Skocz do zawartości

[Połączony] 7870 - kolejny problem... To nie byla wina mojej 7870 - Co sie dzieje z kompem?


Recommended Posts

A po każdej wykonanej czynności (install/unistall) uruchomiłeś ponownie komputer? (głupie pytanie, ale jednak?)

Możesz:

 

- usunąć sterowniki ATI, restart kompa i niech system sam wgra standardowe sterowniki ekranu, dla pewności restart

(możliwe, że z kartą jest wszystko ok ale sterowniki ATI sprawiają problemy - z tego względu mam mieszane uczucia co do Radeon'ów)

 

- w chwili obecnej, za pomocą aktualizacji sterowników menadżera urządzeń wskaż katalog ze sterami ATI, restart

(Panel sterowania => Menadżer urządzeń => Karty graficzne => ATI Radeon => Sterowniki => Aktualizuj sterowniki => Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu.... - wskaż katalog sterów)

 

- usuń kartę z menadżera urządzeń i wybierz wykrywanie nowego sprzętu a potem wskaż sterowniki

(zakładka Sterowniki => Odinstaluj | W menu menadżera urządzeń kliknij Akcja => Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu)

 

- usuń kartę z menadżera urządzeń odpal kreator dodawania sprzętu, przejdź przez proces ręcznego wybierania sprzętu (możesz spróbować też automatyczne), wskaż katalog ze sterownikami

(Menu Akcja => Dodaj starszy sprzęt)

 

 

Jeśli metody te nie pomogą za pierwszym razem, spróbuj ponownie. Trochę jest z tym zabawy ale jaki to ma sens? Otóż nieznane są ścieżki Windowsa... Czasem by Win95 wykrył poprawnie sterowniki (np. karty sieciowej) trzeba było powtarzać procedurę instalacji kilka razy.

Jednak gdy nie masz czasu, nerwów, chęci na tego typu zabawy - format i modlić się, że tym razem nie pojawi się konflikt.

Edytowane przez philips
Link to post
Share on other sites

Kolega ma Phenoma X6. W sumie z tym 3Dmarkiem11 racja. Niech odpali. Jak sobie nie poradzi to się dogadamy i sprawdzę tę kartę. Mam Phenoma II X4 955 Black Edition także dobrze się składa, że akurat sprawdzilibyśmy na Phenomie.

 

Podkręc tego X6 jeszcze wyżej niż 3.6. Muszę Cię jednak zmartwić tym, że Crysis nie za bardzo lubi Phenomy II. Ja też czasem widzę, że moje 8800gtx w sli są w Crysis ograniczane. Niestety tylko dwa rdzenie pracują i masz wydajność na poziomie Core2Duo. W dodatku Deneb ma ciut mocniejszy wątek od Thubana.

Link to post
Share on other sites

Kolega ma Phenoma X6. W sumie z tym 3Dmarkiem11 racja. Niech odpali. Jak sobie nie poradzi to się dogadamy i sprawdzę tę kartę. Mam Phenoma II X4 955 Black Edition także dobrze się składa, że akurat sprawdzilibyśmy na Phenomie. Podkręc tego X6 jeszcze wyżej niż 3.6. Muszę Cię jednak zmartwić tym, że Crysis nie za bardzo lubi Phenomy II. Ja też czasem widzę, że moje 8800gtx w sli są w Crysis ograniczane. Niestety tylko dwa rdzenie pracują i masz wydajność na poziomie Core2Duo. W dodatku Deneb ma ciut mocniejszy wątek od Thubana.

Nie moge wyzej. X4 moge do 3.8. Niestety moja plyta glowna daje ciala.

Zaraz podam wynik 3DMark 11.

Karta tak czy siak idzie do zwrotu. Za 1300zl to niech sie wala z taka wydajnoscia. Kupie 7870 Gigabyte albo poczekam na Nvidie.

Link to post
Share on other sites

Nie moge wyzej. X4 moge do 3.8. Niestety moja plyta glowna daje ciala. Zaraz podam wynik 3DMark 11. Karta tak czy siak idzie do zwrotu. Za 1300zl to niech sie wala z taka wydajnoscia. Kupie 7870 Gigabyte albo poczekam na Nvidie.

