Skocz do zawartości

TV 55' dafuq


Recommended Posts

To wszystko zależy od stopnia, każdy taki przypadek jest brany indywidualnie i sami oni stwierdzają czy tv jest do naprawy-wymiany czy nie, ale nie liczyłbym na to że wymienią na nowy, chociaż mój znajomy dostał nowy egzemplarz po tym jak mu się wypaliło logo stacji :)

Ostatnio byłem w sklepie i zobaczyłem ten model http://www.euro.com....l-40hx850.bhtml

Bardzo mnie mile zaskoczył tylko ciekawe jak zagra w 55 calach :)

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Witamy!

 

Uprzejmie informujemy, że serwis wystawi odmowę wykonania naprawy gwarancyjnej - z powodu użytkowania produktu niezgodnie z instrukcją obsługi. Proponujemy użycie profesjonalnych ekranów prezentacyjnych Panasonic.

Warunki gwarancji znajdują się na stronie:

 

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Pomoc/Informacje+o+gwarancji/2880920/index.html#anker_2897655

 

Pozdrawiam,

Sebastian Staniszek

Info / Panasonic

 

 

EL> Witam,

EL>

EL> Jestem zainteresowany modelem telewizora TX-P55VT30.

EL>

EL> Mam w zwiazku z tym produktem pytanie.

EL> Telewizor bedzie sluzyl jako monitor, i bedzie pracowac ok. 14 godzin dziennie.

EL>

EL> Czy w przypadku wypalenia na matrycy jakiegos stalego obrazu gwarancja obejmie takie uszkodzenie?

EL> Jakie moga byc powody odrzucenia mozliwosci naprawy w ramach gwarancji?

EL>

EL> Wiem jak to wyglada w przypadku LCD, natomiast nie mam zielonego pojecia jak wyglada serwisowanie telewizorow plazmowych.

EL> Bylbym wdzieczny za wszelkie informacje na ten temat.

EL>

EL> Pozdrawiam serdecznie,

EL> G. Nowosielski

 

\o/ czyli jednak plazma definitywnie odpada...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jedyny odbiornik z sensowna cena to 55LW980S

Ale cholera...

Czytalem recenzje to jakas kupa to jest :(

Ghosting, duzy input lag, a do tego jak odpalimy ta technologie "nano" na wyzszy stopien niz LOW to ekran sie nienaturalnie podswietla wokol jasnych obiektow.

 

No i dalej nie wiem co mam zrobic :(

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to wybierz się do sklepów, nagraj na penie jednolite obrazy i inne testowe materiały i sam oceń, który będzie najlepszy.

Sam ocenisz który stopień jest akceptowalny przez ciebie, bo ja nadal uważam że 55 cal i edge led to ryzyko , ale przez niektórych całkowicie dopuszczalny.

Albo poczekaj na OLEDA :P

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

OLED jak na razie zbyt nietrwaly jest :)

Jest to jeszcze "raczkująca" technologia także nie ma się co dziwić. Myślę, że na porządnego OLED'a trzeba jeszcze troszkę poczekać, no i cena - za pewne będzie nie dla zwykłego "zjadacza chleba".
Link to post
Share on other sites

Czemi nie LG Cinema. Mi osobiscie zdecydowanie bardziej podoba sie obraz w okularach pasywnych 3D niz w aktywnych.

To wlasnie aktywne okulary pogarszaja jakosc obrazu w sensie kolorow i kontrastu i bardziej mecza oczy przy dluzszym korzystaniu. Nartomiast jesli chodzi o zmniejszona ilosc linii w poziomie w trybie 3D to Ja nie widze roznicy.

Link to post
Share on other sites

To musisz zle "paczec" :)

 

A tak na powaznie, obecne modele LG w jakis sposob maja wyeliminowany problem zmniejszania ilosci poziomych linii.

Nazywa sie to Full HD 3D, czy jak to tam sobie zwa.

