Skocz do zawartości

P9X79 Deluxe + 64GB ram


Recommended Posts

Witam,

 

Tak jak w temacie, przez chwile dzialalo to dobrze, ram jest calkowicie sprawny.

Po kilku restartach plyta zaczyna widziec ram na zmiane jaki 49 lub 57GB.

 

Gdzies ten ram wyplywa? :)

 

Bios najswiezszy, bralem pod uwage rady do podbicia odpowiednich napiec i nic.

 

Jakas rada?

 

Ram to: CMP32GX3M4X1600C10

Link to post
Share on other sites

Haj, Greq, dawno nie zagladalem - fajna masz plytke. Tylko z Asusem nic sie nie zmienia widze - w pierwszej kolejnosci dla topowych plyt dziala QVL. Ja bym sprawdzil Corsairy serii CMZ, bo z CMP zadna nie chodzi w konfiguracji 8 kostek, uwzgledniajac w to wlasnnie takie kwiatki, jak 2 dni chodzi, potem nie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej, dzieki za odpowiedz :)

 

Niestety jestem ograniczony do Korsarzy w wersji dominator, ze wzgledu na bloki :)

 

Poza tym pamiatek nie mam jak zwrocic, bo specjalnie je musialem z junajted stejts sprowadzac ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, Tak jak w temacie, przez chwile dzialalo to dobrze, ram jest calkowicie sprawny. Po kilku restartach plyta zaczyna widziec ram na zmiane jaki 49 lub 57GB. Gdzies ten ram wyplywa? :) Bios najswiezszy, bralem pod uwage rady do podbicia odpowiednich napiec i nic. Jakas rada? Ram to: CMP32GX3M4X1600C10

Ustaw pamięci na 1333 MHz. 1600 MHz masz tylko przy max 4 kostkach. 5 i więcej to już 1333 MHz.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ustaw pamięci na 1333 MHz. 1600 MHz masz tylko przy max 4 kostkach. 5 i więcej to już 1333 MHz.

Ustawialem, nic z tego :)

 

Jak zachowuje się płyta przy pełnym obsadzeniu jakimikolwiek innymi pamięciami RAM?

Nie sprawdzalem, nie mam takiej ilosci innych kostek

Link to post
Share on other sites

Ad. 1 Raz 49, raz 57 w SPD Tool kanal B obecnie ma timingi "Abnormal", ale to sie czasami zmienia :)

Ad. 2 OS Pokazuje 49 jezeli w biosie jest 49, 57 jezeli w BIOS jest 57 itd. :)

 

Testowalem memtestem zarowno wszystkie kosci pojedynczo, jak i caly set, jeszcze jak bylo widoczne 64GB, a takze i teraz jak widoczne jest mniej.

Sytuacja tozsama z Ad. 2 :)

Wszystkie kosci 100% sprawne :)

Link to post
Share on other sites

Ze starszym biosem mozesz miec cos na rzeczy, myslalem na ten temat.

Ale pytanie jest nastepujace, skad go wytrzasnac i czy tool Asusowy pozwoli na taka operacje?

 

Kosci miejscami zamienialem :)

Link to post
Share on other sites

No ze strony asusa są wszystkie:

Łap: http://www.asus.com.au/Motherboards/Intel_Socket_2011/P9X79_DELUXE/#download

Wybierz np. Windows 7 i dalej bios. I masz wszystkie wersje.

 

Ja wgrywał bios z poziomu biosu, że tak powiem (Rampage IV Extreme). Ale są różne sposoby. U Ciebie powinno być podobnie.

Edytowane przez kuki79
Link to post
Share on other sites

Może u Ciebie jest jakoś inaczej ale wątpie. Zasada zapewne ta sama. Ściągasz plik biosu. Zapisujesz na pendrive (fat16/32) lub dysk. Wchodzisz do bios. Wybierasz upgrade z lokalizacji na dysku lub z pendrive. Linia idzie do końca i jest. Też masz UEFI jak ja także zasada pewnie ta sama.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, w asus-ie nie da się samemu wgrać starszej wersji biosa, sam próbowałem i pytałem... :(

spróbuj odpalić przez mem OK! ( o ile masz ), lub zrestartować zasilaczem ( ew. wyjąć i włożyć baterię od bios-u ) tylko to mi pomaga, jeśli chodzi o stabilność, może tobie też pomoże ps. działa tylko do kilku restartów i później znowu trzeba u mnie resetować :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...