Skocz do zawartości

Czy to dobra karta zamiast GF 9600 GT 1GB ddr2


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Nie stać mnie na Bóg wie jakie karty. Mam GeForce 9600GT 1GB DDR2. I chciałbym ją wymienić na Radeona 6670, zeby mi troszke lepiej gry chodziły. Czy jest wgl sens ? Albo co Polecacie ? Tutaj link do tego Radeona. http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd6670-2gb-2048-chlodzenie-arctic-i2527510172.html I slyszalem, ze Radeony sa lepsze do gier.. ale nie wiem czy to prawda.

Edytowane przez blant1995
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze radeony mają w grach to do siebie, że patrząc na mniejszą odległość, np. przeskakują kamień będziesz miał skok klatek - tego na nvidii nie będziesz miał. Z drugiej strony w niektórych grach (najczęściej tych nowszych) sterownik będzie słabo zoptymalizowany pod grę i wtedy nvidia będzie dużo lepsza.

Ten radeon będzie ok dwa razy wydajniejszy od 9600GT, zwłasza jeżeli nie kupujesz okrojonej wersji radeona, bo akurat swoją 9600GT masz okrojoną, bo ma mniejszą przepustowość dlatego ma szynę ddr2.

ps. popraw link do aukcji, bo nie działa oraz podaj twoją specyfikacje kompa, wraz z zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe , pierwszy raz o tym słysze . Na kazdej karcie bedziesz miał coś takiego... To chyba oczywiste ze jak patrzysz na ziemie to masz np 35 fps a jak ktoś strzela to wtedy 20fps. Z sterownikami to fakt że są słabsze od nvidi , ale nie jest tak źle .

Nie kupuj tego radeona , jest bardzo słaby .Lepiej juz dołożyć kupić gts450 512mb lub uzywke 6770/5770.

Podaj budżet i konfiguracje

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja konfiguracja to :

Amd Athlon x2 6000+

Geforce 9600GT 1GB DDR2

Płyta głowna Asus M2N

3 GB ram DDR2

Zasilacz nie wiem jakiej firmy, ale ma 450 watt.

 

A moj budżet to jakieś 350 zl...

 

I mam jeszcze pytanko. Czy orientujecie sie ile bym dostal na allegro za moja karte graficzna ?

Edytowane przez blant1995
Link to post
Share on other sites

z 80zł bo to ddr2 ;/

Musisz podać marke zasilacza bo "no name" nie poradzi sobie i bedziesz mieć ognisko .

Chcesz tylko nowe czy uzywki z gwarancją mogą byc tez ?

Z nowych GTS450 512mb ddr5 http://www.agito.pl/karta-graficzna-gainward-geforce-gts-450-512mb-ddr5-pci-e-box-84-432816.html?attr=248-483511 lub http://allegro.pl/radeon-xfx-6770-i2532820603.html

Link to post
Share on other sites

To może i ja się podepnę do tematu ;)

Mam ten sam procesor i Radeona 4850 512MB i zastanawiam się, czy jest jeszcze sens wymiany karty na mocniejszą ?

Zasilacz to Enermax Modu82+ 425W.

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówce.

 

Ten zasilacz to"mobospalacz"wiec obowiązkowa wymiana ca coś bardziej bezpiecznego(Ocz,XFX,SeaSonic,Antec,Enermax BQ oraz kilka innych marek które teraz nie przychodzą mi do głowy)

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites

Akyga 420W LPK12-23 to moj zasilacz. I sorry, bo pomylilem sie co do watow. A karta moze byc uzywka. Rozgladalem sie za licytacjami, bo mozna cos taniej wyrwac.

Zdecydowanie zasilacz to porazka. Dla bezpieczenstwa kompa wymien go czym predzej. A jak nie wiesz jakich marek unikac to wpisz w google :czarna lista zasilaczy" i bedziesz mial czarno na bialym.

Link to post
Share on other sites

myslisz ze 512 mb wystarczy do dzisiejszych gier ? typu gta Iv ? I widze, ze ma osobne zasilanie, a ja nie potrafie stwierdzic czy dalbym rade podlaczyc ja pod moj zasilacz, bo sie poprostu na tym nie znam, a na ten czas zasilacza nie wymienie..

Link to post
Share on other sites

mysle, ze nie marze, bo na tym sprzecie co mam teraz gta IV smiga mi na maks rozdzialce mojego monitora czyli 1680, odbicia i tekstury na srednie, a reszta na niskie. A jesli mowicie, ze karta jest np 3 razy mocniejsza od mojej wiec sadze, ze nie powinno byc problemu.

Link to post
Share on other sites

To może i ja się podepnę do tematu ;) Mam ten sam procesor i Radeona 4850 512MB i zastanawiam się, czy jest jeszcze sens wymiany karty na mocniejszą ? Zasilacz to Enermax Modu82+ 425W.

Bez sensu wymieniać kartę jeśli chcesz ją w pełni wykorzystywać, twój procek jest za słaby nawet do tej, przerobiłem to na własnej skórze

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...