Skocz do zawartości

Core I7 920 czy Phenom II 965


Recommended Posts

Zastanawiam sie nad zamiana platformy. Czy opłaca sie taki manewr:

 

Mojego Phenoma II 965 osadzonego na płycie Asus CROSSHAIR IV formula sprzedac i za te kase kupić core I7 920 na jakiejs tanszej płytce? Co sądzicie o tym pomysle? I7 napewno jest wydajniejszy tylko z obecnej płyty jestem niezmiernie zadowolony i nie jestem przekonany do przesiadania sie na jakis tanszy model. A nie chce dopłacac teraz do tego interesu a jak przejzalem allegro to kasa ze sprzedazy mojej obecnej platformy powinna starczyc na I7 + jakas tania płytka. Choc w sumie pod nehalema tez jest plyta z serii ROG tyle ze narazie poza zasiegiem finansowym :D, ale moze kiedys...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz bardzo dobrą płytę więc po co się jej pozbywać? i7 920 to dziś już nie taki świetny proc, lepiej wyjdziesz jak zafundujesz sobie FX'a lub coś nowego co AMD wypuści. Na razie nic bym nie zmieniał bo więcej możesz stracić niż zyskać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz bardzo dobrą płytę więc po co się jej pozbywać? i7 920 to dziś już nie taki świetny proc, lepiej wyjdziesz jak zafundujesz sobie FX'a lub coś nowego co AMD wypuści. Na razie nic bym nie zmieniał bo więcej możesz stracić niż zyskać.

 

No właśnie - bardzo dobrą płytę. Nie chciałbym jej zmienić na jakiś słaby model, ale z drugiej strony od lat jestem z AMD i ciekawią mnie procesory INTELA. Niestety do SB musiałbym sporo dopłacić a z gotówką chwilowo krucho.

 

Co do FXa to faktycznie na tę płytę mogę jakiegoś wsadzić - tylko pytanie czy bedzie to wydajniejsze rozwiązanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

FX-8150 przydaje się do renderingu. Jeżeli się tym nie zajmujesz to radziłbym Ci pozostać na obecnym sprzęcie. W grach FX też nie radzi sobie rewelacyjnie. Po OC pobiera bardzo dużo prądu relatywnie do innych CPU.

 

Bo na Phenoma II x6 to chyba tym bardziej sie nie opłaca zmieniać? W tym przypadku mogłbym pozostac przy obecnej płycie. Tym bardziej ze procek ktorego posiadam pracuje z odrobine podniesionym taktowaniem na 3.8GHz.

Edytowane przez chaker24
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uważam że jest to sensowne wyjście,i7 920 to z pewnością rakieta i żaden procek od amd się do niego nie umywa,W dodatku masz wartościową płytę i możesz na tym dobrze wyjść finansowo,radziłbym ci też szukać czegoś na gwarancji,jeżeli mówimy o podstawce lga1136.

Link to post
Share on other sites

Jaka rakieta? Dziś 920ka ma wydajność dość przeciętną (nie złą ale jest już dużo procesorów z lepszymi osiągami) w dodatku pobiera dość dużo energii oraz grzeje się bardzo. 1136 to już martwa podstawka nic nowego na nią nie wyjdzie więc to de facto ślepa uliczka.

Link to post
Share on other sites

Jaka rakieta? Dziś 920ka ma wydajność dość przeciętną (nie złą ale jest już dużo procesorów z lepszymi osiągami) w dodatku pobiera dość dużo energii oraz grzeje się bardzo. 1136 to już martwa podstawka nic nowego na nią nie wyjdzie więc to de facto ślepa uliczka.

kolega niech sie douczy - i7 średnie ?. Te 4 rdzenie / 8 wątków jest słabe ?

 

http://www.abload.de/img/263881_intel_core_i7_qvf0k.png

 

I7 920 4.0^ jest szybszy od każdego AMD, czy to Phenoma czy FX-a. - mowię tu o grach przede wszystkim.

 

Te 4 GHz = 3.8 dla Sandy Bridge. Gdzie tu słabość.

 

Tu masz ciekawe testy z których wynika że procesor mało traci do i7 SB nawet (oba po OC na 3.4 GHz):

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_sandy_bridge_32_nm&strona=3

 

A że ceny używek są ciekawe to ja bym wymienił dokładająć do tego do interesu grosze.

 

Proc ten się nie grzeje bardziej od Ivy Bridge np. - ale jak ktoś ma dobre chłodzenie to ten argument upada.

 

Pobór prądu - sławne FX-y biorą więcej, a nawet Phenomy X6.

 

1336 tak jest samo martwa jak 1155 czy 1156 więc bez znaczenia - ważne że wciąż wydajna.

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dlatego polecamy mu poczekać na Vishery bo może wystarczy tego procka kupić i zostać przy am3+. Wydajności dużo nie zyska taka jest prawda a podstawkę zmieni na martwą dawno.

