Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tutaj można sprawdzić całą dyskusję, ale chciałbym to wszystko podsumować i jak najszybciej zamawiać sprzęt, ale niestety mam jeszcze wiele niewiadomych które chciałbym skonsultować.

 

Procesor. Patrzę teraz przyszłościowo. Panowie proponowali mi i5 2500k ( a jeden i7 2700k :) )

Ale właśnie nie lepiej wybrać coś z i7 aby był przyszłościowy? na kompie zamierzam "pograć" 4/5 lat, a w międzyczasie jakies SLI + SSD, ale nie planuje jakiejś rozbudowy, uaktualniania stuffu, a jak wiemy wszystko zmienia się w bardzo szybkim czasie, i za rok/dwa 4 rdzenie mogą nie wystarczyć.

 

Chłodzenie. BQ Dark Rock 2, ale zastanawiam się nad większą wersją, a mianowicie BQ Dark Rock Pro 2

 

MOBO. MSI Z77A-GD55 - ta raczej pewna chociaż proponowali także ASRock Z77 Extreme 6.

 

GPU. Tutaj zdecydowanie wszyscy 670, chociaż dalej mnie gryzie ta 680 xD ofc wersie DCU2T ( niektórzy są sceptycznie nastawieni do ASUS;a ). O tym zdecyduje przy zakupie. Wybierając 670 prawdopodobnie bym zakupił od razu 128 SSD do gier.

 

RAM. Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz lub Corsair 2x4GB 1600MHz CL9

 

HDD/SDD. WD Black 1TB/ Vertex 4 128 ( ew. drugi. Jeden system a drugi do bardziej wymagających gier )

 

PSU. No właśnie, padło wiele propozycji. Lekkie OC, na razie na jedno GPU, będę robił SLI to się wtedy kupi. Drugim kryterium są przewody. Powiedzmy, że jestem fanem moddingu i strasznie nie lubie gdy widać kolorowe przewody, więc najlepiej gdyby izolacja/ jakaś tam siatka była do końca wtyczki a nie ucięte tam gdzie lepiej i wszystko widać. Przeżyję to, ale to nieestetycznie wygląda. Poza tym, przewody muszą być wystarczająco długie.

 

CASE. Jest tego tyle, żę sam nie wiem co wybrać. Solidne, ciche, i z dobrą wentylacją. To mnie interesuje. Możliwość zainstalowania wiatraku z przodu i góry. Bez okna, jakieś otwory wentylacyjne po boku i filtry oczywiście. Dobrym przykładem jest SilentiumPC Regnum RG-L50 Pure Black.

Link to post
Share on other sites

Proc:Najlepiej I7 2600K jest bardziej przyszłościowy od I5 2500K.A i tańszy od I7 2700K tyle ża ma mniejsze taktowanie.

Chłodzenie:Lepsze większe zawszę się przyda do OC.

Mobo:Raczej skłaniałbym się do Asrocka

Gpu:670 będzie idealna

Ram:Nie wiem ja bym wziął 16Gb żeby mieć spokój już na bardzo długo. Patrząc na to że co raz starszy ram tym droższy.

HDD/SSD:dobry wybór

PSU:XFX Core 750W do sli i do mocnego OC

Case:dobry wybór.

Link to post
Share on other sites

Mobo:Raczej skłaniałbym się do Asrocka

Ram:Nie wiem ja bym wziął 16Gb żeby mieć spokój już na bardzo długo. Patrząc na to że co raz starszy ram tym droższy.

 

16 GB będzie, jak nie przy zakupie to w przyszłym miesiącu.

 

A dlaczego byś wybrał Asrocka?

Link to post
Share on other sites

Procesor, za rok dwa to cztery rdzenie wystarczą w zupełności. Jak Cie stać bądź przyda się do pracy weź i7, w innym przypadku został bym przy 2500k. Ewentualnie Ivy bridge, ciut wydajniejsze ale gorzej się kręcą.

 

Co do Dark Rocka2, sam posiadam jest cichy, designerski i fajnie chłodzi - ale jeżeli chodzi o sam performance to już lepiej Noctue d14 zamiast Pro2.

 

Mobo również posiadam, bardzo stabilna płyta godna polecenia.

To samo tyczy się 670. Można dopłacić do 680 ale różnica wydajności oscyluje w granicach 5%(?) za 500zł więcej.

SSD 128 wystarczy nawet żeby pomieścić kilka gier, wszystkiego na nim instalować przecież nie musisz.

Psu ponad 650W jak chcesz SLI.

 

Za zestaw z sygnatury dałem jakieś 5800, wliczając wentylatory be-quieta, wszystko razem jak i każde z osobna mogę polecić.

Link to post
Share on other sites
Nagrywarka to najmniejsze moje zmartwienie :)

Co do chłodzenia, a może bardziej wiatraków xD chyba nigdy tego koloru nie polubie :)

Obudowa 400 zł max, wg mnie to cena/jakość dla niektórych obudów jest kosmiczna, i nie warto więcej wydawać.

