Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mnie najbardziej niepokoi jakość wykonania i ekran, który niestety nie jest z dopiskiem Plus czyli nie będzie pełnego ekranu HD ;/ A wykonany będzie pewnie z plastiku bo jest tylko nieznacznie cięższy od SGS II a ceramiczna obudowa trochę waży. Szkoda, spodziewałem się więcej.

Link to post
Share on other sites

Dużo szumu a tu trochę bez szału... Jak dla mnie nie pasuje on na S III a bardziej na ulepszonego Nexusa. Sam design nie powala, S II chyba ładniejszy ale zdjęcia to nie wszystko trzeba go wziąć do łapy i pomacać. Fajnie, że zastosowali Gorilla Glass 2. Niedługo kończy mi się umowa i powiem prawdę, że czekałem na S III ale teraz to nie jestem pewien... chyba wybiorę S II. No i dobra wiadomość, że jego cena spadnie skoro ukazał się następca.

No nic, czekamy na konfrontację z flagowymi modelami innych producentów.

Link to post
Share on other sites

SGS III nie zrobił na mnie większego wrażenia, ot kolejny telefon z dotykowym wyświetlaczem, androidem i wielordzeniowym procesorem. Niewątpliwie jego zaletą jest procesor z czterema rdzeniami taktowany 1.4 GHz, lecz to też nie jest jakieś "wow". Dla przypomnienia mamy 4 rdzenie taktowane 1.5 GHz w HTC One X.

 

Trochę Samsung mnie rozczarował Galaxy S III, myślałem że będzie to podobna rewolucja jaką był SGS II, ale nie widzę tu większych rewelacji. Gorilla Glass 2 jest dobry rozwiązaniem, ale zbyt małym ulepszeniem jak na tak zapowiadany i wyczekiwany smartphone.

Link to post
Share on other sites

Co mnie zawiodło w SGS III to że ma on stary układ graficzny z poprzedniego SGS II, ale chociaż podnieśli częstotliwość ze standardowego 266 MHz do 400 MHz, ekran z matryca PenTile - jeśli policzymy ilość subikseli, otrzymamy taki sam wynik jak w przypadku iPhone’a! Czyli okazuje się, że ekran HD Super AMOLED ma jedynie rozdzielczość jak w Retina Display iPhone’a (około 640 x 960), co przekłada się na gęstość jedynie 200 ppi. Zadziwiająco mało, jak na rewolucyjną technologię, ale i tak prawdopodobnie 95% użytkowników nie zwróci na to uwagi. Większość osób zauważa matrycę PenTile dopiero wtedy, kiedy ktoś im uświadomi jej obecność. Pozostaje nam czekać na piękne czasy, w których Samsung przestanie produkować wyświetlacze z dziwnymi układami subpikseli, za to skupi się na dostarczeniu rozdzielczości HD wraz ze swoimi wyrazistymi kolorami.

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

SGS III nie zrobił na mnie większego wrażenia, ot kolejny telefon z dotykowym wyświetlaczem, androidem i wielordzeniowym procesorem. Niewątpliwie jego zaletą jest procesor z czterema rdzeniami taktowany 1.4 GHz, lecz to też nie jest jakieś "wow". Dla przypomnienia mamy 4 rdzenie taktowane 1.5 GHz w HTC One X. Trochę Samsung mnie rozczarował Galaxy S III, myślałem że będzie to podobna rewolucja jaką był SGS II, ale nie widzę tu większych rewelacji. Gorilla Glass 2 jest dobry rozwiązaniem, ale zbyt małym ulepszeniem jak na tak zapowiadany i wyczekiwany smartphone.

Tak tylko Exynos od Samsunga dosłownie rozbija Tegrę 3 :)

Link to post
Share on other sites

@Maniak No ok, zgadzam się, że Exynos miażdży Tegrę 3 i zgadzam się z tym co napisał simondd. Tylko powiedzmy sobie szczerze, na ile użytkownik SGS II odczuje różnicę przesiadając się na SGS III?

Link to post
Share on other sites

Zobaczcie jak ładnie szybko bez przycięć chodzi:

Okulary proponowałbym założyć.

 

One X du*y nie urwał, SGS III także, iP5 urwie ceną więc pozostaje czekać na coś pod WP7.5/8 z dwurdzeniowym S4.

Link to post
Share on other sites

Cena faktycznie POWALAJĄCA!!! Jest droższy niż iPhone 4S(http://allegro.pl/okazja-iphone-4s-16gb-raty-f-vat-23-w-wa-i2299510828.html) co jest rzadkością, nie mówię że iPhone jest lepszy, bo bym skłamał, ale mimo wszystko wiadomo, że jest to sprzęt, który zawsze "króluje" jeżeli chodzi o drożyznę.

 

Ale faktycznie tak jak napisał erni1996, po premierze cena spadnie, a po pierwszych testach, recenzjach i opiniach użytkowników jeszcze bardziej spadnie.

Link to post
Share on other sites

To wiadomo zawsze ceny są nieadekwatne po premierze,

1 miesiąc i ceny będą koło 2 tys

a tak na powagę to nie musowo narzekać bo przecież od może 2 lat tel się bardzo rozwinęły (hardware telefonu wyrabia wszelkie aplikacje i gry)w tel sprzed kilka lat symbian się mulił, brakowało Ramu itd...

SGS3 to nie rewolucja ale zawsze konkurencja przecież dla najlepiej dopracowanych telefonów 8) :/ .

Link to post
Share on other sites

@vitno

 

moim zdaniem w S III, napewno poprawili ICS, bo na mojej dwójce, to czasami, aż idzie się pochlastać jak widzę błędy i działanie Androida w 4.0.3 w Galaxy II, od wczoraj zastanawiam się czy nie wrócić do GINGERBREADA.

 

tragedia! Już wolałem jak stary soft żarł mi baterię na potęgę ;)%-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...