Każda dostępna podstawka jest martwa (po 1155 wchodzi 1150), natomiast AM3 juz dawno bez perspektyw ponieważ AMD i tak MUSI zaprezentować nowy socket dla nastepcy Vishery żeby zaimplementowac czterokanałowy kontoler pamięci w procesorze (i najlepiej DDR4). Inaczej nie nawiąże walki z Haswellem.

Myśle że w 2 połowie 2013 to będzie.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

U mnie przesiadka z phenoma na i7 920 właśnie, była naprawdę kosmicznie odczuwalna.. Jednak preferuję używane częsci... Za procka i tak dałem dużo bo 560 czy tam 580 nie pamiętam dokładnie, jednak rev d0. Za asusa rampage II extreme 280 zł i wszystko hula fajnie po oc. Nigdy nie zamieniłbym zestawu za phenoma 965 nawet z dużo droższą płytą, bo nawet na takim samym taktowaniu i7 i tak jest wydajniejszy.. Moim zdaniem bierz i7.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kolega niech sie douczy - i7 średnie ?. Te 4 rdzenie / 8 wątków jest słabe ?

A kolega niech się nauczy rozumieć tekst pisany:

Dziś 920ka ma wydajność dość przeciętną (nie złą ale jest już dużo procesorów z lepszymi osiągami)

Nie twierdzę, że i7 920 to słaby proc, gdybym taki miał to zapewne nie zamierzałbym go wymieniać na nic nowego (no może poza 2011). Niemniej jest różnica mieć już taki proc a chcieć się dopiero na takowy przesiąść. Obecnie taka zamiana jest imho nieopłacalna.
Link to post
Share on other sites

Tylko tutaj wszystko działa bez problemu, nie wiesz jak będzie na nowej płycie, źle trafisz i szlak cie trafi, że zmieniałeś. Popieram przedmówców, poczekaj i sprawdź co zaoferuje nowy procek amd.

To negatywne myślenie. Ja przez te wszystkie lata tylko używane części kupywałem i nigdy, przenigdy nie trafiłem na coś trefnego.

 

Trzeba kupywać z wyczuciem a nie u pierwszego lepszego.

 

A kolega niech się nauczy rozumieć tekst pisany: Nie twierdzę, że i7 920 to słaby proc, gdybym taki miał to zapewne nie zamierzałbym go wymieniać na nic nowego (no może poza 2011). Niemniej jest różnica mieć już taki proc a chcieć się dopiero na takowy przesiąść. Obecnie taka zamiana jest imho nieopłacalna.

Właśnie że jest opłacalna bo dokładając te 50/75 zł mamy wyższą wydajność którą to będzie czuć.

Link to post
Share on other sites

To negatywne myślenie. Ja przez te wszystkie lata tylko używane części kupywałem i nigdy, przenigdy nie trafiłem na coś trefnego. Trzeba kupywać z wyczuciem a nie u pierwszego lepszego.

Miałeś szczęście i nie chodzi tu tylko o to że kupowałeś używki, czasami nowy sprzęt wyciągnięty z pudełka ze sklepu też może być ferelny i pomijam tu to że później męczysz się z gościem od którego kupiłeś bo jakąś tam gwarancje dostałeś lub sklepem gdzie kupiłeś nowy bo to później trwa i trwa, a tu masz sprzęt sprawdzony, w miarę wydajny, odpalasz kiedy chcesz i działasz

Link to post
Share on other sites

Miałeś szczęście i nie chodzi tu tylko o to że kupowałeś używki, czasami nowy sprzęt wyciągnięty z pudełka ze sklepu też może być ferelny i pomijam tu to że później męczysz się z gościem od którego kupiłeś bo jakąś tam gwarancje dostałeś lub sklepem gdzie kupiłeś nowy bo to później trwa i trwa, a tu masz sprzęt sprawdzony, w miarę wydajny, odpalasz kiedy chcesz i działasz

Nie mozna nazwać czegoś szczęściem przez okres kilku lat. To wyrobiona praktyka, a nie szczęście.

 

Najnowszym nabytkiem tej praktyki jest i5 2400 za równe 500 zł.

Link to post
Share on other sites

Nie mozna nazwać czegoś szczęściem przez okres kilku lat. To wyrobiona praktyka, a nie szczęście.

 

Najnowszym nabytkiem tej praktyki jest i5 2400 za równe 500 zł.

 

Hmmmmmm - jak czytam wasze posty to odnosze wrazenie ze zmiana platformy ma srednia oplacalnosc. Czesc z was popiera moj pomysl a czesc nie. I badz tu teraz madry. Inna sprawa ze na allegro w tej chwili ciezko znalezc cos sensownego tak bym nie musial za duzo dokladac... Juz zgłupiałem i jeszcze troche a porzuce ten pomysl i zaczekam az uzbieram na i5 2500K conajmniej :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...