Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zwięźle i na temat. Zestaw z ogólnych ustaleń będzie kosztował ~6000 , czyli może być miej lub więcej.

Mam wiele niewiadomych. Najbliższe wyboru są procek i karta. Z prockiem jeszcze do końca nie wiem bo może zaproponujecie jakieś lepsze rozwiązanie. Karta raczej zostanie z tego powodu, że nie zamierzam jej podkręcać.

 

CPU: i5 3570K

GPU: GTX 680 ASUS DCIIT

MOBO:ASUS SABERTOOTH Z77 ( nie jestem przekonany co do tej płyty, a właściwie tego "armoru" )

RAM: 2x4gb 1600 . Będze 16 w niedługim czasie po zakupie.

HDD: WD 1TB SATA III ( tylko jaki kolorek polecacie, niezawodny ale też wydajny. )

SSD: Suprise me :) 120 GB tyle wiem. OCZ? cuś dobrego.

PSU: Tutaj nie mam pojęcia który wybrać. Może coś z OCZ i koniecznie przewody były oplecione np czarną siatką. Byle nie "gołe" :) Mile widziane odpinane złącza. Niepotrzebne przewody zawsze można odłączyć. SLI za 2 lata? Może wcześniej. Na oko płyta pomieści 2 680'tki. Niestety nie znalazłem na ten temat informacji.

Chłodzenie: I tutaj mam dylemat. Wodne pojedyncze na tylną ścianę lub podwójny na górę co wiąże się oczywiście z dobraniem odpowiedniej obudowy. Drugą opcją jest Cooler którego nie jestem entuzjastą. Nie ze względu na wydajność czy coś, ale takie bydle trochę waży xD no i zajmuje mnóstwo miejsca. Wielkiego OC nie będzie, ale każdy wie, że standard radiatory wraz z maciupeńkimi wiatraczkami to praktycznie śmieć.

Obudowa 300-400zł: I znowu liczę na waszą pomoc. Dobra wentylacja, filtry kurzu, najlepiej brak wyjść na wodne chłodzenie. Musi pomieścić 680 ok 31 cm. Minimum 1xUSB z przodu 3.0. Bez bocznej "szyby". Dobrze wykonana.

Wiele razy na forum pojawiała się nazwa SilentiumPC Regnum RG-L50 Pure Black. Praktycznie odpowiada wszystkim wymaganiom , ale może będzie coś lepszego :) no i te dziurki na tylnym. Wiem, czepiam się.

 

Cóż to by było na tyle moich wypocin. Jestem otwarty na propozycje i z góry dziękuję za poświęcony czas. Wiele niewiadomych, ale chce złożyć porządną maszynę. Mógł bym dobrać pierwsze lepsze wyszukane komponenty na internecie ale to mija się z celem skoro mogę to skonsultować z fachowcami.

 

Pozdrawiam

 

( postami sie nie zrażajcie, na forum jestem od dawna, fakt nie udzielałem się, ale wszystko można naprawić :)

Edytowane przez nYgus
Link to post
Share on other sites

W zasadzie to gra + sporadyczny randaring. Nie zamierzam się bawić w Let's Playera czego ostatnimi czasy wysypało się od groma, gdy niekumaci dowiedzieli się, że można "zarabiac" na YT. Jakieś Gameplaye z gier coś tego typu, raz na jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

CPU: i5 2500k

Chłodzenie: Thermalight Venomous X + Enermax

GPU: GTX 670 lub HD 7970

MOBO: ASRock Z68 Extreme 4 Gen 3 lub ASRock Z77 Extreme 4

SDD: Crucial M4, Samsung 830 lub OCZ Vertex 4 128 GB

HDD: WD Caviar Green 2 TB (magazyn)

PSU: XFX 550W lub XFX 750 W (pod SLI / CF)

RAM: 8 GB 1600 MHz do wyboru

CASE: do wyboru

 

Lepiej wziąć i5 2500k zamiast i5 3570k. Mniej się grzeje przy OC. Na razie nie chcesz robić to OK, ale pod SLI / CF będzie trzeba. Na przyszłość do OC także się lepiej przysłuży.

 

Płyty które zaproponowałem mają USB 3.0 z przodu tak jak chciałeś.