Wstrzymaj się jeszcze chwilę zanim wszystko wykluczysz. Szkoda zachodu. Ja miałem kiedyś podobny problem z HD5850 i też zareagowałem emocjami. Poszedłem do sklepu i wymieniłem na GTX 460 768mb i to był duży bląd. Na szczęscie dali się namówic bym z powrotem odzyskał 5850. Zrobiłem wszystko jak należy i karta działała bdb do czasu aż wymieniłem ją na GTX470

Link to post
Share on other sites

3DMark 11 / Performance ...

 

GPU Score - 6176

Physics Score - 5622

Combined Score - 5185

 

GT1 : 26.08 PT: 17.85

GT2 : 30.07 CT: 24.12

GT3 : 38.95

GT4 : 19.35

 

3DMark 11 / Performance ... GPU Score - 6176 Physics Score - 5622 Combined Score - 5185 GT1 : 26.08 PT: 17.85 GT2 : 30.07 CT: 24.12 GT3 : 38.95 GT4 : 19.35

Przy 4 rdzeniach na 3.8 - GPU Score 6303.

Link to post
Share on other sites

Wynik moim zdaniem prawidłowy jak dla tej konfiguracji. Spójrz dla przykładu:

http://3dmark.com/3dm11/3175531

 

Tylko ten procesor pracuje na 4GHz a Twój 3.6GHz i przez to ta różnica. Ja na Phenomie X4 955 4GHz i GTX470 z 800 na rdzeniu miałem około 5200 pkt. Także jeszcze raz powtarzam, że moim zdaniem wynik prawidłowy oraz Phenom II w Crysis nie wszędzie obroni się przed spadkami klatek. Musisz się po prostu z tym pogodzić. Popatrz w innych grach np w BF3. W tej grze Phenomy są bardzo dobre. Mój GTX470 z 800 na rdzeniu w rozdzielczości 1440x900 szedł cały czas na poziomie 95-100 procent,

 

A tutaj wynik i5 2500k podkręconego do 3.7GHz z podkręconą wersją hd7870 od Gigabyte.

http://3dmark.com/3dm11/3176105

 

Po tym formacie chyba już wszystko jest ok.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Wynik moim zdaniem prawidłowy jak dla tej konfiguracji. Spójrz dla przykładu: http://3dmark.com/3dm11/3175531 Tylko ten procesor pracuje na 4GHz a Twój 3.6GHz i przez to ta różnica. Ja na Phenomie X4 955 4GHz i GTX470 z 800 na rdzeniu miałem około 5200 pkt. Także jeszcze raz powtarzam, że moim zdaniem wynik prawidłowy oraz Phenom II w Crysis nie wszędzie obroni się przed spadkami klatek. Musisz się po prostu z tym pogodzić. Popatrz w innych grach np w BF3. W tej grze Phenomy są bardzo dobre. Mój GTX470 z 800 na rdzeniu w rozdzielczości 1440x900 szedł cały czas na poziomie 95-100 procent,

Sprawdze BF3. Ile powinienem miec klatek na Caspian a ile na Bazarze? Wszystko na full.
Link to post
Share on other sites

Sprawdze BF3. Ile powinienem miec klatek na Caspian a ile na Bazarze? Wszystko na full.

Nie powiem Ci dokładnie. Odpalać tego nie będę bo na 8800gtx w sli nie puszczę wszystkiego na maksa bo karta ma za mało pamięci (768mb) oraz nie ma DX11 przez co terrain quality mogę maksymalnie na medium ustawić.

Link to post
Share on other sites

Ludzie kto pakuje 7870 na Phenom'a II ... %-) Do Phenom'a to max HD6950 i to nie bardzo bo nawet na 4.0Ghz Phenom ja nieco ogranicza a co dopiero 7870 ( i nic z tego ze x6 ) proponuje sprawdzić ci ta kartę z procesorem np i5 i wtedy zobaczysz co ta karta potrafi a nie mówić ze ma słaba wydajność, mój 955@ 4.0Ghz+ 6950 w 3DMark06 21500 pkt a zobacz na necie jakie maja wyniki z i5

Link to post
Share on other sites

...mój 955@ 4.0Ghz+ 6950 w 3DMark06 21500 pkt a zobacz na necie jakie maja wyniki z i5

Średnio na i5 z tą kartą to 26500 punktów, także masz rację.

 

Sopel moim zdaniem masz albo walniętą kartę i to niestety losowy traf i nie ma się co złościć na producenta bo każdy może się taki trafić. Sam kiedyś miałem trafionego 8600GT a potem Radka 4830 od Asusa i też mi zaraz padły pamięci. Możesz się złościć jak dziecko że Sapphire to gó**o itp. bo taki ci się trafił ale to niczego nie zmieni.

