Skocz do zawartości

[Połączony] 7870 - kolejny problem... To nie byla wina mojej 7870 - Co sie dzieje z kompem?


Recommended Posts

Jak wcześniej narzekałeś na tego Radeona... . To bardzo porządna i dobra karta (serio).

On byl tez walniety, bo te biale paski tak bez powodu sie nie pojawialy. Do tego spadki fps tragiczne.

Pytanie co teraz mam za problem?

Nie wiem co jest. Bez sterownikow wszystko chodzi. Po instalacji sterow na karcie AMD czy NVIDII czarny obraz...

Link to post
Share on other sites

mozna spróbować nie zaszkodzi ;)

Tylko to troszke bez sensu, bo wczesniej nie bylo trzeba tego robic :/.

Jaaaa nie moge juz z tym kompem. Bede musial sie chyba do serwisu wybrac...

 

Nie moge zainstalowac Asus Update.

WARNING: No ASUS Motherboard

Instalation will be abooted now.

Link to post
Share on other sites

Juz poszlo normalnie. Wszedlem w BIOS i wlaczylem tylko Cool and Quiet na Enabled i nagle poszlo ;).

 

i cos tam jeszcze na enabled... ale co to ma do rzeczy to nie wiem. Moj komp ostatnio wariuje...

 

Juz poszlo normalnie. Wszedlem w BIOS i wlaczylem tylko Cool and Quiet na Enabled i nagle poszlo ;). i cos tam jeszcze na enabled... ale co to ma do rzeczy to nie wiem. Moj komp ostatnio wariuje...

Mam najnowsza wersje BIOSU...

Ktos ma jeszcze inne pomysly?

 

Skoczylem szybko do serwisu na osiedlu i koles tez byl przekonany ze to wina karty graficznej.

Jednak jak powiedzialem ze to samo z karta Nvidii byl "lekko" ... zszokowany.

Procesor i dysk odpada wedlug jego.

Ewentualnie wchodzi w gre PLYTA GLOWNA, choc tez za bardzo nie chce mu sie wierzyc. Takze jestem z lekka uje...ny, bo nawet "fachowiec" nie wie co jest grane.

Jutro oddam mu tego kompa do sprawdzenia jak nikt nic tu nie wymysli.

Stawiam Flaszke temu co mi pomoze. Teraz pisze powaznie. Jak co adres i wysylam 0,5 :D.

Link to post
Share on other sites

Jak masz mozliwosc to testuja po kolei (pozycz od kogos czy cos) zmien ram,dyski,zasilacz, itak to zrobia w serwisie itak.

Ma znaczenie czy instalujemy sterowniki firmy ktora moduje karte np. msi czy gigbite czy producenta czyli amd/nvidia?

Ktores sterownik instlaujesz z plyty czy sciagasz nowe wersje?

Link to post
Share on other sites

Jak masz mozliwosc to testuja po kolei (pozycz od kogos czy cos) zmien ram,dyski,zasilacz, itak to zrobia w serwisie itak. Ma znaczenie czy instalujemy sterowniki firmy ktora moduje karte np. msi czy gigbite czy producenta czyli amd/nvidia? Ktores sterownik instlaujesz z plyty czy sciagasz nowe wersje?

Nie mam innej plyty glownej i tu jest problem :/.

Wina moze byc w tej chwili tylko jej. Ewentulanie cos system nawala.

Link to post
Share on other sites

sprawdz inny ram i dysk i masz wtedy pewnosc

Sasiad mi wlasnie powiedzial ze to pamieci, ale sa jaja bo sprawdzilem kazda pojedynczo i to samo... Wiec albo nie wina pamieci (on mial to co ja kilka razy i to byly ramy) albo wszystkie poszly :/. Zaraz przejade je Memtestem... Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Sasiad mi wlasnie powiedzial ze to pamieci, ale sa jaja bo sprawdzilem kazda pojedynczo i to samo... Wiec albo nie wina pamieci (on mial to co ja kilka razy i to byly ramy) albo wszystkie poszly :/. Zaraz przejade je Memtestem...

Pozycz ram od kogos i obczaj :D zmien sloty na plycie, kombinuj. Wlasnie mi sie przypomnialo jak mojemu znajomemu chcieli dac ram w triplu do amd, nawet na opakowaniu pisalo only for i7 xd
Link to post
Share on other sites

Żadna płyta, żaden kontroler... to wina procesora. Spójrzcie, w testach jest 40-60 fps. bo testy są przeprowadzane na często mocno podkręconych 2500K/2600K, a czasem nawet na mocniejszych 3930K/3960X.

 

http://www.xbitlabs.com/images/cpu/amd-fx-8120-6100-4100/metro.png

 

Tutaj testową kartą jest HD 6970, a więc konstrukcja nieco słabsza od 7870, a mimo wszystko już wychodzi jak procesory ze stajni AMD jej nie służą. Po prostu, do Phenom'a II nie kupuje się więcej niż 6950 i takie są realia. Więc autora tematu czeka niestety zmiana platformy. Tyle.

 

Warto dodać że tutaj 2500 pracuje na @stock. OC do 4,5GHz (popularna wartość) i odstawia takiego 1100T ponad dwukrotnie.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte niszczy Sapphire... Testuje wlasnie kumpla Gigusia. Mam te biale paski, bo plyta sie pewnie gryzie z ta seria, ale karta znacznie lepsza i tansza. Dobrze ze zamieniam i do tego zyskam 20zl ;).

W 3DMarku 11 roznica 700pkt na korzysc Gigabyte.

Do tego nie mam juz tak drastycznych spadkow FPS w Crysisie jakie mialem na Sapphire. Do tego karta chlodniejsza i jeszcze bardziej cicha.

Sapphire na dodatek max. 1150/1300...

Link to post
Share on other sites

Sopel86, dobrze, że przekonałeś się na własne uszy o wyższości chłodzenia Gigabyte WF III nad tym Sapphire - inaczej pewnie byś nie uwierzył czytając tylko recenzje. Co do OC, to na pewno niższa temperatura pomaga Gigabyte, ale to już raczej kwestia konkretnej sztuki rdzenia graficznego niż producenta karty. Jednak fakt faktem, że mój Giguś przechodzi 3DMarka na ponad 1300MHz i testując kilka pamiętam, ze żadna nie poddała się poniżej 1200MHz. Mam nadzieję, że uda Ci się szybko wymienić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...