Skocz do zawartości

przegrzewajacy sie procek w idlu


Recommended Posts

Moj problem polega na tym iz przegrzewa mi sie procesor nawet w biosie. Po jakiejs minucie w biosie dochodzi do 90 stopni. Mam i5 i i7 tak mocno sie grzeja. Plyta to h55-us3l. Chlodzenie megahalems, pasta mx2.

Wczesniej dednal mi zasilacz i wymienilem go na nowy silverstone strider plus 600w. Od tej pory nawet w biosie nie idzie posiedziec.

Probowalem domyslne ustawienia i nic.

Jutro sprobuje inny zasilacz. Podejzewam, ze razem z zasilaczem moglo sie popsuc cos na plycie.

Bardzo prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

W BIOSie temp. zawsze są wyższe, ale 90C to oczywiście przesada.

Chyba, ze to dlatego ze ulamalem szczyty heatpipow, bo sie chlodzenie nie miescilo, ale raczej nie.

Co znaczy "ułamałem"? jeśli ingerowałeś w chłodzenie to raczej będzie to, sprawdź na innym chłodzeniu nawet BOXie. Edytowane przez currahee
Link to post
Share on other sites

Jak ty to ulamales heh,cooler do wymiany moim zdaniem,docisneles go dobrze?jesli masz pudelkowy to zobacz na nim,pamietaj aby zmyc stara paste. Ciecz hm dobry cooler i tez bedzie cacy.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Nie ma co "dotykać" jeśli rurki są otwarte to nie ma w nich gazu, który "przenosi" ciepło na finy co za tym idzie chłodzenie ma jedynie walory dekoracyjne. To tak jakby do układu LC nie nalać cieczy i oczekiwać, że całość będzie chłodzić.

Edytowane przez currahee
Link to post
Share on other sites

Jeszcze sie z nikim nie spotkalem zeby rozpierdzielil heatpipy, i przyszedl czas, no coz cooler idzie prosto w smietnik.Ale jak ty zakldales ten cooler, mlotka uzywales czy jak... :D No i na zdjecie czekamy, chociaz juz autor moze byc zly....... :[:D

Link to post
Share on other sites

Hehe kombinerek ^^. Bardzo latwo poszly :D Pewnie dlatego, ze byly puste w srodku, czego nie przewidywalem xd. Tak jak mowilem usunalem te szczyty. Ale jeszcze nie wszystko stracone. Od dluzszego czasu chcialem sobie zrobic chlodzenie wodne domowej roboty, wiec jest okazja. Nie jestem pewien czy to bedzie wydajne, ale wydaje mi sie, ze jak przez te heatpipy bedzie przechodzic ciecz, to bedzie gitara. Aczkolwiek wydawalo mi sie, ze usuniecie tych gowienek nie bedzie mialo zadnych konsekwencji poza estetycznymi :D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...