Skocz do zawartości

Core I7 920 czy Phenom II 965


Recommended Posts

Nie mozna nazwać czegoś szczęściem przez okres kilku lat. To wyrobiona praktyka, a nie szczęście. Najnowszym nabytkiem tej praktyki jest i5 2400 za równe 500 zł.

Szczęście czy nie, to nie zmienia faktu że miałeś farta. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że miałem wielkiego farta kupując nowego i5 2500k za nie całe 700 gdy ten kosztował około 900.

 

Hmmmmmm - jak czytam wasze posty to odnosze wrazenie ze zmiana platformy ma srednia oplacalnosc. Czesc z was popiera moj pomysl a czesc nie. I badz tu teraz madry. Inna sprawa ze na allegro w tej chwili ciezko znalezc cos sensownego tak bym nie musial za duzo dokladac... Juz zgłupiałem i jeszcze troche a porzuce ten pomysl i zaczekam az uzbieram na i5 2500K conajmniej :D

Jak znajdziesz uczciwego sprzedawce który ci nie wciska na pół sprawnego sprzętu to taka zmiana miałaby sens. Patrząc z drugiej strony i7 to procek bardziej dla zawodowców którzy używają wszelakiej maści programów graficznych itp. Kolejną sprawą jest to że kupujesz sprzęt używany (na końcówce gwarancji lub bez niej) a niech coś padnie i zamiast mieć lepszy sprzęt w tej samej cenie wyjdzie na to że będziesz musiał sporo dorzucić żeby kupić nowy.

 

Moim skromnym zdaniem lepiej zastanowić się nad zakupem nowego sprzętu z kilku powodów.

1. Wiesz że masz nowy sprzęt który wręcz pachnie nowością.

2. Masz 2/3 lata gwarancji (jak jest możliwość to można ją przedłużyć za odpowiednią opłatą xD)

3. Wiesz że sprzęt nie był katowany (za duże napięcie / niebezpieczne temperatury)

 

Gdybym to ja był na twoim miejscu poczekałbym na Vishere (mamy jeszcze sporo czasu do premiery) a przez ten czas odkładał pieniądze. Jeśli wydajność nowych procków nie będzie zadowalająca to za pieniądze które odkładałeś możesz dorzucić do SB lub IB...Taka jest moja skromna rada, oczywiście możesz trafić też na używany sprzęt w super cenie. IMO czego nie wybierzesz mam nadzieję że będziesz zadowolony :D

Edytowane przez FeelFree
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz bardzo dobrą płytę więc po co się jej pozbywać? i7 920 to dziś już nie taki świetny proc, lepiej wyjdziesz jak zafundujesz sobie FX'a lub coś nowego co AMD wypuści. Na razie nic bym nie zmieniał bo więcej możesz stracić niż zyskać.

 

FX lepszy od i7 920 nie będzie. Od Phenoma 965 też nie. Moim zdaniem jeśli używasz kompa do gier, to zostaw sobie obecny sprzęt i ewentualnie zmień kartę graficzną. Jakaś zmiana platformy może Ci się opłaci, kiedy Intel wypuści coś nowego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...