Skocz do zawartości

Ocena zestawu PC (jedn. centralna, LCD,OS i AV) za 5500 zł + ewentualna korekta.


Recommended Posts

Wezmę go pod uwagę ;) Dziękuję.

 

Myślę, że już nic nie można zmienić w tym zestawie na lepsze, więc temat uważam za zamknięty :) Dziękuję wszystkim za pomoc ;)

 

EDIT: http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7950-oc-3gb-ddr5-pci-e-fbox-84-571153.html cena tej karty wróciła do "normy", więc wybieram tą : http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7870-oc-ghz-edition-2gb-ddr5-box-84-569529.html?attr=248-513093

Link to post
Share on other sites

Wiesz, użytkowanie darmowych av nie wspominam zbyt dobrze. Z avastem miałem kiedyś dużo problemów - mówi Ci coś nazwa wirusa: System Tool? To właśnie takie gó**o złapałem... Pena nie potrzebuję, gdyż później mam zamiar zainwestować w dysk zewnętrzny.

Tego wirusa łatwo da sie pozbyć. Usuwa go jeden program dostępny za free w internecie.

 

Serio za 75zł wolałbym sobie kupić chociażby myszkę.

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie nie zwiazane z tematem: czy ta maszyna http://www.agito.pl/...attr=248-508682 stała w agito za 1249 zł, a teraz cena wzrosla o 400zł?

 

Tak było i nie wydaje mi się, że to była promocja. Pewnie błąd na stronie ;)

 

Tego wirusa łatwo da sie pozbyć. Usuwa go jeden program dostępny za free w internecie.

 

Serio za 75zł wolałbym sobie kupić chociażby myszkę.

 

Jak Pan chcesz :P Ja się już wiele razy "przejechałem" na darmowych av (avast, avg, comodo) i już więcej nie zamierzam się w nie pakować... Teraz mam ponownie avasta i spisuje się całkiem nieźle, lecz czytałem, że "dławi się" na wielordzeniowych prockach. Nie wiem czy to prawda, ale już wolę wydać te 75 zł na porządnego av i spać spokojnie ;) Tak wiem, że żaden av nie zapewni mi 100% ochrony, trzeba też myśleć jakie strony się odwiedza :)
Link to post
Share on other sites

Up-Mowa o avascie darmowym czy platnym?

Mialem platnego Internet Security na 6rdzeniowym procku i nie ma zadnych problemow, fakt faktem przepuszczal co nie ktore wirusy a mialem eseta smartt security 4 to byla wogule inna bajera, prosty i skuteczny.

Patrz na Eseta/Kaspersky.

Co do darmowych to go**o warte sa, juz sie przejechalem na kilku antywirach....

Edytowane przez 06radcho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up-Mowa o avascie darmowym czy platnym?

Mialem platnego Internet Security na 6rdzeniowym procku i nie ma zadnych problemow, fakt faktem przepuszczal co nie ktore wirusy a mialem eseta smartt security 4 to byla wogule inna bajera, prosty i skuteczny.

Patrz na Eseta/Kaspersky.

Co do darmowych to go**o warte sa, juz sie przejechalem na kilku antywirach....

 

Mowa oczywiście o darmowej wersji ;)
Link to post
Share on other sites

Polecisz mi jakieś wydajne i ciche chłodzonka? Bo jeśli ceny nie pójdą w górę, to byłbym w stanie trochę dopłacić do nich :)

Thermaligh Venomous X + Enermax.

 

Na allegro Enermax jest tańszy niż w sklepach. Do ok. 200 zł najlepsza opcja. Wydajnościowo podobny do NH-D14.

Edytowane przez blacklizard
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Thermaligh Venomous X + Enermax.

 

Na allegro Enermax jest tańszy niż w sklepach. Do ok. 200 zł najlepsza opcja. Wydajnościowo podobny do NH-D14.

 

Dobrze wiedzieć i cenna uwaga z tą ceną! Thx ;)
Link to post
Share on other sites

Wiekszość tych płatnych antywirów w tych kwotach ma podobne zabezpieczenia jak ich darmowe wersje tylko oferują dodatkowo np. sprawdzanie poczty, połączeń sieciowych, podsluchów w kompie, portali itd....

Tym bardziej, że licencja jest pewnie na rok(?)

 

Avast wiele nie zabiera z pamieci w procesach, wiec dławić za bardzo nie ma co.Mam quada i działa normalnie. Zresztą są też inne antywiry. A poza tym ten norton jak trafisz na coś złośliwego też ci nie pomoże...

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Wiekszość tych płatnych antywirów w tych kwotach ma podobne zabezpieczenia jak ich darmowe wersje tylko oferują dodatkowo np. sprawdzanie poczty, połączeń sieciowych, podsluchów w kompie, portali itd....

Tym bardziej, że licencja jest pewnie na rok(?)

 

Avast wiele nie zabiera z pamieci w procesach, wiec dławić za bardzo nie ma co.Mam quada i działa normalnie. Zresztą są też inne antywiry. A poza tym ten norton jak trafisz na coś złośliwego też ci nie pomoże...

 

Dlatego najlepszym antywirusem jest mózg i dodatek do przeglądarki o nazwie WOT (Web of Trust), który pokazuje reputację stron i w razie czego blokuje do niej dostęp :) Tym sposobem przez pół roku nie złapałem żadnego syfu (no może poza kilkoma drobnymi, ale to była wina zbugowanej Javy).
Link to post
Share on other sites

Najnowsza aktualizacja avasta także ma dostęp do funkcji o reputacji stron ;)

 

Ja nie jestem jakimś jego fanem czy coś. Chociaż niby w testach darmowych antywirów prowadzi.

