Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

To mój pierwszy post tutaj. I od razu zwracam się do Was z pytaniem. Mam zamiar zmodernizować swoją maszynę i myślę o tymże procesorze.

Tutaj nasuwa się moje pytanie, jaką płytę główną warto kupić?

Chciałbym zamknąć się w granicy 400 pln. Mam już swoje typy, ale chciałbym poznać Wasze opinie. Procek nie będzie mocno podkręcany, góra do 3,8 GHz.

Link to post
Share on other sites

Tez tak myślałem ale bardziej doświadczeni koledzy uświadomili mi ze możliwości OC i5 2500k zapewniają większa wydajność na przyszłość, dzięki czemu za 2-3 latka nie będziesz musiał zmieniać procka.

Link to post
Share on other sites

Rozważałem opcję z 2500k, ale jako, że rzadko modernizuję komputer pomyślałem, że 3750k będzie troche bardziej przyszłościowym rozwiązaniem.

Nie widzę żadnej przewagi 3750k nad 2500k w kwestii przyszłościowości.

 

A nie lepiej taki zestaw? http://www.morele.ne...ry/info/3c1nSq/ 3.5ghz z turbo,uwierz mi że jest to bardzo wydajny procesor i wystarczające taktowanie do wszystkiego.Wspominasz o góra 3.8ghz,czyli nie kręcisz bo co to za kręcenie.Procki z "k" bierze się aby osiągać taktowania 4,5ghz i w górę.Do tego trzeba pomyśleć o dobrym chłodzeniu.

 

EDIT:Odpowiadając na pytanie zadane w temacie,idealnie do takich wymagań pasuje ASRock Z77 PRO3

Edytowane przez DeNeB
Link to post
Share on other sites

wszystko jest okej lecz 3570k i tak jest szybszy poniewaz jego proces jest technologiczny jest bardziej zaawansowany niz SB aby dorównac szybkosci musi byc o 200 do 400mgh podkrecony niz 3570k. A sprawa temperatur to jest bład a raczej celowosc uzycia przez intela osłony samych rdzenii. Z jednej strony bariera ale prawdopodobnie tam pewnie nic nie zdazyło sie bez sensu w budowie IB. Co do przyszłosci zawsze jest lepiej miec 3750 poniewaz tez procesory moga obsłuzyc szybsze moduły pamieci. SB potrafia do 2133mhz to ich max.

Zas 3570k prawdopopodbnie do 2800Mgh. Tu chodzi o kontrolery pamieci. Już niedługo pamieć o taktowaniu 2400 bedą dostepne, a własciwie juz sa dostepne tylko cena jest jakąs barierą. Wiec z jednej strony mozna twic w stagnacji i wielbic 2500k. Lecz to co bedzie sie działo obok bedzie szybsze.

Edytowane przez seele
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam zamiaru kręcić tego procesora, bo napewno nie zrobię tego na boxowym chłodzeniu. Z czasem, jak uda mi się uzbierać pieniędzy, jak będę miał za sobą zakup grafiki, i procesor przestanie być wystarczający to napewno go podkręce do wyższych taktowań. poprawcie mnie jeśli mój tok myślenia jest błędny.

Link to post
Share on other sites

Być może robię źle, ale podjąłem decyzję. i5 3570k to mój wybór. Teraz kwestia karty graficznej (na później). Mam hd5850 i chcę złożyć konfigurację w crossfire. Mam wybór pomiędzy hd7770, a 6850. Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Ja osobiscie niedawno zmienilem na 3750k i msi gd65 plus ramy 1600 i idzie jak burza. nie mialem jeszcze momentu zeby cpu mialo 100% zuzycia, góra przy jakis meczeniach typu skanowanie to bylo z 50%.

podkeracac jeszcze nie probowqlem , jedynie oc genie z samej plyty z ciekawosci , prawde mowiac nie wim o ile to podskakuje w gore ale same temperatury były nieco wyzsze.

sam mialem dylemat czy brac sandy czy ivy , ale w koncu swiat idzie do przodu wiec czemu lyknac starsze jak mozna nowsze ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...