Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przepływomierz jak potrzebujesz, to to od razu bierz bo potem jak będziesz chciał "doczepić" to będziesz musiał spuszczać płyn i rozmontować wąż w jednym miejscu ;) Co do Aquacomputer DP Ultra to przyznam, że nie mam pojęcia bo nigdy go nie używalem...

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Zastanawiam się powoli nad zwodowaniem 2 elementów. Procesor 2600k oraz GTX670. Obudowa to Fractal R3. Wiem że obudowa nie sprzyja wodowaniu ale po małej modyfikacji wyglądało by to całkiem realnie.

 

http://img140.imageshack.us/img140/7619/mod1i.jpg

 

Plan polega na wycięciu zaznaczonego koszyka na dyski. Mam SSD+1HDD więc upnę je w 1 zatoce 5.25. Do tego kontroler obrotów w 2 z którego mam nadzieje będę brał zasilanie do pompki i wentylacji.

 

http://img593.imageshack.us/img593/647/mod2d.jpg

 

Na czerwono zaznaczyłem chłodnice 2x120. Przed nią spokojnie mogę wkręcić wentylatory 2x120. Domyślam się że chłodnicę mógłbym przykręcić długą śrubą na zasadzie chłodnica --> wentylator ->> ścianka. U góry znajdowało by się Wy/We. Bezpośrednio z chłodnicy szła by rurka do pompki i tego zbiorniczka na ciecz (kolor zielony). Rozumiem że zbiorniczek nakładam na pompkę. W taki oto sposób jestem na spodzie obudowy i ustawiając pompkę w tył wyprowadzam rurkę w kierunku karty graficznej. Z karty przechodzę na procesor albo, jeżeli może się to okazać konieczne drugą chłodnice 1x120. Była by ona zamieszczona na tyle jak jakieś małe chłodzenie Corsaira H60. Wentylator wydmuchiwał by powietrze z obudowy. Potem już tylko procesor i wracam do pierwszej chłodnicy na froncie.

 

Powiedzmy że zastosowałbym taki zestaw + blok full na GPU. Oczywiście liczę się że trzeba by było go zmodyfikować.

 

Teraz co sądzicie o takim pomyśle. Ma to sens czy po prostu nie ma prawa działać. Czy 2 chłodnice dały by rade takiemu zestawieniu ? Czy było by możliwe w przyszłości SLI.

 

Mile widziane wszelkie uwagi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...