 

Tylko że ta funkcja reputacji stron nie jest tak popularna, jak WOT (którego gorąco polecam!). Jeśli chodzi o darmowego avasta to prawda, że jest w czołówce darmowych lecz wolę zapłacić za Nortona, który posiada wiele przydatnych narzędzi i modułów m.in. sejf tożsamości, oceny apikacji, monitorowanie wydajności, kontrola procesów i ich reputacja, sonar itp. No i sama wykrywalność jest wyższa ;) Tak więc swojej decyzji nie zmienię :P Pozdrawiam!

PS. Też nie jestem fanem, po prostu wolę zapłacić i czuć się pewnie ;) Brat miał Nortona (a on nie jest zbyt rozgarnięty:P) i nie złapał żadnego syfu!

Edytowane przez GrUbEn95
Link to post
Share on other sites

A na ile jest ta licencja za 75zł?

 

Na rok ;)

 

No dobra. Ja już się cieszyłem, że złożyłem kompa, a tu się pojawił nowy problem - płyta główna. W agito posiadają jedynie model Asrock p67 pro3 - bez dopisku b3, co oznacza, że ten model ma problemy z sata II lub III. Nie mam ochoty zamawiać podzespołów z dwóch różnych sklepów. Dlatego prosiłbym o podanie mi płyty w takiej samej lub niewiele większej cenie. Myślałem nad modelem: http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z68-pro3-gen3-79-526347.html Jak wygląda w nim sekcja zasilania i chłodzenie? Czy pozwoli na przyzwoite oc cpu (conajmniej 4.5 GHz)?

Link to post
Share on other sites

Czyli będę zmuszony ją kupić w innym sklepie, niestety :( Dzięki ;)

 

Jednak sprawa z tą płytą się wyjaśniła. Napisałem maila do agito i oto co mi odpisali: https://mail.google.com/mail/#inbox/138b3182a022efa2 . Mam nadzieję, że można im zaufać ;)

Edytowane przez GrUbEn95
Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/...492-499108.html

 

Pomyśl ewentualnie nad tym monitorem :) niewiem czy ktos ci go proponował ja jestem strasznie z niego zadowolony :)

 

Myślałem nad tym modelem, ale czas reakcji skutecznie mnie odstraszył. A poza tym interesują mnie wyłącznie monitory z wbudowanym tunerem tv. Sądzę, że nie ma lepszego modelu niż ten od LG, który dodatkowo oferuje jeszcze świetne, pasywne 3d. Tylko ta nieszczęsna TNka :P Mimo to dzięki za chęci ;)

 

A tak dla pewności jeszcze zapytam - czy na pewno wystarczy zasilacz 550W? Bo zamierzam extremalnie wykręcić procka i grafę, dokupić do budy 5 wiatraków (12v) i w przyszłości wymienić GPU na coś pokroju GTX 670/HD 7950.

Link to post
Share on other sites

To chyba wystarczy za odpowiedź:

http://www.benchmark...rona/17342.html

 

No ja wiem ile te karty pobierają, tylko nie mam pojęcia jak będzie miała się sytuacja z całą platformą. Chcę mieć spory zapas mocy zasilacza, a nie "na styk".
Link to post
Share on other sites

Podany jest pobór przez cały zestaw:

i7-2600k @4GHZ

Gigabyte P67A-UD

Kingston HyperX 3x 2 GB DDR3 1600 MHz

Noctua NH-D14

Seagate 250 GB Barracuda 7200.12

Enermax Revolution 850 W

 

+ Palit GeForce GTX 670 2GB JS (@1060/1660) - MaxPower

 

Zestaw pobiera 347W pod obciążeniem.

 

Czyli zasilacz 550W nawet się nie spoci. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podany jest pobór przez cały zestaw:

i7-2600k @4GHZ

Gigabyte P67A-UD

Kingston HyperX 3x 2 GB DDR3 1600 MHz

Noctua NH-D14

Seagate 250 GB Barracuda 7200.12

Enermax Revolution 850 W

 

+ Palit GeForce GTX 670 2GB JS (@1060/1660) - MaxPower

 

Zestaw pobiera 347W pod obciążeniem.

 

Czyli zasilacz 550W nawet się nie spoci. :)

 

Nie wiedziałem, że tutaj podają pobór całej platformy :> To całkowicie zmienia postać rzeczy :) THX ;)

 

Jeszcze mam mały dylemat. A mianowicie monitor. Zależało mi na wbudowanym tunerze tv, ale mogę też rozważyć opcję dobry monitor z matrycą IPS + zewnętrzny tuner (ale nie usb). Jakie warunki musi spełniać to rozwiązanie? Mianowicie: czas reakcji matrycy max 5 ms (nie chcę mieć smużenia) , wejście HDMI, wbudowane głośniki, podświetlenie LED, 23-24 cali, matryca koniecznie matowa, obudowa też mogłaby być matowa, cena monitora: do 800 zł (muszę jeszcze tuner zakupić :P). Interesują mnie takie firmy jak: LG, ASUS, iiyama, dell.

Oto moje propozycje:

1. IIYAMA 23" LED Prolite XB2374HDS-B1

2. IIYAMA 23.6" LED Prolite E2473HDS-B1

Oczywiście nadal jestem zainteresowany monitorami z wbudowanym tunerem tv, ale muszą one mieć matrycę IPS ;) Edytowane przez GrUbEn95
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...