Skocz do zawartości

Malwin

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  189
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

16 OK

O Malwin

 • Tytuł
  Dyskutant
 1. Malwin

  C# czy Java?

  Dla zainteresowanych tematem przykładowo baz grafowych -> http://www.neo4j.org/ Dostępny pdf za darmo Graph Databases - O’Reilly i dużo innych informacji/materiałów.
 2. Ja wczoraj zamówiłem -> http://steelseries.com/products/mice/steelseries-rival Możliwe, że koło wtorku, środy przyjdzie to mogę się podzielić opinią Podobno wyróżniają się dobrą jakością / wytrzymałością przełączników, ale zobaczymy. Już w niejednej myszce siadały mi przyciski.
 3. Skórzanego bym nie kupował, przynajmniej nie w takiej ilości skóry jak w drugim linku. W lato wysiedzieć na takim to nie lada wyzwanie - całe plecy i siedzenie mokre. Dobrym pomysłem są takie co mają właśnie jakąś siatkę na oparciu.
 4. Mam WD40EFRX, model obudowy to dokładnie nie pamiętam bo już 1,5 roku temu kupiona, a nie ma dokładnego numerku nadrukowanego jednak po wyglądzie przypomina ME-740J/Q/T Wbrew pozorom obudowa ma duże znaczenie. Głównie chodzi o układ scalony, który pełni rolę mostu między usb <--> sata. Żeby odczytać dane z dysku to trzeba zaadresować dany sektor. Jeżeli kontroler użyty w obudowie do adresacji używa 32-bitów to maksymalna przestrzeń możliwa do adresacji to 2^32 = 4294967296. Przy wielkości sektora 512B daje to 2199023255552B czyli 2048GB czyli owe 2TB
 5. Jak w temacie potrzebuje obudowy USB3.0 lub 2.0 na dysk 4TB. Dzisiaj sprawdzałem jakieś Wellanda i tylko dysk 2TB lub mniejsze działały na nim.
 6. Poczytaj o dziedziczeniu i interfejsach w javie. Daleko nie trzeba szukać, chociażby kolekcje, Istotą jest to, że w większości sytuacji nie potrzebna jest informacja czy masz HashSet, zwykły Set, a może TreeSet. Wystarczającą informacją jest , że jest to "jakiś" Set i możesz wykonać pewien zbiór operacji jak wstawienie elementu, sprawdzenie rozmiaru kolekcji itp.
 7. 1. Podłączam zasilanie do routera 2. Konfiguruje router - podstawowe czynności - uruchamiam dhcp, określam pule adresów z jakiej będą przydzielane, zakładam, że po wifi to będzie bo laptopy więc dobrze jest ustawić dostęp tylko numerze MAC + hasło też nie zaszkodzi, ustawić SSID. 3. Każdy laptop łączy się z siecią o nazwie ustawionej jako SSID - każdy widzi inny komputer w sieci i można grać po lanie.
 8. Ja zawsze ściagam tą wersje code blocks-a bez kompilatora i osobno wrzucam stąd -> http://sourceforge.net/projects/mingwbuilds/files/host-windows/releases/ Dlaczego? Bo na tej stronie co podlinkowałem jest przeważnie nowsza wersja gcc niż ta użyta w instalce code blocks-a. Na dzień dzisiejszy jest to 4.8.1 zamiast 4.7.1
 9. Malwin

  Programowanie w C++

  Haha, bo Visual Studio jest tym, który trzyma się standardu... http://cpprocks.com/c11-compiler-support-shootout-visual-studio-gcc-clang-intel/ Podpięcie g++ pod IDE jak Code::Blocks, Eclipse czy coś innego jest znacznie mądrzejszym posunięciem.
 10. Hejka, Mam podłączony monitor do wyjścia DVI oraz TV do hdmi. Gdy TV nie jest całkowicie wyłączony (tryb STANDY BY lub włączony) na ekranie monitora nie wyświetlają się rzeczy związane z biosem, ani menu bootloadera. Dopiero po załadowaniu windowsa pojawia się obraz. Gdy TV jest całkowicie wyłączony tego problemu nie ma. Pokazuje się napis jakim klawiszem wejść do biosu oraz menu bootloadera. Sprzęt : Płyta główna : Asus Z87-A - wyjścia DVI, HDMI Grafika HD4600 - ta w procku 4670K Przeszukałem biosa, ale nie widzę nic związanego z priorytetem wyjść wideo. Jakieś rady?
 11. To jak chyba jakiś bubel dostałem, a nie haswella - 25-28 stopni przy przeglądaniu neta i 38-45 pod obciążeniem jak jakiś większy projekt kompiluje czy coś innego obciążającego proca.
 12. Ludzie, ludzie, ludzie nigdy nie słyszeli o bezstratnej kompresji... Tak, tak jest także standard lossless jpeg. To, że gimbazie jpeg kojarzy się tylko i wyłącznie z kompresją stratną, to nie znaczy, że zawsze tak jest. Więc wszystko zależy tylko i wyłącznie od programu czy kompresuje do jpeg stratnie czy bezstratnie.
 13. Myślałem, że wziąłeś Phanteksa zamiast NH-D14. Mnie tylko cooler sprawił problem przy montowaniu (Phanteks). Dopiero jak wyjąłem płytę z obudowy to poszło sprawnie. Ciężko było załapać śrubami cooler do podstawki, ale dało radę. Kable dobrze sobie puścić pod płytą główną, żeby nie robić bałaganu. Montaż reszty to tylko formalność. Ja tam dotknąłem kaloryfera tylko przed włożeniem cpu. Reszta montowana normalnie i żyje.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...