Skocz do zawartości

Instalacja windows 7 z usb


Recommended Posts

Witam. Mam kilka pytań odnośnie instalacji windowsa 7 64bit z pendrive-a zamiast z płyty dvd :

 

- czy instalacja z pendrive-a zamiast dvd przebiega szybciej ?

- czy można zastosować pamięć usb 3.0 ?

- jakimi programami można zrobić botowalny pen z możliwością dodania dodatkowych sterowników ?

 

Czytałem, że najprościej jest użyć USB Tool i zrobić sobie botowalnego instalatora windowsa na pamięci usb, ale pojawia się tu kilka kolejnych problemów. Kiedyś miałem windowsa XP i programik, który robił obraz ISO. Pytał się także, czy chce dodać jakieś inne sterowniki do systemu. Dodawałem wtedy sterowniki RAID i nie musiałem stosować już dyskietki z dodatkowymi sterownikami w trakcie instalacji.

Nie pamiętam jednak jak ten programik się nazywał i czy istnieje taki do windowsa 7.

Z tego co się orientuje, instalator windows 7 nie ma chyba wbudowanych sterowników do usb 3.0, więc jak zrobie instalkę na penie 3.0 to chyba i tak będzie działał z prędkością 2.0.

Tutaj nie wiem, czy dodanie sterowników renesansa usb 3.0 załatwi sprawę i czy wogóle jest to możliwe.

Czy warto więc robić botowalną instalkę na usb 2.0 - aktualny pen to adata 16GB 27/30 MB/sek.

Czy może jest możliwość uruchomienia usb 3.0 w trakcie instalacji i kupić pena xporter usb 3.0 16GB 90/90 MB/sek ?

Link to post
Share on other sites

Ustawiasz partycje jako aktywna, kopiujesz zawartosc plyty instalacyjnej do glownego katalogu, wchodzisz do folderu boot, linia komend w trybie administratora, bootsect /nt60 G: i po sprawie. "G" to oczywiscie tylko przykladowa litera dysku.

 

Ustawiasz partycje jako aktywna, kopiujesz zawartosc plyty instalacyjnej do glownego katalogu, wchodzisz do folderu boot, linia komend w trybie administratora, bootsect /nt60 G: i po sprawie. "G" to oczywiscie tylko przykladowa litera dysku.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy szybciej - u mnie nie widziałem różnicy. Czy z usb 3.0 można to nie wiem ale pewnie tak. Bootowalnego pen możesz zrobić bez żadnych dodatkowych programów, wystarczy diskpart który jest w windowsie. A robisz to tak:

 

1) Włóż pena i uruchom linię komend

2) Wpisz 'diskpart' (oczywiście bez ')

3) Pojawi Ci się nowe okno DISKPART. W oknie tym wpisz 'list disk'

4) Wyświetli się lista dysków

5) Zobacz jaki numer ma Twój pen (liczone od 0) i wpisz 'select disk nr' , gdzie nr to numer pena.

6) Wpisz 'clean' żeby oczyścić pena, a następnie 'create partition primary'

7) Teraz wpisz 'active'

8. Pozostało już tylko sformatować pena na odpowiedni format plików - wpisz 'format fs=fat32 quick'

9) Możesz już pozamykać okna i skopiuj pliki z płyty na pena (nie obraz dysku)

 

Po restarcie bootujesz jak płytkę tylko wybierasz pena.

Mam nadzieje, że napisałem zrozumiale :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...