 

Ogladalem edge ledy dzisiaj 55', ogolnym celem bylo ustalenie czy rzeczywiscie jest taka tragedia z podswietleniem jak niektorzy mowia.

 

O ile UE55D8000 nie dalo sie zauwazyc nierownosci w podswietleniu to LG 760S bodajze byla masakra kompletna!

Na dole byla wielka ciemna plama wzdluz ramki... Jakas masakra.

Link to post
Share on other sites

To musisz zle "paczec" :) A tak na powaznie, obecne modele LG w jakis sposob maja wyeliminowany problem zmniejszania ilosci poziomych linii. Nazywa sie to Full HD 3D, czy jak to tam sobie zwa. Ogladalem edge ledy dzisiaj 55', ogolnym celem bylo ustalenie czy rzeczywiscie jest taka tragedia z podswietleniem jak niektorzy mowia. O ile UE55D8000 nie dalo sie zauwazyc nierownosci w podswietleniu to LG 760S bodajze byla masakra kompletna! Na dole byla wielka ciemna plama wzdluz ramki... Jakas masakra.

Zależy co na tym tv leciało ;) , nie wiem czy zrobiłeś tak jak ci polecałem z materiałami testowymi na pena, bo zakładam że leciało tam specjalne demka przygotowane do prezentacji.

Prawda jest też taka że seria danego edge leda np. D 8000 raz świeci lepiej raz gorzej ,ale to występuje nawet w plazmach.

Ja również cały czas szukam swojego idealnego 55 cali potwora i chyba zamówię prezentacje w domu ,kilka modeli tv i w warunkach domowych wszystko pokaże co jest najlepsze tym bardziej że koszt takiego tv nie jest mały :) .

Link to post
Share on other sites

Wzialem pena wlasnie :)

 

A na penie kilka obrazkow FULL HD w pelnych kolorach, zielone, niebieskie, czerwone, czarne, biale, do tego normalnie zdjecia z projektu GreQ-Main + odcinek Hung w 1080p

Link to post
Share on other sites

Ja mocno pod uwagę biorę na dzień dzisiejszy te 3 modele http://www.euro.com....0&p3=2304152260

Sony widziałem ale tylko w 46 calach, zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, szyba tupu gorilla glas, do tego idealna płynność, równomierność podświetlenia i jakość wykonania stawia go na moim 1 miejscu, tylko muszę go przetestować w 55 cal.

Tutaj jest test ale w 46 cal. http://hdtvpolska.co...lna-kalibracja/

Z kolei Panas ST50 zdobywa perfekcyjne recenzje i opinie użytkowników (niestety jeszcze nie widziałem go w akcji )

Co do full leda to tez tak kolorowo nie jest bo poza ceną to mają bardzo dokuczliwy efekt HALO co niektórzy go zdyskwalifikują na samym starcie.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Mogę spytać w jakim celu potrzeba Ci 55" do komputera? Dalej jest to rozdziałka 1920x1080 więc raczej o przestrzeń roboczą nie chodzi w tym wypadku, a chyba nie pracujesz na komputerze z odległości 2 metrów lub wiecej.

 

Nie lepiej byłoby zainwestować w kilka monitorów 22" lub 24" 1920x1080 lub 1920x1200 ? Zawsze to o wiele większa przestrzeń do pracy, a jako sprzęt do filmów/seriali itp kupić jakiś fajny projektor, który da większą satysfakcje z oglądania niż 55" :)

Link to post
Share on other sites

Chodzi o multimedia, filmy a do tego podgladanie roznych tresci na pobocznym ekranie :)

 

Chodzi o uniwersalnosc tego rozwiazania :)

 

Monitorow nie ma gdzie wrzucic takiej ilosci a projektor ma za mala zywotnosc tak samo jak plazma do takich zastosowan ;)

 

Finalnie wybor staje pomiedzy UE55D8000 a UE55ES8000 z przewaga tego drugiego, ze wzgledu na lekko poprawione podswietlenie.

 

Ktos ma jakis ciekawy komentarz do sprawy zanim zamowienie zloze? :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...