Skocz do zawartości

POMOCY komp nie chce wystartować


Recommended Posts

Udało się :banan: przynajmniej na razie. Wczoraj późnym wieczorkiem znalazłem troche czasu i rozkręciłem to i owo. Zdjąłem cooler procka, wyjąłem procka i go wyczyściłem z zewnątzr bo jak się okazało troszkę za dużo pasty najeb.... nałożyłem ale to nic. Wyjąłem RAMy i włożyłem ponownie. Najdziwniejsze dla mnie był fakt, że jak wcześniej podejżewałem, źle podłączyłem grafę. Chodzi mi oto, że w starym kompie tego mojego radka hd 5850 (który ma 2 wejście 6 pin) miałem podpiętego 6 pin + 2 pin i wszystko grało? Teraz podłączyłem podobnie i ....może to była przyczyna. Podłączyłem drugie 6 pin i komp wystartował. Nie instalowałem jeszcze płytki ze sterami do płyty bo już było za późno ale dzisiaj przysiądę i zobaczymy jak się będą zachowywały moje "niby" niekompatybilne RAMY?

 

Ach jeszcze jedno, na moim starym dysku mam stery do mojej starej płyty i win 7. Mam nadzieję, że nie będzie większego problemu z zainstalowaniem nowych, bo jak gdzieś słyszałem to będę musiał w trybie awaryjnym uruchamiać i dać kompowi odnaleźć powstawowe sterowniki itd.?

Jak mieliście kiedyś podobną sytuację to dajcie znać. Mam takie głupie szczęście, że czasami wcisnę coś przez przypadek albo z niewiedzy i potem siedzę godzinami, żeby to odkręcić :D całe życie się uczę :P

Link to post
Share on other sites

Widzę, że są już jakieś postępy. Co do niekompatybilnych ramów. Lista na stronie asrocka nie koniecznie musi być aktualna,(ważne że sprzęt startuje). Może się tylko okazać, że płyta nie widzi całego dostępnego Ramu i zamiast 8Gb będziesz miał połowę(Asrocki tak mają). Sprawdź jak jest. Co do systemu. Odpalisz WIn7 jeśli przesiadłeś się z np. chipsetu intela na nowego intela. W innym przypadku system może wywalać niebieskie ekrany i nie odpali(w trybie awaryjnym może się udać ale nie zawszę).

Link to post
Share on other sites

Wszystko poinstalowałem i jest super. Jedyny problem mam teraz z RAM-em system widzi 8 Gb ale dostępnych tylko 3,5 Gb. Mam win 7 32 bit i rozumiem, że to przez to , że jest 32 bit a nie 64 bit?

 

Tak to jest przez to. od 4gb instaluje sie wersje 64bit.:) Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...