Skocz do zawartości

Q9550 i płyta gigabyte z 2xLAN


Gość WIPI1979

Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję płyty głównej do firmy

do stanowiska obsługującego monitoring w czasie rzeczywistym (na produkcji).

Komputer ma mieć możliwość podpięcia (dodatkowych 4 HDD oprócz jednego podstawowego)

w razie potrzeby przejęcia funkcji rejestratora przez komputer.

 

Potrzebuję płyty głównej GIGABYTE:

- z 2-ma BIOSami

- z 2-ma LANami GIGABITowymi

- do procesora q9550

- pod grafikę: PCI-E/ATI/256bit/2xDVI/DDR5-512MB lub 1GB np.: GV-R487-512H/1GH-B lub GV-R487D5-1GB.

 

Z jakim chipsetem GIGABYTE poleci mi płytę?

Jakie to będą płyty główne?

 

Interesują mnie płyty główne bez zintegrowanej karty graficznej.

Chyba, że polecicie mi rozwiązanie Karta Graficzna + zintegrowana karta graficzna.

 

Proszę o polecenie do 250pln/300pln

Oraz do 400pln/450pln

za samą płytę główną.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam :) podaje Ci 2 propozycję od siebie mam nadzieje, że mniej więcej o takie mobasy Ci chodziło :)

 

 

Płyta główna w przedziale cenowym 250pln/300pln:

 

• Gigabyte GA-EP43-DS3 - klik

 

Płyta główna w przedziale cenowym 400pln/450pln:

 

• Gigabyte X48-DQ6 - świetna płyta pod Quada - klik

 

 

@QszaQ jemu chodzi i mobo z socketem 775 a nie 1156 :o zupełnie coś innego to jest podstawka pod i5/i7 a on wyraźnie napisał w temacie, że potrzebuje mobo do Quada Q9550 :P

 

a pod quada chyba nie bylo plytki z dual lanem i biosem

Jak nie było? podam Ci przykład płytki Gigabyte GA-X48-DQ6 którą wymieniłem powyżej :D

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dzia.

 

"Przelukałem" skróty opisów płyt GA-...

 

No dobrze.

 

A tak szybciutko, to jaka jest różnica pomiędzy P45 i ICH10R, a X48 i ICH9R?

 

Skoro mam płyty o podobnej cenie, to czym różnią się chipsety? Np. GA-X48-DQ6, a GA-EP45-...(2xLAN)?

 

Co daje tak naprawdę te ...-UD... ( ta miedź dodatkowa)?

 

Pozdro.

 

Im więcej ich przeglądam, tym bardziej zdezorientowany jestem.

Link to post
Share on other sites

O jakim RAIDzie?

 

NAJBEZPIECZNIEJSZYM.

 

Taki, który pozwoli mi na zapisywanie danych w każdym dniu oraz odtwarzanie danych nagranych podczas jego normalnej pracy zapisu (dane zliczania i ważenia z maszyny produkcji).

 

Napewno nie OC.

 

Niewiele różnią. Ale czym różnią?

Zależy wszystko od ceny.

1) Załóżmy o największej możliwie LICZBIE FIZYCZNYCH HDD w kompie, ale o najmniejszych pojemnościach. (Oczywiście nie 80GB lub 160GB, ale ten dysk, który ma najtańszy 1GB pamięci - z takich dysków chcę).

2) Zakładanie macierzy najwyższej w 2-ch, 3-ch etapach. Np.: 2 dyski, potem 6 dysków, na koniec max dysków - w odstępach czasu.

3) Narazie jeden najszybszy dysk (na system C: i na dane D:) z parametrem najszybszego odczytu ALE podczas pracy zapisu. Z możliwością kupienia całej macierzy (max dysków w odpowiedniej cenie)

 

Czy jest P45-DQ6? lub P45T-DQ6? lub coś podobnego?

 

kubbak - tą właśnie wybrałem za pierwszym razem, zanim tu napisałem.

Szukam jeszcze różnicy pomiędzy EP45, a EP43, a EP41?

Może wiesz coś i możesz przybliżyć w bardzo dużym skrócie (coś jak o tych płytach w dwóch/trzech zdaniach).

 

Pozdro i dzia za odpowiedzi.

 

PS.

Sporo czasu zajmuje to oglądanie i szukanie informacji.

 

Zapomniałem dodać.

 

GA-EP43DS3 nie ma dwóch LANów. Odpada.

Skoro mam mieć potem macierz, to nie dołożę karty sieciowej, aby rywalizowała z macierzą na mostku.

 

Inaczej jak są 2 LANy na płycie (zintegrowane to rozwiązanie).

Link to post
Share on other sites

Z poprzednim linkiem faktycznie się pomyliłem (nie zwróciłem uwagi, że to P43), ale ta płyta również ma 2 LANy a jest tańsza o 50zł -> http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gig ... e2_51.html.

 

Różnice między P45 a P43 to pozbawienie tego drugiego funkcji CrossFire, gorsze możliwości OC.

Co do P41 to jest to typowo budżetowy chipset, w 90% płyty będą wyposażane w mostek południowy bez obsługi RAIDu.

 

Pod względem obsługi dysków (ilości) wygrywa tu X48 DQ6 dzięki dodatkowemu kontrolerowi na 2 dyski SATA (łącznie 8 vs. 6 w EP45 DS3P).

 

Obecnie najtańsze dyski pod względem GB/zł to dyski 1TB - około 28-30 groszy za 1 GB.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

Wybrałem kilka modeli. Proszę o doradzenie w wyborze.

 

Podkreślam, że będzie jedna grafika na PCI-E/ATI/2xDVI/256bit/DDR5-512MB lub 1GB - chyba 4870.

 

Płyta NIE do OC.

 

1) GA-EP45-DQ6 bo ma 4 x RJ-45 i 10 x SATA na ICH10R. Raczej padnie na tą wybór, bo nie widzę sensu kupna DDR3 do s775 (tylko kilka procent wzrostu wydajności).

Będzie to miało znaczenie/różnicę w RAMie do stanowiska monitoringu na w/w grafice (+ 2a monitory DVI) z CPU w tytule Q9550 i taką płytą?

 

inne:

2) GA-X48-DQ6, GA-X48T-DQ6

3) GA-EP45-UD3P, GA-EP45T-UD3P

4) GA-EP45C-DS3R

5) GA-EP45-DS3R

 

Nie ma GA-X48C-DS3R?

 

Jestem za pierwszą płytą, ponieważ ma to co wymagam (min. 2xLAN GIGABITowy)

i ma 10xSATA na ICH10R, a nie 6xSATA jak większość lub niektóre 8 x SATA.

 

Jak mnie przekonacie do 2-giej płyty głównej (z X48)?

 

Co to tak naprawdę oznacza przy płytach głównych GIGABYTE: Obsługa funkcji Teaming?

Zwłaszcza w tej co wybrałem z 4 x RJ-45.

 

Pozdro. Czekam na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...