Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Smoka w sumie można spamować Igni cały czas :wariat:  Ale to robi się nudne. Mieczem Bratobójcy lub Addan Deith, kilka ciosów w ryj i po nim :D



Ogólnie to mam takie wrażenie że przeciwnicy w W2 są znacznie słabsi od tych w W1. Tam na trudnym poziomie bez przygotowania się, nie mówiąc już o FCR zwykły Ghul, Cmentar czy takie Kokacydium (z którym zawsze miałem problemy xD) kilkoma ciosami mógł wpędzić nas do grobu. A tutaj bossowie są banalni. Taki Kejran macha tymi mackami, czasami pluje tą breją i co nam może zrobić. Draug biega jak głupi, można się z nim bawić w chowanego :D Jak się ma dobry miecz to walka kończy się w kilka sekund. Ze smokiem jedyny problem jest taki że ciągle jest w ruchu i trzeba czekać aż siądzie. Finałowa walka natomiast była łatwiejsza od tej w elfickich ruinach. Jedynym przeciwnikiem który dał mi popalić był strażnik Vranów, ten to potrafi wkurzyć :menda:  Mam nadzieję że w W3 wrócą w większej części do rozwiązań z W1. :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Półgodziny temu zakończyłem grę ale że grałem 1 raz to nie znałem żadnych trików zbytnio nie wiedziałem jak się robi porządne miecze i zbroje i grę przechodziłem z bardzo słabym wyposażeniem :( to walka ze smokiem była iście koszmarna musiałem cały czas spamować z czarów arrad lub Igni ale było to nudne więc po jakichś 5 minutach rzucałem się na smoka i 2 razy musiałem wczytać zapisy :/ Teraz zacznę grę drugi raz i przejdę ją sobie ścieżką Roche :) zobaczę jak bardzo się różni i być może na kocu zabiję Letho :) 

Link to post
Share on other sites

Jak idziesz na poziomach poniżej dark to masz tam jeden najlepszy srebrny w całej grze ten wspomniany właśnie Addan Deith. Żeby nie było że spoileruje to:

Zdobywa się go w 3 akcie (szkoda że tak późno) za poradzenie sobie z gargulcami a głównie za złamanie pieczęci. On leży w jednej ze skrzyń. Natomiast stalowy, tutaj jest do wyboru kilka: zapomniany miecz Vranów, Tancerka, Caerme. Ja osobiście preferuje ten pierwszy bo ma bonusy od zamrażania. Jak szedłeś z Iorwethem to był on w 3 akcie w tej zawalonej wieży. Wyjęcie powodowało pojawienie się takiego strażnika przywołującego upiory. Po stronie Roche'a łatwo go ominąć jest w 3 akcie w pomieszczeniu w którym siedzi Detmold. Zabierasz od niego klucz i otwierasz taki kufer przy ścianie. Caerme wcześniej żeby go zdobyć trzeba było zacząć kompletować składniki od pierwszego aktu a teraz jest wszystko w 3. Zbroja natomiast, najlepsza Vrania. Zrobienie jej zaczyna się też od I aktu od questa "Rzeka tajemnic" z tymi wrakami statków. Potem postępujesz w/g wskazówek

 

Edytowane przez rafal12322
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ehh szkoda że dowiaduję się tego dopiero teraz :/ tyle męczenia się ze słabym sprzętem żeby dowiedzieć się że możliwość zrobienia zbroi zawaliłem sobie już w 1 akcie a o broniach nawet nie miałem pojęcia dzięki :) , właśnie jestem we flotsam więc zacznę wykonywać zadanie na zbroję :) a jakieś inne ciekawsze miecze są gdzieś po drodze bo ja jakoś jeszcze całej gry dobrze nie znam ... a przydało by się wiedzieć coś więcej :)

 

 

teraz przymierzam się do zakupu wieśka 1 ER jak bardzo różni się edycja rozszerzona od czystej wersji wiedźmina ? czy mechanika walki jest taka jak w normalnej części bo z tym miałem największy problem jak grałem u znajomych ... 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Jaka lipa po ulepszeniu runą Ysghit wymiata, a do tego nie można zapominać o tym że wysysa hp z przeciwników i nam uzupełnia. Żadna ze zwykłych kling tego nie ma :P



 

teraz przymierzam się do zakupu wieśka 1 ER jak bardzo różni się edycja rozszerzona od czystej wersji wiedźmina ? czy mechanika walki jest taka jak w normalnej części bo z tym miałem największy problem jak grałem u znajomych ... 

Sporo poprawek jest i tyle, sama mechanika walki jest taka sama jak w czystej. Czekaj na summer sale na steamie to wyrwiesz za grosze :D Podobno 11.07 startuje. 

Link to post
Share on other sites

jak pogrywałem u kolegów to potrafiłem się wściec na początku ale potem wraz z rozwojem postaci był luz .. a takie pytanie w 1 części występują zjawy z Gonu ? Chyba że mi się coś myli ale Geralt wspomina coś o łowcach Gonu jak zabijał Wielkiego Mistrza ... 

Link to post
Share on other sites

I to wystarczy :D Bez run wymiata.  :menda:



jak pogrywałem u kolegów to potrafiłem się wściec na początku ale potem wraz z rozwojem postaci był luz .. a takie pytanie w 1 części występują zjawy z Gonu ? Chyba że mi się coś myli ale Geralt wspomina coś o łowcach Gonu jak zabijał Wielkiego Mistrza ... 

Często się pojawia w trakcie gry Król Gonu a na końcu można z nim powalczyć.

Link to post
Share on other sites

Tak, możliwość zaliczenia co drugiego przedstawiciela płci przeciwnej bardzo pasuje do uniwersum.

 

że jestem odmieńcem

"ODMIENIEC!"

 

@down

Nie bez powodu to napisałem.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Tak, możliwość zaliczenia co drugiego przedstawiciela płci przeciwnej bardzo pasuje do uniwersum.

Tak, dokładnie - szczególnie sukkuba, którego... którą zaliczyć można i w jedynce i we dwójce. Oby we trójce też - to będzie powiązanie fabularne, że hoho :menda:

Link to post
Share on other sites

@dentor23

Oglądając filmiki myślałem, że ich powaliło z tym systemem walki. Początkowo też byłem mu przeciwny. Grając w W2 szczerze zatęskniłem za tym systemem. Przywyknąć można i zapewne Ci się spodoba.

@TOPIC

Pytanie nie tyle moje co kolegi, wgrał on ostatnio FCR do W1 i teraz gra się coś sypie. Nie może oddać zadań, które ma wykonane (podane, że jest wszystko ok, ale jak idzie do gościa to nie może oddać zadania). Grę wgrał na czystego (świeżo po instalce) Wiedźmina 1.5 Edycja Rozszerzona. W czym leży problem i czy da się to naprawić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...