Skocz do zawartości

POMOCY komp nie chce wystartować


Recommended Posts

Witam

 

Mam mały rebus i już szlak mnie trafia bo nie mam już pomysłów. Problem polega na tym, że nie mogę odpalić kompa. Składałem od początku następujące podzespoły (wszystko jest nowe):

 

i5 2500k

wentylator do proca Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2

AS Rock Extreme3 Gen3

Hd5850

Patriot 2x4Gb 1600MHz

Zasilacz OCZ 600W: PPCMK3S600-EU

Obudowa: Z11 PLUS

 

Podłączyłem wszystko jak należy, tak mi się wydaje. Składałem już kilka kompów i zawsze było OK. Teraz w ogóle komp nie chce wystartować. Zasilacz chyba jest OK. bo podłączyłem starszego Tagana 500W, który działa i to samo nic nie zaskakuje. Tak jak by w ogóle nie było napięcia na płycie. Jak próbuje włączyć to słychać, że zasilacz cichutko brzęczy i jak wciskam włącznik od obudowy to coś cichutko "cyknie" i potem cisza. Nie świeci się żadna dioda na płycie. Brak mi pomysłów.

 

Pomocy!!!

Link to post
Share on other sites

ak jak by w ogóle nie było napięcia na płycie

Wszystkie kabelki do płyty dobrze podpięte ? Wyciągnij i jeszcze raz wepnij, może coś nie styka.

Ewentualnie wyciągnij płytę z kompa i „na pająka" zepnij wszystko.

Link to post
Share on other sites

Jeden z forumowiczów miał podobny problem; pc zamontowany w obudowie nie działą wyjęty działa, jakieś spięcie szło przez obudowe, jak napisał kolega wyjmij płyte na kartonie połóż i sprawdź, może to też być wina płyty

Link to post
Share on other sites

Kable wszystkie odłączałem i podłączałem kilka razy ale jak już płyta była zamontowana.

 

W starej obudowie miałem taki kabel do przykręcenia do obudowy (jakieś uziemienie czy coś takiego), może tu też tak trzeba?

Mimo wszystko zrobię jak mówicie i zobacze czy coś pomogło, dam znać.

Link to post
Share on other sites

Do płyty idzie taki duży i 1-2 4 pinowe. Potem jeszcze nie podłączyłem 2x PCI do grafiki

haha :D

 

Tak jak koledzy radzą sprawdź poza obudowa a jak nie da to nic to będziemy myśleć, na pewno wszystkie te Power Reset itp dobrze podłączyłeś ?

Link to post
Share on other sites

Według tabeli RAM na stronie http://www.asrock.co...8 Extreme3 Gen3 płyta główna, nie ma obsługi modłów RAM 4GB Patriot 1600MHz. Wymień pamięci na kompatybilne i będzie po problemie. Najlepiej z listy np. Kingston albo Geil. Pecet będzie śmigał od razu.

 

Mówisz poważnie????? Czyli te RAMY są złe??? nawet jak płyta obsługuje ogólnie 4 Gb1600 MHZ?

Ale nawet jak bym nie włożył tych RAMów w ogóle to i tak płyta powinna odpalić, czy źle myślę?

Link to post
Share on other sites

Jeśli wszystko jest dobrze podpięte to odpalając peceta bez RAM powinieneś mieć sygnał z płyty głównej o braku pamięci (pikanie). Pamięci nie są złe tylko niekompatybilne z płytą główną i co byś nie zrobił nie odpalą na tej płycie. Chyba że producent wypuści bios z obsługą nowych modułów RAM.(tylko kiedy). Spróbuj wystartować płytę z inną kością pamięci. Jak odpali to wymień w sklepie pamięci na kompatybilne z płytą główna, bo im dłużej zwlekasz z wymianą tym gorzej. Sklep może odmówić wymiany i pozostanie Ci tylko sprzedaż kości na allegro i zakup nowych modłów.

Link to post
Share on other sites

ja jak nie podłączyłem całego zasilania to coś tam się odpalało ale piszczało i z kolei wyłączało także prawdopodobnie to nie ramy... pewnie gdyby byl konflikt to debuger tej plyty by wskazal na przyczyne. Zasilanie, płyta. Tutaj bym się kierował. Może podłączyłeś złym kablem coś :) Ja jak raz do grafiki podłączyłem 6 pinowego kabla ale bez nalepki PCI (nie wiem czym to się różni) to karta graficzna nie wstawała ;)

Link to post
Share on other sites

Przyczyn nie startowania twojego zestawu może być wiele. Rozumiem że nie masz dostępu do innych pamięci żeby przetestować czy działają. I zakładam, że wszystkie kable podpoiłeś prawidłowo. Zacznij od początku wystartuj, tylko zasilacz, płytę gł., ram i grafikę i sprawdź np. Czy starują wentylatory CPu i grafiki. Czy płyta daje jakieś sygnały dźwiękowe(głośniczek musisz podpiąć) . Na płycie masz wyświetlacz błędów POST zobacz w instrukcji płyty kod błędu, który wyświetla. Masz aż 3 wyjścia wideo może konfiguracja płyty głównej wymusza obraz wideo na wyjściach z płyty głównej a nie masz wideo na wyjściu twojego Radeona HD5850. Jeśli mimo wymiany Ramu nadal płyta nie będzie startować. Zdemontuj chłodzenie może docisk jest zbyt duży, albo któraś z nóżek gniazda LGA 1155 jest uszkodzona(wygięta w inną stronę niż pozostałe.). Płytę możesz uruchamiać bez grafiki, ramu, nawet procesora, będziesz miał sygnały z płyty o awarii może po sygnałach dojdziesz co blokuje start całego zestawu.

Link to post
Share on other sites

Nie sugeruj się listą pamięci na stronie producenta bo tam tylko sponsorowane są.

Nie ważne czy sponsorowane czy nie, ważne że kupując pamięci z listy producenta ma pewność kompatybilności z płytą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...