Skocz do zawartości

Chłodzenie na i7 3820 i obudowe HAF X


Recommended Posts

mialem na myśli w takim razie czy oprocz chlodzenia proca i grafy, jest coś co moge chlodzić na MOBO za pomocą wc

Na S2011 przy OC wrecz TRZEBA chlodzic mosfet, mosfety na X79 grzeja sie okropnie i dopiero woda je "ujarzmia".

Koszt jakis ogromny to to nie jest, blok na mosfet kosztuje z tego co pamietam ~150 PLN

Jezeli chcesz jeszcze popracowac nad wygladem to mozesz schlodzic jeszcze ram, ale tutaj potrzebujesz pamieci Corsair Dominator (potrzebne sa pamieci ze zlaczem DHX Pro, aczkolwiek wystarcza jakiekolwiek z plaskim radiatorem na gorze, wtedy mozna bloki "przykleic" do nich)

 

Mozesz odszukac moj worklog GreQ-Main ver. 3.0 tam troche wiecej pisalem na te tematy.

Link to post
Share on other sites

Do GPU to 1,5/2k, wiec ciężko.

 

Za RAM dałbyś jakieś 200/450zł i wychodzi coś takiego:

XSPC RayStorm CPU (Intel)

EK Water Blocks EK-CoolStream RAD XT 240

EK Water Blocks EK-DCP 2.2

Feser złączka prosta SK 10/16 G1/4'' niklowana na czarno (8 sztuk)

PrimoCHILL PrimoFlex Pro 10/16 przeźroczysty (2 m)

EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 -150 Basic (można zastąpić trójnikiem, jednak rezerwuar jest wygodniejszy w użytkowaniu)

ThermoChill EC-6 UV Blue 1000ml

 

Wyjdzie coś koło 1000zł.

 

 

A więc oprócz CPU zaleję MOSFET.

Znalazlem do tego blok http://www.cooling.pl/ek-water-blocks-mosfet-asus-rampage-iv-formula-kit-acetal-nickel-en,produkt,553778.html

 

Oprócz tego bloku co musiałbym dokupić patrząc na zestaw złożony przez kolege Sn1pera, mam na mysli czy wiecej rurki , ile wiecej złączek.

Link to post
Share on other sites

No dobra, wiec RAD XT 240 która pojdzie na sufit.

 

Normalnie mam pod górnym grillem dołączonego z obudową 1 x 200 fana - wiec wiadomo ze pojdzie na smietnik.

 

jakie polecacie fany miedzy chlodnica a grillem do tej obudowy Obsidian 650D.

Oczywiscie zalezy zeby byly jak najlepsze. Grill górny 28 x 16.5 cm z tego co mierzę.

 

z tyłu mam 1 x 120

z przodu 1 x 200

 

jakieś dobre fany zamiast fabrycznych?

Link to post
Share on other sites

sn1per, ale moze napisz ktore gdzie, bo na gorze jesli ma byc rad xt 240 to rozumiem ze moge dac tylko 2 x 120 a nie 2 x 140?

 

to samo z przodu - dac jakiegos Bitfenixa spectre czy zamienic na 2 x 120?

 

 

i co znaczy "nie 2" i gdzie

 

Edytowane przez Cubano
Link to post
Share on other sites

Wlasnie jestem w trakcie zakupów i wlasnie mialem kupić tego RAD XT 240 ( grubość 47mm, odleglość od sufitu do MOBO 71mm wiec spokojnie wejdzie z 25mm fanem czy slimem.

Tak sobie pomyslalem ze skoro na gorze mam 1x200 i mozna zamontować 2x120 lub 2 x 140 to

czemu nie wziać wiekszego radka co pokryje wiekszą część w poprzek grilla

i tak mysle czy dobrym wyborem dla tej obudowy bedzie

 

EK Coolstream XTC 280 zamiast XT240?

http://www.angela.pl/p6622,ek-water-blocks-ek-coolstream-rad-xtc-280.html

 

grubość 55mm - czy jakies slimy 140mm sa w sprzedazy ( jak scythe 120 slim?)??

Edytowane przez Cubano
Link to post
Share on other sites

No dobra wiec jak nie ma tych slimow 140mm to nie ma po co brac 280 skoro nie wsadze do tego 25mm normalnych wentyli zgadza się?

 

Sn1per co powiesz na tego radka, 36mm

http://www.xs-pc.com/products/radiators/ex-140mm-series-radiators/ex280-dual-fan-radiator/

 

do tego 2 x 14 cm 25mm bylo nawet wolne miejsce jeszcze

Link to post
Share on other sites

no nie ma co kombinować, tylko ze ten radek co wkleilem XSPC jest węższy od XT240 o 11mm ;-) ( low profile/high performance)

i tylko spytalem czy ktos sie z tym modelem spotkal na forach

 

Sn1per, ten rez co wybrales RES X2 - 150 Basic wystarczy jak bede zalewaz dodatkowo mosfet? moze 250? basic czy advanced?

Link to post
Share on other sites

no wiec jaki ogolnie jest sens 150 ml cieczy czy 250? to nie chodzi o to czy droższe, tylko ze nie tylko bedzie szlo na CPU ale i na mosfety tez, wiem ze im wiecej tym większa pojemność cieplna układu, zastanawiam sie bo im wiekszy rez moze byc problem z miejscem w budzie, wiec chce wiedziec czy 150 styknie i co da mi 250 tka

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie lepiej wygląda. Rez jest, żeby ułatwić zalewaniu układu i żeby byłą jakaś tam rezerwa na wszelki wypadek. Chociaż może po coś innego, to mnie spece od LC sprostują.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...