Skocz do zawartości

Co myślicie o taki zestawie do 2000zł?


Recommended Posts

Witajcie,z chłopakami z innego forum złożyliśmy zestaw do 2 tysięcy.

Chcę poznać waszą opinię :)

 

http://img213.imageshack.us/img213/5559/wfth.jpg

 

Po za tym mam kilka pytań-

czy karta zmieści się do obudowy

jakie są możliwości rozbudowy płyty głównej?Wiem że można wymienić procesor na i5 lub i7 i do 16 gb ramu,ale jaką najlepszą kartę można włożyć?

Edytowane przez Yamakasi51
Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumiem że płyta główna i zasilacz ogranicza tego radeona?Nigdy nie myślałem że plytę główna może ograniczać kartę graficzną :).Nie ukrywam że w przyszłości będę zmieniał na i5,lepszy zasilacz,więcej ramu.

A co myślisz o zmianie na taki zasilacz?

http://img843.imageshack.us/img843/6415/nanananan.jpg

Edytowane przez Yamakasi51
Link to post
Share on other sites

Tutaj jest jeszcze w miarę w porządku, co innego jak będziesz chciał wsadzić jakiegoś graficznego potwora w przyszłości.

Ta płyta ma słabą sekcje zasilania, brak chłodzenia więc nie nada się do np. podkręcenia i5 kiedyśtam.

 

Może rozważ dołożenie do mocniejszej płyty na już, a potem zajmiesz się dokładaniem innych podzespołów.

 

np. http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak-zależy mi teraz na dobrej karcie graficznej-chce zagrać sobie w najnowsze gry od 5lat.Nie będe planował niczego podkręcać.A wytłumaczysz mi o co chodzi z tą słabą sekcją zasilania,kompletnie się nie znam.

Jeżeli włożę w przyszłości np.i5 i trochę lepszą kartę graficzną?

Chyba że znajdzie się jakaś lepsza płyta główna do 200zł?

Link to post
Share on other sites

Sekcja zasilania dostarcza prąd do rdzeni procesora i kontrolera pamięci.

Przy bardziej prądożernych procesorach potrzeba więcej faz zasilania, a w szczególności przy podkręceniu procesora.

 

Takie płyty generują też ciepło, o ile niższe modele spokojnie zostaną owiane powietrzem z chłodzenia procesora, tak wyższe modele (te bardziej przyszłościowe, pod procesor typu i5 i mocniejszą kartę) powinny mieć własne pasywne chłodzenie w formie radiatora.

 

Reasumując, za 200zł nic lepszego nie znajdziesz.

Ale trzeba się liczyć z tym że przy wymianie procesora, grafiki i ramu na wyższe standardy, przyda się zmienić płytę główną.

Stąd, uznałem że warto te 130zł dołożyć już dziś zamiast wydawać 200zł teraz i 300zł przy modernizacji.

 

Aktualnie, procesor i grafika są poprawnie dobrane i śmiało pograsz na wysokich detalach :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz :)

A może jednak coś lepszego się znajdzie do 200zł,wybrałem pierwszą lepszą płytę główną pod Socket 1155,z wejście pci-e

Gdzie sprawdzać czy płyta ma dobrą sekcję zasilania

Jeżeli nie to trudno, zostanę przy tej

Edytowane przez Yamakasi51
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Wolę tego radeona z firmy asus niż zwykłą gtx 560 - lepiej radeon sobie radzi z grami.

Nie będę chciał nic podkręcać.

Będę bardzo wdzięczny jak znajdziecie lepszą płytę do 2 stów od tej co proponowałem.

 

Edytowane przez Yamakasi51
Link to post
Share on other sites

2061 a nie 2112zł,widziałem twoją ofertę,napęd możesz odrzucić.

Jest kwestia jeszcze tego że ,mój kuzyn pracuje w firmie pro-line i wolałbym u niego złożyć dlatego pokazałem ofertę ze sklepu internetowego tej firmy

Edytowane przez Yamakasi51
Link to post
Share on other sites

Dopłaciłbym te kilka złotych do 500W Chiefteca i byłoby to najlepsze co możesz dostać za te pieniądze.

Właśnie to samo chciałem powiedzieć,oprócz tego że jeszcze wymienił bym kartę na tego asusa z lepszym chłodzeniem to by wtedy wyszło ok 2150zł zobaczę jak z kasą,przemyślę to dzięki za rady.

 

A jeżeli miał bym zostać to tych 2050-2060zł to ta płyta główna będzie najlepszym rozwiązaniem?

Edytowane przez Yamakasi51
Link to post
Share on other sites

:) Jakoś tak nie jestem przekonany do firmy MSI,ale nie mówię że płyta jest zła.

Dobra mam ostatnie 2 pytania,które mam nadzieję zakończą ten temat.

1.Chyba że bym wymienił tego i3 na amd phenom x4 965(różnica 70-80zł) i bym te 80zł dołożył do lepszej płyty głównej pod amd?

2.Jeżeli zostawiłbym tego Gigabyt'a to czy w przyszłości nie będzie problemu wymiany z i3 na np. i5 2500k i trochę lepszej karty np. gtx 570?Podoła płyta główna temu procesorowi?

Edytowane przez Yamakasi51
Link to post
Share on other sites

1. A daj spokój AMD. i3 to bardzo dobry procesor w tej cenie i deklasuje wszystkie inne.

2. Pewny nie jestem więc niech mnie ktoś poprawi, ale może być krucho z temperaturami bo płyta nie ma radiatorów, przy i5 oraz mocnej karcie może się za mocno grzać.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie:)

To są płyty do komputerów biurowych gdzie wymagane jest aby się włączył i obsługiwał excela.

Mniej wymagające zestawy do gier też podołają ale zestaw ze średniej półki (np. procesor i5, grafika 6870 i wzwyż) cieszył by się mając płytę główną z tego samego pułapu.

Link to post
Share on other sites

Nie:) To są płyty do komputerów biurowych gdzie wymagane jest aby się włączył i obsługiwał excela. Mniej wymagające zestawy do gier też podołają ale zestaw ze średniej półki (np. procesor i5, grafika 6870 i wzwyż) cieszył by się mając płytę główną z tego samego pułapu.

Może trochę przesadziłeś,mój komputer który jest teraz wart z 300zł kupiony 7 lat temu,bardzo dobrze sobie radzi.

Resumując temat mam już wszystko wybrane tylko teraz zastanowię się i popytam jeszcze kuzyna o te płyty główne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...