nawet trudno takiemu osobnikowi dać ostrzeżenie, a o banie można zapomnieć.

Tu nie chodzi o ilość postów. Powiem szczerze, że użytkownicy często aktywni na forum owszem są trochę łagodniej traktowani, ale bez przesady, jak sobie zasłużą, to nagradzamy odpowiednio.

 

Support Team nie ma dostępu do raportów, więc nie miejcie nam za złe, że zgłosiliście, a my tego nie zrobiliśmy.

Link to post
Share on other sites

Mylisz się. Prawdą jest, że nie chcemy stracić takich użytkowników, ale kiedy i im puszczają nerwy konsekwencje przynoszą. Znajdą się osoby, które to potwierdzą ;)

 

Znajdą się osoby, które potwierdzą moje słowa i są tutaj na forum wysoko postawione :). Nie chcecie stracić takich użytkowników, ale karę powinni jakąś ponieść. Co nie? Niestety tak nie jest i w wielu sprawach poszkodowany (czyt. nowy użytkownik) dostaje ostrzeżenie, a nie winowajca (czyt. starszy stażem).

 

 

Sniper - co to "nagradzania odpowiednio" przemilcze... Nie podoba mi się to, że są w ogóle łagodniej traktowani. Każdy człowiek jest równy, jak i każdy użytkownik jest (a bynajmniej powinien) być równy. Bawicie się tutaj w eugenike? Segregujecie forumowiczów na tych lepszych i gorszych? Niestety na każdym forum dzieją się takie rzeczy...

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Support Team nie ma dostępu do raportów,

Dobrze że o tym wspomniałeś ale akurat raportów nie jest specjalnie dużo i nie potrzeba do tego wielu ludzi.

 

Tylko niestety takie osoby już są moderatorami. Jedyna różnica jest taka, że nie mają warna .

Domyślam się o kogo chodzi. Tu akurat się nie zgodzę bo z tego co obserwowałem to nigdy nie wykazywał się agresją wobec innych oraz nie wdawał się w jakieś wielkie kłótnie. Faktycznie raz puściły mu nerwy ale czy to od razu powód do takiego hejtu? Oczywiście nie pochwalam tamtego zachowania ale to chyba pierwszy jego taki 'wybryk'.

 

Segregujecie forumowiczów na tych lepszych i gorszych?

Tu nie chodzi o podział na lepszych i gorszych. Po prostu jeśli ktoś jest zaangażowany w życie forum, często się udziela i staje się jego częścią to uważam za nieco krzywdzące traktowanie go, tak samo jak jakiegoś krzykacza z 2 postami. Może faktycznie nie jest to do końca sprawiedliwe, ale czy świat jest sprawiedliwy?

 

 

Jeśli natomiast chcecie działać dla dobra społeczności i podnieść poziom forum możecie zgłaszać wszelkie kwiatki, a rozliczanie ich autorów zostawić grupie moderatorów i ST. Wybór należy do was.

Dokładnie. Po za tym nie chciałbym nikomu umniejszać zasług ale gdy dostanie czerwoną notatkę od moderatora to myślę że bardziej mu to przemówi do rozsądku niż zwrócenie uwagi przez zwykłego usera. Sami zresztą widzicie co po takiej uwadze się dzieje. Często zamiast podziękować to pyskują i mają to za nic.
Link to post
Share on other sites

dostanie czerwoną notatkę od moderatora to myślę że bardziej mu to przemówi do rozsądku niż zwrócenie uwagi przez zwykłego usera

Trafiłeś w dziesiątkę.

Właśnie dlatego powstała cała akcja z nowymi moderatorami/support teamem, bo jak mst, Nowaj, czy którykolwiek z innych zaangażowanych użytkowników (włączając mnie) w jakimkolwiek dziale zwracał na coś uwagę to wała na to kładli.

Do tego zostali wybrani nowi moderatorzy (support team) przypisani do kategorii na których się znają, żeby wlepiać czerwone notki za nierzetelne wypowiedzi oraz głupie błędy.

 

To miało powstrzymać falę niekompetencji i uchronić użytkowników mniej świadomych od rozpowiadanych głupot i ludowych mądrości.

Mnie się nikt nie posłucha do póki nie wywalę argumentacji na trzy strony która nie da szans na wykręcanie się kolejnymi głupotami i niekompetencją - moderator natomiast, może to skrócić do jednej czerwonej notatki "Sprawdź podawane informacje, bo nie masz racji". Tak proste i tak efektywne... a na dodatek podnosi "poziom forum".

 

 

 

Jedyne co mogę pochwalić to fakt, że spamu i jednakowych tematów widzę coraz mniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...