Skocz do zawartości

Chłodzenie na i7 3820 i obudowe HAF X


Recommended Posts

Witam, bede składał taki zestaw:

 

Asus rampage IV formula (lga 2011)

i7 3820

Asus GTX 570 DCUII

8GB RAM, dominatory, vengeance lub ripjaws

 

Obudowa w 90% to HAF X.

 

Od kilku dni mysle o chlodzeniu H100 Corsair , ale poczytalem na forach ze gotowce ble a ze glosno pompka chodzi ze jak cos to radzą zrobic samemu chlodzenie wodne albo brac Noctue Nh-d14. Problem z noctuą jest taki ze nie pozwoli na wysokie radiatory a ja takie wlasnie chce uzyć (moze i nawet bedzie na nich dodatkowy radiator).

Moje pytanie brzmi - czy ktos moze mi tu polecic jakies komponenty takiego zestawu chlodzenia, cena nie gra roli, chce zeby bylo naprawde pierwsza klasa wiec mogą być drogie.

Ponadto jesli ktos jest ze szczecina i moglby sie skontaktować i mi pomoc to zainstalować bylbym wdzieczny.

Link to post
Share on other sites

Ja mam jakiegoś jednokolumnowego cooler master'a i procek przy długotrwałym obciążeniu @4,85GHz ledwo dobija do 55°C.

 

Jako płytę główną raczej polecam MSI X79A-GD65 (8D). Ma bardzo solidną i dobrze chłodzoną sekcje zasilania oraz chyba najlepszy system zarządzania energią, który przekłada się na najniższy pobór mocy na plaftormie S2011.

 

Pamięci lepiej wybrać np. takie: G.Skill RipJaws X Series DDR3-2133 CL9. Za 1000zł udało mi się kupić zestaw 32GB 4x8GB więc bardzo dobra oferta.

Link to post
Share on other sites

Jak masz kasę w S2011 to kup normalne WC do niego.

 

Mam takiego pracka podkconego na 4,85GHz i nie mam pojęcia po co Ci to chłodzenie wodne do niego.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

No ja juz mam i grafe i plyte glowną oraz procek. Teraz debatuje od dwoch dni nad obudową i chlodzeniem.

Chce mieć obudowę z USB3.0 i do tego chlodzenie dobre, tylko nie wiem czy wodne czy noctue.

 

Anoizmrox co to znaczy "normalne chlodzenie wodne do niego"?

 

Zestaw przede wszystkim do gier. Chce porzadnie zainwestować i w bude i chlodzenie. Poradzcie!

Link to post
Share on other sites

t.luk

 

Zdecydowałem sie na obudowę Obsidian 650D.

Wiec teraz zostało praktycznie chłodzenie i pamięci.

Na płycie sa 4 sloty, mysle ze glowny system bedzie winda 7 64 bit wiec albo 8 albo 16GB - skoro to do gier to 8 styknie.

tak czy siak na pamieci moge rzucic do 800 zeta maks.

 

Albo kupie noctue i niskie radiatory, albo wysokie i chlodzenie wodne - to jest aktualny dylemat. Co bedzie lepsze?

 

na youtube widzialem w 650D fajne chlodzenie - http://www.xs-pc.com/products/waterblocks/cpu-waterblocks/raystorm-cpu-waterblock-intel/ + bloki z EK - tylko na wodnym sie nie znam i to jest problem - choc podobno to nie jest takie skomplikowane.

Link to post
Share on other sites

Sn1PeR obudowę juz zamowilem wiec jutro bedzie w domu, (800 za duza jak dla mnie, obydwie co wspominales ogladalem i czytalem opinie) teraz tylko pozostało wybrać chlodzenie i pasujące pamięci.

 

na zalanie tez ok 800 zeta.

Link to post
Share on other sites

Do GPU to 1,5/2k, wiec ciężko.

 

Za RAM dałbyś jakieś 200/450zł i wychodzi coś takiego:

XSPC RayStorm CPU (Intel)

EK Water Blocks EK-CoolStream RAD XT 240

EK Water Blocks EK-DCP 2.2

Feser złączka prosta SK 10/16 G1/4'' niklowana na czarno (8 sztuk)

PrimoCHILL PrimoFlex Pro 10/16 przeźroczysty (2 m)

EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 -150 Basic (można zastąpić trójnikiem, jednak rezerwuar jest wygodniejszy w użytkowaniu)

ThermoChill EC-6 UV Blue 1000ml

 

Wyjdzie coś koło 1000zł.

Link to post
Share on other sites

Do GPU to 1,5/2k, wiec ciężko. Za RAM dałbyś jakieś 200/450zł i wychodzi coś takiego: XSPC RayStorm CPU (Intel) EK Water Blocks EK-CoolStream RAD XT 240 EK Water Blocks EK-DCP 2.2 Feser złączka prosta SK 10/16 G1/4'' niklowana na czarno (8 sztuk) PrimoCHILL PrimoFlex Pro 10/16 przeźroczysty (2 m) EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 -150 Basic (można zastąpić trójnikiem, jednak rezerwuar jest wygodniejszy w użytkowaniu) ThermoChill EC-6 UV Blue 1000ml Wyjdzie coś koło 1000zł.

1. Słuchaj czy ten zestaw to tylko na CPU?2. Czy jest gdzieś jakis poradnik jak jak to sklecić dla laików3. Napisz oddzielnie co musialbym dokupić do tych rzeczy zeby zalać GPU jeszcze (cena nieważna)4. Czy lepiej zalać GPU czy grafę 570 (GTX 570 DirectCUII Asus) Edytowane przez Cubano
Link to post
Share on other sites

1. Słuchaj czy ten zestaw to tylko na CPU?

A widzisz gdzieś blok na GPU?

 

2. Czy jest gdzieś jakis poradnik jak jak to sklecić dla laików

Do wszystkiego dostaniesz instrukcję, a uciąć trochę węża i naciągnąć go na złączkę to chyba nie aż takie trudne zadanie.

 

3. Napisz oddzielnie co musialbym dokupić do tych rzeczy zeby zalać GPU jeszcze (cena nieważna)

Nie ma zbyt dużego sensu zalewania GTX 570, więc się zastanów.

 

4. Czy lepiej zalać GPU czy grafę 570 (GTX 570 DirectCUII Asus)

Pytanie z serii: Zalać GPU czy kartę graficzną...
Link to post
Share on other sites

A widzisz gdzieś blok na GPU?

 

 

Do wszystkiego dostaniesz instrukcję, a uciąć trochę węża i naciągnąć go na złączkę to chyba nie aż takie trudne zadanie.

 

Nie ma zbyt dużego sensu zalewania GTX 570, więc się zastanów.

 

Pytanie z serii: Zalać GPU czy kartę graficzną...

 

 

 

 

och no sorry, Ty wiedziales to od urodzenia? Po to jest forum.

 

mialem na myśli w takim razie czy oprocz chlodzenia proca i grafy, jest coś co moge chlodzić na MOBO za pomocą wc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...