 

@sid vicious

 

2 SSD ze względu na to, że systemową partycję zazwyczaj staram się utrzymywać z dala innych programów tak, żeby nie zaśmecać, a gier może być tyle, żę po prostu się nie zmieszczą :)

Edytowane przez nYgus
Link to post
Share on other sites

Jak Cie stać to wiadomo że warto dla wygody, byle nie przesadzić i wydawać 500zł prawie za nic.

Albo weź 60 na system i 120 na gierki + jakiś tani magazyn.

 

Ja trzymam większość gier na HDD, tylko wybrane ładując na SSD które faktycznie z tego przyspieszenia skorzystają.

 

Edit:

Doczytałem poprzedni temat.

Jeśli nie chcesz kręcić procesora do ekstremum air cooling, to możesz rozważyć ivy bridge i cooler mniejszy niż n-d14 (mniejszy potenciał OC (temp) wyważa nieco większa wydajność, ponadto są mniej prądożerne i jedyną wadą jest nieco większa temperatura która nie będzie sprawiać problemu przy lekkim oc @4.2)

 

A grafikę wybrałbym 670, dobrze Ci mówili że od 680 niewiele odstaje.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Procesor: INTEL CORE i7-2600K - 3.40 GHz BOX, VGA, s-1155 (1219 zł)

Płyta główna: MSI Z77A-GD65 - ATX, Z77, 4x DDR3, 4x PCI-E 16x, RAID, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (635 zł)

Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, HyperX Genesis XMP (215 zł)

Dysk Twardy: WD 1 TB, 64 MB, IntelliPower, 3.5", SATA3 - WD10EURX (375 zł)

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE GF GTX 670 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, D-PORT -GV-N670OC-2GD (1699 zł)

Napęd optyczny: LG GH24NS90 - 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna (65 zł)

Obudowa: FRACTAL DESIGN Arc Midi Tower - ATX, bez zasilacza, czarna (410 zł)

Zasilacz: BEQUIET StraightPower E9-600W - 600 W, PFC, 21 dB (415 zł)

Dysk Twardy SSD: SSD INTEL S330 120 GB, 2.5", SATA3, 500 MB/s, 450 MB/s - SSDSC2CT120A3K5 (429 zł)

 

Całość: 5462 zł

 

Jeżeli chcesz mocno podkręcać proca, to dokupić Phanteksa ph-tc14pe + jakieś dodatkowe wentyle do budy, jeżeli normalne OC to np. Macho :)

Link to post
Share on other sites

Lepszego zasilania nie potrzeba, bo użytkownik chce kręcić nie więcej niż 4.5Ghz.

Punkty pomiarowe i przełączniki uefi również zaliczają się do kategorii zbędnych.

Sata III są dwa, na wspomniane dyski SSD, dodatkowo cztery sata II na HDD, po co więcej?

 

Nawet nvidia podaje 650W jako minimum dla 690, dwie 680 z potencjalnym OC i pewnym OC CPU na 600W to żart.

Link to post
Share on other sites

GD65 jest nawet tańsza niż GD55

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-gd65-459604/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-gd55-459863/

 

4xSATA III a w 55 są dwa

3xPCI 3.0

 

 

 

@nwchades

Ten WD jaki kolor?

 

GPU chciałbym w wersji DCU2T, z tego względu, że nie bardzo chcę podkręcać, a jeżeli już to na pewno nie będe tak dużo musiał, lecz dużo osób jest sceptycznie nastawionych na ASUS'owe topy

Link to post
Share on other sites

Kolego, widzę że nawet testami Cię nie przekonam. Jeżeli wierzysz w ten marketingowy bełkot o "minimum 650W dla GTX 690" to twoja sprawa :)

Z tego co widzę w różnych sklepach, GD65 jest tańsza od GD55(!). Więc jeżeli mogę mieć coś lepszego taniej, to...

 

 

@UP

Ten WD to Green, na magazyn.

 

Jeżeli chodzi o kartę, to wziąłbym Gigabyte :)

Edytowane przez nwchades
Link to post
Share on other sites

Do SSD bierz Caviar Greena.

 

Z tym GPU asusa... cóż, ile osób tyle opinii ale faktem jest że z serwisem u nich ciężko.

Możesz pójść w stronę Gigabyte który fabrycznie podkręcił zegary na 670.

 

A że 65 jest tańszy to dziwne.

Jest on za to mniej energooszczędny niż 55 i w nielicznych przypadkach mniej wydajny (gdzieś były testy, zabijcie nie pamiętam gdzie) ale ma dużo większy potencjał do OC.

 

A mam wysłać testy pokazujące mniej więcej 550-570W dla 680SLI.

Co jest głupotą samą w sobie mając na uwadze fakt że zasilacze z wiekiem tracą sprawność i zostawienie marnego 30W jest niedostateczne. 650W minimum.

