Skocz do zawartości

Problem z Radeonem 5850


Recommended Posts

Witam.

 

2 dni temu zakupiłem w Komputroniku Radeona 5850 z HIS'a. Mam dwa poważne problemy. Pierwszy to taki, iż w stresie osiąga 80 stopni. Drugi jest gorszy. W 3d Mark'u 06 zdobyłem 15348 punktów. Na starej karcie miałem 11000. Skok jest. Włączam Call of duty 4 i wydajność gorsza niż w starej 9600GT. Czasem spadała nawet poniżej 20 FPS. Zainstalowałem najnowsze sterowniki i nic. Kupiłem ją głównie ze względu na MW2, a tu, za przeproszeniem, d*pa. Co mam zrobić?

 

Intel Core 2 Duo e7600 podbite do 3.83 GHz

GA-EP35-DS4

OCZ Stealth X Stream 600 WATT

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Taka prawda amd wypuszcza karty dopiero sterowniki udoskonala z czasem. A co do temp. Weź zobacz jak sie na dotyk grzeje. Jeżeli mocno to wina słabego chłodzenia;) I to też wina AMD - wygląd ważniejszy hehe.

 

Po trzecie nie sprawdzaj wydajności syntetykami, to bez sensu.

Tak, zaiste mądrze prawisz panie.

Tylko dziwne, że :

1) 80C w stresie to żaden wyczyn dla kart grafiki (jeszcze zależy od obudowy) Ja na poprzedniej karcie GF 6600GT dobijałem w stresie 80 a mój kumpel który do dziś cieszy się 8800GT też taką temperaturę (80 i więcej) widzi codziennie.

A ja na mojej obecnej 4850, też widziałem już 75-80.

 

2) Oczywiście to mityczny problem sterowników, tylko dlaczego tysiące osób na świecie z 5850 używających tych samych sterów nie ma takiego problemu?

Link to post
Share on other sites

Podpisuje się pod powyższą wypowiedzią: temperatura GPU w stresie na poziomie 80*C to żadna temperatura (8800GT dochodzi do 90 i działa stabilnie). Natomiast co do problemów z wydajnością w grach nie potrafię nic powiedzieć, ale przychylam się do opinii Cougara, że problem nie leży w wadliwych sterownikach. Jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji, w której 2. co do udziału w rynku producent GPU wydaje wadliwe stery do swojej najnowszej karty. Problem słabych sterowników często okazuje się wynikać z zupełnie czegoś innego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...