 

W GTX 680 nie ma co inwestować ponieważ jest zaledwie 5 % szybsza od GTX 670 a kosztuje wiele drożej. Lepszym wyjściem jest zainwestować w GTX 670 lub HD 7970.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

http://www.arest.pl/konfiguracja-610883

 

Trochę przerobiony zestaw wuja

 

- chlodzenie zmienione na fortis, ma nie byc duzego oc wiec wystarczy takie chlodzenie

- wolny budżet wykorzystany na 2 dysk ssd podlaczony w raid 0

- zmieniona płyta głowna, MSI są świetne nie mówie nie ale Asrock z77 extreme 4 jest tez bardzo dobry a tanszy,

 

budżet przekroczony o 75zł

Link to post
Share on other sites

Tak zerknąłem na szybko, ale nie zdążę tego wszystkiego przeanalizować(praca) .

 

Z płyt interesują mnie tylko MSI i ASUS'a. Może są tańsze ale wolę dołożyć i kupić coś solidnego.

Procek chciałem podkręcić w przedziale 4.0-4.5.

Wybrałem gtx 680 gdyż nie jestem zwolennikiem podkręcania GPU. Nie daje to aż takich dobrych efektów, a są głośniejsze i można coś zepsuć, zwłaszcza przy takiej cenie to może być bolesne.

 

Czy gry wykorzystają potencjał HD 7970 3gb 384bit? Nigdy nie brałem pod uwagę Radeonów. Z Nvidia mialem do czynienia przez całe życię i wiem mniej więcej co z każdej można wyciągnąć. Jeżeli Radeon miał by być lepszy pod względem ceny oraz wydajności to można by go wybrać.

Link to post
Share on other sites

Z płyt interesują mnie tylko MSI i ASUS'a. Może są tańsze ale wolę dołożyć i kupić coś solidnego.

ASRock robi równie dobre płyty co MSI. ;)

 

Wybrałem gtx 680 gdyż nie jestem zwolennikiem podkręcania GPU. Nie daje to aż takich dobrych efektów, a są głośniejsze i można coś zepsuć, zwłaszcza przy takiej cenie to może być bolesne.

OC GPU daje duże możliwości zwiększenia mocy. Głośność karty zależy od zastosowanego chłodzenia. Jeśli będziesz uważał na napięcie i temperatury nic złego się nie przydarzy.

 

A 680? Dobra lece bo się spóźnie :)

Cena nie adekwatna do możliwości. GTX 670 jest dużo tańsza i zaledwie 5% wolniejsza.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Cena nie adekwatna do możliwości. GTX 670 jest dużo tańsza i zaledwie 5% wolniejsza.

5% po OC? xD

 

670 jest o ponad 1k punktów gorsza, a radeon o 800. Mówię, pod względem GPU nie chce oszczędzać, a później sobie pluć w twarz, że nie chodzi to tak jak powinno.

 

@edit

 

Do tego pojedynczy wentylator na GPU. Przy obciążeniu, żeby schłodzić jednym wentylatorem pewnie ma 5000obr/s

Edytowane przez nYgus
Link to post
Share on other sites

Nie patrz na ilośc punktów na benchmarkach tylko na ilośc fps w grach, ponieważ na tym Ci zależy najbardziej.

 

Test GTX 670 vs GTX 680

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/598?vs=555

 

@edit Do tego pojedynczy wentylator na GPU. Przy obciążeniu, żeby schłodzić jednym wentylatorem pewnie ma 5000obr/s

Wybierz model z 2 lub 3 wentylatorami i po sprawie.

 

GTX 670

 

http://www.ceneo.pl/16688160

http://www.ceneo.pl/16844982

 

HD 7970

 

http://www.ceneo.pl/15413176

http://www.ceneo.pl/15675102

http://www.ceneo.pl/16473530

http://www.ceneo.pl/16362221

Link to post
Share on other sites

ok a do czego przydadzą się polowa więcej bitów i 1gb ramu? Nie zamierzam dokupywać monitora, nawet gdybym miał niepotrzebne pieniądze. wg mnie to bezsens

 

To rezygnując z tego można dać wodne chłodzenie :) np. h100

nie oplaca sie tego chlodzenia

Tak tyle te chłodzenie jest głośne

Które wodne chlodzenie wasym zdaniem jest w miare ciche?

Link to post
Share on other sites

bierz 670(pod warunkiem ze podkrecisz, ale to bajecznie proste na tej karcie) jest tak samo wydajny jak 680 tylko 50 mhz wyzej, czyli 670 ma 1150 i 680 1100 wydajnosc bedzie ta sama, a co do plyty to po co brac jakies nowe wynalazki z77 z68 i przeplacac jak p67 oferuje to samo za mniejsza cene

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

Dysk SSD jest w zestawie OCZ Vertex 4 128 GB

Dysk 3 TB fakt jest odrobine za duży ale jest stosunkowo tani jak na swoje możliwości i opłaca sie go wybrać.

Obudowe można zmienić podałem tylko przykład wiadomo że każdy ma inne gusta :)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...