Dalej jestem w błędzie?

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-680-review/9

http://www.legitreviews.com/article/1891/12/

http://www.overclock.net/t/1241131/680-sli-psu-question

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Koniecznie i7-2600k jeżeli masz siano. Nie słuchaj ludzi, którzy mówią o tym, że OBECNIE i5 starczy. To prawda, ale faktem jest, że i7 jest bardziej przyszłościowy, ot co. I nie naskakiwać na mnie fanboye i5 - cisza ma być. Zasilacz na przyszłość 750W, wybór jest olbrzymi, z tym nie widzę problemu. W Twoim przypadku 2x SSD to strata pieniędzy. Kupuj 60GB (na siłę 120GB) pod system + 1TB na magazyn, uwierz mi, że więcej nie potrzebujesz. Skrzynia do wyboru do koloru - koniecznie uderzaj do użytkownika t.luk, on jest tutaj specjalistą od skrzynek - na pewno coś Ci dobierze. No i na koniec gpu. Ja się już wypowiadałem i również potwierdzę, że 670 jest najlepszym wyborem (ja bym brał 680). Nie można zakładać, że karta padnie i będzie potrzebny serwis, ale jeżeli tak się stanie u ASUSA jesteś przegrany. Pozostaje Gigabyte, który jest niezłym wyborem - użytkownik Yacko może Ci coś powiedzieć na ten temat, prowadzi sklep, testował wiele tych modeli. Jednak planując SLI zapoznaj się z http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=04G-P4-2673-KR&family=GeForce%20600%20Series%20Family&sw= . Referencyjne chłodzenie lepiej się nada na pod SLI, poza tym ten model posiada 4GB pamięci, co jest bardzo przyszłościowe. No i serwis bajka - niczego się nie obawiasz. Tylko nie wiem jak z dostępnością. Jeżeli mają na stanie, wysyłka 3 dni od gebelsów. Tyle z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś marzyło mi się takie EVGA z hydro xd, ale to nei na tą chwilę, zwłaszcza że 2gb wersja koszruje 2.8k. O wersji 4gb nie wspomnę. Znalazłem jeden sklep który sprzedaje ich karty, ale co z dystrybutorem i serwisem? Tak odsyłam do sklepu ale później czekam miesiąc żeby wysłali tą karte do UK i ją naprawili. Di tego mówią, że tych kart nie mają tylko dopiero sprowadzają.

 

Referencyjne karty są po prostu be ( przynajmniej dla mnie) , i nie chce później zmieniać radiator wraz z chłodzeniem. Dobrze by było żeby kupić właśnie takie DCU2 i nie było by takiego problemu.

 

Właściwie wszystkie komponenty ( oprócz obudowy, i chłodzenia ) mam wybrane. Pozostaje to nieszczęsne GPU

 

Na komputroniku jest tego pełno, ale wszystkie wersje są referencyjne, i niestety nie mają wersji z 4gb, poza tym zamierzam kupic u znajomego w sklepie, a on jest ograniczony przez hurtownię. Jeżeli oni nie będą mieć tego co jest bardzo prawdopodobne to będzie lipa

Edytowane przez nYgus
Link to post
Share on other sites

Jakieś kiepskie info masz. Kartę zamawiasz bezpośrednio z EVGA.com i nie wiem skąd ta cena... Co do serwisu to kompletna herezja... Ale tutaj już zachęcam Cię do pogrzebania na innych forach, Dowiesz się czegoś więcej. Tutaj na benchmarku mało kto docenia EVGA - bo, że amerykańskie, że drogo, że daleko, że referenty... Bullshit! Asusa nigdy, ja już mam problemy z MOBO. Tutaj każdy będzie Ci doradzał kombajny z 3 wentylami, no ale Gigabyte podobno daje radę.

Link to post
Share on other sites

Tylko wszystko idzie na raty, bo wole to w międzyczasie spłacać a niżeli zbierać kilka miesięcy żeby na raz tyle wydać, a wypłaty nie rzucę tak o. Zapytam czy mają EVGA w hurtowni

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n680oc-2gd-466451

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx670-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1058-6008-wer-oc-overclock-gv-n670oc-2gd-475231

 

Nie mają backplata ;/

Link to post
Share on other sites

@sid vicious

 

http://www.legitreviews.com/article/1891/12/

 

Ten test może być niepokojący jeżeli chodzi o pobór mocy, ale po uważnym spojrzeniu na platformę testową okazuję się, że składa się ona z i7-3960x i ASUS P9X79 Deluxe + 16GB podkręconego ramu. Nijak nie można tego porównać do i5-2500k i i7-2600k z MSI-GD65 ^^

 

Będę twardo obstawał przy swoim - porządna 600W wystarczy :) Zresztą pakowanie się w SLI 680 jest nieopłacalne, lepiej zrobić SLI 670.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...