Skocz do zawartości

RAID 0 - pytania i watpliwosci


Recommended Posts

Mam zamiar stworzyc w swoim komputerze macierz RAID 0 z dyskow WD 320 GB 16 mb cache sata II. Mam kilka watpliwosci i pytan.

 

1. Czy bede musial instalowac system od nowa?

2. Czy strace dane ktore sa juz na jednym z dyskow?

3. Jak zainstalowac sterowniki, ktore sie instaluja z dyskietki, a ja nie mam czytnika dyskietek?

Link to post
Share on other sites

Ad1. Tak.

Ad2. Tak.

Ad3. A jaki system będziesz instalował? Jeżeli XP to albo podasz sterowniki z dyskietki (podczas instalowania wciskasz F6) albo zintegrujesz owe sterowniki z systemem (jak to zrobisz przeczytasz tutaj -> http://www.purepc.pl/node/881). Jeżeli Vistę lub 7 to jesteś w dużo lepszej sytuacji bo te systemy do większości nowych chipsetów sterowniki mają już zintegrowane. Jednak gdyby brakowało jednak tego sterownika to wystarczy podać go z pendrive'a.

Link to post
Share on other sites

Zintegrowalem sterowniki z windowsem za pomoca nlite wedlug instrukcji, ale jak zwykle nie widze roznicy i nic to nie pomaga. Mowie jak zwykle bo juz kiedys integrowalem sterowniki ahci i nic to nie dalo i musialem sie uciec do innej, cwanej i nietypowej metody. Tu jednak ta metoda jest nieskuteczna wiec prosze o porady.

Link to post
Share on other sites

Nlite tak to program do modyfikowania systemu XP. Ale to niestety zadziała tylko wtedy gdy ściągniesz właściwe sterowniki AHCI/RAID i poprawnie zintegrujesz. Jeśli Owa płyta ma mostek południowy Intela Możesz szukać na stronie intela;) Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby nie działało.'

Takie coś integrowałeś??

http://downloadcenter.intel.com/Detail_ ... 9&lang=eng

Link to post
Share on other sites

Zeby podac sterowniki z dyskietki to wystarczy je tylko skopiowac?

nie jestem pewien czy rozumiem pytanie ale odpowiem

XP- rozpoczynasz instalacje z plyty CD i na dole jest komunikat ze jesli instalujesz RAID to nacisnij F6 i wtedy podajesz gdzie te pliki sa (dyskietka, inne cd, pamiec przenosna)

Vista i 7 - zazwyczj maja te pliki wiec instalacja przebiega jak na 1 dysku ( sa wyjatki kiedy trzeba podac te pliki ale wyskoczy komenda "wgraj sterowniki" i wtedy to robisz)

Link to post
Share on other sites

po prostu startujesz płytę i czekasz na cud ujawnienia się dysków - mozesz jasniej?

 

pozyczylem czytnik fdd od siostry. zgralem sterowniki na dyskietke po uprzednim sformatowaniu. naciskam f6 potem enter i wyskakuje taki blad: plik txtsetup.oem wywolal niespodziewany blad 1024 w wierszu 1747 w d:\xpsp\base\boot\setup\oemdisk.c

probowalem z 3 wersjami sterownikow

 

prosze tez o wyjasnienie sprawy z nlite

 

Edytuj posty, masz na to 6 godzin.

Darodaredevil

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...