 

Dziś sprawdzę ile ja mam w BF3 i w tym Crysisie bo już załątwiłem sobie więc ci dam znać. Tak czy siak ja mam na swoim 7870 Saphirze 6891 punktów w 3dmarku 11 ale na procku i5 i podkręconym do 4.6.

Link to post
Share on other sites

Ludzie kto pakuje 7870 na Phenom'a II ... %-) Do Phenom'a to max HD6950 i to nie bardzo bo nawet na 4.0Ghz Phenom ja nieco ogranicza a co dopiero 7870 ( i nic z tego ze x6 ) proponuje sprawdzić ci ta kartę z procesorem np i5 i wtedy zobaczysz co ta karta potrafi a nie mówić ze ma słaba wydajność, mój 955@ 4.0Ghz+ 6950 w 3DMark06 21500 pkt a zobacz na necie jakie maja wyniki z i5

3DMark06 obecnie nie nadaje się do wiarygodnej oceny wydajności sprzętu. Procesor ma ogromny wplyw na wynik ogólny w tym benchmarku. Na Phenomie II X4 955@3.8 i GTX 470 miałem około 21k a na 8800gtx w SLI 20241.

http://img402.imageshack.us/img402/4471/nowyobrazmapybitowejak.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I może powiesz mi, że gry działają mi lepiej na 8800gtx sli niż na podkręconym GTX470? Na oko nie ma może wielkiej różnicy bo i tu i tu wszystko chodzi płynnie, jednak dużą różnicę widać w BF3. GTX470 wszystko brał na maks, włącznie z upiększaczami. Na 8800gtx dość często występują szarpnięcia a poza tym nie wszystko mogę ustawić na maks przez 768mb pamięci. W sumie to BF3 lepiej chodzi na pojedynczym podkręconym 8800gtx bo szarpnięcia występują bardzo rzadko przez zapchaną pamięć vram. Na szczęscie jedna moja sztuka kręci się bdb przez co osiąga wydajność stockowego GTX260 192core.

 

Może i HD7870 jest lekko na wyrost dla Phenoma II, ale akurat 3DMark06 nie jest odpowiedni do tego by podawać go jako przykład.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

no i co ze nie jest jak ta karta i tak jest sporo za mocna dla tego procesora. Co ty w ogóle piszesz, mówisz ze na GTX 470 nie ma różnicy wydajności miedzy 8800GTX SLI, ale co to kogo obchodzi jak nic to nie wnosi do tematu %-) ? twój Phenom i tak blokuje GTX470 wiec też trochę rusz głowa. Niech będzie ze 3Dmark11 jest wiarygodny wiec daje podkręconego 470 wraz z i5

 

http://3dmark.com/3dm11/3087522;jsessionid=3g8amrxp6jt9i09uo8u2m1ip

(Wynik usera Sony156 )

 

a Teraz ty mi daj screena z Phenoma i GTX470

Link to post
Share on other sites

Ja GTX470 już nie mam. Ponad 6k na pewno nie było. Miałem około 5200. Procek na 4GHz karta na 800MHz. Różnicy ogromnej u mnie w wielu grach między 8800gtx sli a GTX470 nie widzę bo te 8800 i tak większość gier odpala na maksymalnych detalach. Chciałem Ci przez to pokazać, że 3Dmark06 nie jest wiarygodny bo pokazuje mi, że platforma z 8800gtx jest na poziomie platformy z gtx470 co jest oczywiście nieprawdą bo GTX470 bije dwa 8800. Nie zmienia to jednak faktu, że różnicy w wielu grach nie widzę bo i tu i tu jest płynnie na maksymalnych detalach. Teraz rozumiesz czy jeszcze nie za bardzo?

 

Tu masz wyniki 470 i Phenoma 955

http://3dmark.com/search?resultTypeId=232&linkedDisplayAdapters=1&cpuModelId=917&chipsetId=606&page=0

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że sterowniki 12.3 są bardzo problematyczne. Zarówno ja, jak i kilku moich znajomych mieliśmy z nimi wiele kłopotów.

Na Radkach od 57xx do 69xx podobne symptomy - obniżenie FPS, częste wysypywanie się sterownika, wywalanie błędów.

Dopiero po usunięciu wszystkich sterowników AMD z systemu, nawet tych najstarszych, oraz instalacji 12.1, stan rzeczy powracał do normy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...