Skocz do zawartości

Chłodzenie na i7 3820 i obudowe HAF X


Recommended Posts

Pompka jest połączona z rezem i blokiem wężami, a pod zasilanie pompki się kupuje solidny panel i przez niego nią sterujesz, jak wentylem.

 

Cytat z angeli:

Ze względu na spory pobór prądu ( 6.5W) nie zaleca się podłączania pompy do płyty głównej, grozi to spaleniem tranzystorów odpowiedzialnych za zasilanie gniazda wentylatora.

Link to post
Share on other sites

@UP gelid ten reaguje na UV przynajmniej taki opis jest w sklepie Angela.

 

Panowie to sie zdecydujcie czy trzeba panel dodatkowy do niej, bo jak bede montowac to wole od razu za jednym zamachem zrobic.

 

Nie bylo mowy jeszcze o czujnikach temperatoru - warto jakies zakupic?

Link to post
Share on other sites

Ja mam DCP 2.2 podpiete bezposrednio do wtyku na wentylator w plycie glownej i nie ma zadnego problemu.

 

Sam zdecyduj :)

 

Na pewno do kontroli wentylatorow panel Ci sie przyda, bo na 12V kazdy wentylator bedzie glosny.

Czujniki temp. zazwyczaj dodawane sa do paneli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ha ciekawa rzecz. Ponieważ na coolingu sie nie doczekałem się bloku na Mosfet firmy EK (RF4, acetal EN nickel dedykowany na rampage IV formula) zamowilem ten blok na stronie EK waterblocks.

 

oczywiscie pobrali kase z konta, i napisali ze sorry, blok jest out of stock i do tego jeszcze EOL, ze nie beda go produkować. W zamian mogą mi dać wersje ACETAL + COPPER. Na razie nie odpowiedzialem.

 

Widze ze wersja ktoa chcialem acetal + nickel jest dostepna na innych portalach i zastanawiam sie czy nie lyknać.

 

Ciekawe dlaczego zaprzestali produkcji. Czy to w zwiazku z tym ze jakiś czas temu byla glosna sprawa i zaprzestali produkcji i sprzedazy bloków z Nickel? (podobno jednak zdarzaly sie korozje tego nikla ;-), testy ktos przeprowadził)

 

Czy warto w takim razie zgodzic sie na ten Copper + acetal czy brac z innego portalu acetal nickel?

Jak myslicie?

Link to post
Share on other sites

Ha ciekawa rzecz. Ponieważ na coolingu sie nie doczekałem się bloku na Mosfet firmy EK (RF4, acetal EN nickel dedykowany na rampage IV formula) zamowilem ten blok na stronie EK waterblocks.

 

oczywiscie pobrali kase z konta, i napisali ze sorry, blok jest out of stock i do tego jeszcze EOL, ze nie beda go produkować. W zamian mogą mi dać wersje ACETAL + COPPER. Na razie nie odpowiedzialem.

 

Widze ze wersja ktoa chcialem acetal + nickel jest dostepna na innych portalach i zastanawiam sie czy nie lyknać.

 

Ciekawe dlaczego zaprzestali produkcji. Czy to w zwiazku z tym ze jakiś czas temu byla glosna sprawa i zaprzestali produkcji i sprzedazy bloków z Nickel? (podobno jednak zdarzaly sie korozje tego nikla ;-), testy ktos przeprowadził)

 

Czy warto w takim razie zgodzic sie na ten Copper + acetal czy brac z innego portalu acetal nickel?

Jak myslicie?

W oddzielnym wątku też Ci odpowiedziałem ale odpowiedz tylko w jednym bo tylko chaos będzie ;)

 

Nie wiem skąd bierzesz takie bajeczki ale EK cały czas produkuje niklowane bloki ;) Po prostu przez to, że niektórzy użytkownicy stosowali różne dziwne mieszanki płynów chłodniczych musieli zmienić proces niklowania ale to już było dawno temu ;) A co do bloku na RE 4 to może chodziło o to, że płyty raz działały po założeniu bloków a raz nie (?). Nie wiem czy to była kwestia różnych rewizji płyt ale EK po prostu nie produkuje dalej rzeczy, które mogą być problematyczne ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jutro zaczynam składać cały zestaw, moze założe workloga.

Mam tylko rozkmine jesli chodzi o sprawdzenie chlodzenia. W jednych poradnikach piszą zeby podpiąc wszystko jakby juz mialo sie odpalic kompa, ale pod zasilacz podlaczyc tylko pompkę, napelniac az sie zaleje i patrzyc czy nie ma przeciekow. W innych piszą ze poza obudową - znaczy ze mam podlaczyc weze ze zlaczkami do blokow, chlodnicy i pompy poza obudową i podlaczyc tak samo zasilacz? Ktora opcja lepsza i jak najlepiej zrobic??

Link to post
Share on other sites

Dokladnie, opcja pierwsza.

 

Zakladasz wszystko do obudowy, zalewasz a pod prad tylko podlaczasz pompke.

 

Zostawiasz zeby byl obieg na powiedzmy godzinke jak sie odpowietrzy zabezpieczajac wszelkie newralgiczne miejsca srajtasma.

Jezlei po godzince nie ma zadnych wyciekow to smialo mozna stwierdzic ze uklad jest szczelny i zdjac srajtasme, a pompe podlaczyc normalnie do zasilatora.

Link to post
Share on other sites

Do polączeń bloków Raystorm-CPU i EK RF4 - MOSFET potrzebuje dobrej pasty. z tego co widze to dolozyli tubke 1.5g do Raystorma (XSPC K2 thermal compound) ale mysle ze ze skoro potrzebuje do obu to lepiej kupić osobno coś.

Czytalem kilka testów i poradników - wybór padł na Arctic Cooling MX-2, MX-4 lub STG-2 (i akurat są dostepne od reki w sklepie) myslalem o diamond 7 ale podobno walka z nalozeniem jest, myslalem o Prolimatech PK-1 nano ale podobno przewodzi prąd.

No więc ktory brać? MX-2, MX-4 czy STG-2 ??

 

Aaaa wlasnie i jaka metoda smarowania X czy pokrycie cienką warstwą calej powierzchni proca (lub/i bloku)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...