Skocz do zawartości

Recommended Posts

Znaczy np. ciecz ogrzana na CPU idzie do GPU z tego co czytałem? Jest jakaś różnica między rodzajami obiegów?

Ja w swoim układzie przykładowo posiadam 10 szt. -2x na bloku CPU -2x na bloku GPU -2x na rezerwuarze i pompce (DCP 2,2 Combo) -2x na każdej z chłodnic (razem 4)

2 - CPU

2 - GPU

2 - rezerwuar

2 - pompka

2 - chłodnica

 

Co źle liczę? Po zalaniu tego cieczą będzie

, czy trzeba czymś przeźroczystym zalać? Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Kątową dam jedną pod grafikę jak tu, trzeba do tego adaptera dać normalną?

 

Początkowo wygląda to tak (+ Alpenfohn Wing Boost Blue 120mm z PWM na tył i bq! Silent Wings PWM 120mm na chłodnicę) :

http://img838.imageshack.us/img838/6366/koszykangelapl135129.png

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Składasz chłodzenie wodne i nie masz zielonego pojęcia jak to zrobić ?

To cieńko to widze radzę zapoznać się bardzo dokładnie w filmami instrukcyjnymi na youtube

i postępować powoli dokładnie i nie na siłę.

 

Jak odpowietrzyć układ ?

Po podłączeniu wszystkiego w miejsca łączone kładziesz ręczniki papierowe.

Do gurnej części podłączasz około 40 cm węża a na drugim końcu wciskasz końcuwke od lejka

i tak lejesz płyn do napełnienia zbiornika w przypadku nie spływania płynu naduszaj wąż.

 

Gdy płyn dotrze do pompki uruchom ją na kilka sekund aż płyn zniknie z rezerwuaru

(bez włączania komputera zastosuj zworke w kablu 24 pin i podłącz tylko pomkę)

 

I tak do czasu kiedy czały układ się nie zapełni , w celu usunięcia resztek powietrza trzeba zwiększać obroty pompki albo stukać w węże.

 

Życzę powodzenia w składaniu

Pozdro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Składasz chłodzenie wodne i nie masz zielonego pojęcia jak to zrobić ?

Jak złożyć wiem, ale czasem znajdą się sprzeczne informacje jak czytam i wolę się dopytać, żeby jakiegoś błędu nie zrobić.

 

końcuwke

końcówkę

cieńko

cienko

gurnej

górnej

czały

cały

 

Aj... ta ortografia. ;)

Link to post
Share on other sites

Ten worklog właściwie rozwiał wiele moich wątpliwości i się jeszcze więcej dowiedziałem. Co radzicie na chłodnicę Alpenfohn czy bq! Silent Wings!? Warto dać przedłużki niebieski + czarny dla MOBO i 24-pin, czy nie pieprzyć się i zostawić SeaSonic-owe, a do budy dają przedłużkę 8-pin, więc nie byłoby problemu.

 

Phobya G-Changer 360 będzie wydajniejsza od EK RAD XT 360?

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Warto dać przedłużki niebieski + czarny dla MOBO i 24-pin, czy nie pieprzyć się i zostawić SeaSonic-owe, a do budy dają przedłużkę 8-pin, więc nie byłoby problemu.

Oceniałeś moją budę na 190 stronie w 'Pochwal się co masz w środku!' i widziałeś jak to wygląda (płyta jest z przedłużkami karty bez). Moim zdaniem warto kupić jakieś fajne, bo te od SeaSonic są dość sztywne i ciężko się je układa :(

Link to post
Share on other sites

Też nie lubię choinkowych, więc mógłbyś coś zaproponować? Ile m. węża masz u siebie?

Ja proponuję podświetlić jedynie sam rezerwuar ... ta płyta MSI ma kilka niebieskich diod w górnej części mówiących o stanie sekcji zasilania, dość mocno dają i wydaję mi się że więcej nie trzeba.

 

U siebie mam ok. 1,8m w układzie.

 

Btw, Phobya G-Changer jest lepsza od tej chłodnicy EK, a ten rez wymaga przezroczystego płynu, inaczej nie ma efektu.

Edytowane przez gtxxor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja proponuję podświetlić jedynie sam rezerwuar ... ta płyta MSI ma kilka niebieskich diod w górnej części mówiących o stanie sekcji zasilania, dość mocno dają i wydaję mi się że więcej nie trzeba.

O tych mówisz? Ten blok co mi podałeś, wygląda b. fajnie i też bym go chętnie wziął, ale to się wszystko przemyśli. Podświetlanie rezerwuaru sobie chyba daruję.

 

U siebie mam ok. 1,8m w układzie.

Coś mało, skoro masz chłodnicę poza obudową.

 

Btw, Phobya G-Changer jest lepsza od tej chłodnicy EK, a ten rez wymaga przezroczystego płynu, inaczej nie ma efektu.

Dużej różnicy chyba nie ma i starczyć powinna EK. No to wezmę zwykły, możecie coś polecić?

 

Lepsze są złączki choinkowe czy skręcane?

Link to post
Share on other sites

Lepsze są złączki choinkowe czy skręcane?

Ilu użytkowników tyle pewnie opinii :) ja wolę choinki, do tego jakieś zaciski ewentualnie. Pamiętaj że tutaj wąż musi być mniejszy (choinka nk12, to wąż o średnicy wewnętrznej 10, ewentualnie 11 mm) i przy zakładaniu trzeba go ogrzać by stał się bardziej elastyczny i wtedy łatwiej pójdzie :)

Edytowane przez Arved
Link to post
Share on other sites

Podałem moją subiektywną opinię, a ja gusta mam nietypowe (używam SLI choćby :D) i wcale nie twierdze że to lepsze rozwiązanie. Z wodą miałem dość dawno do czynienia, więc radzę słuchać się tych co są z nią na bieżąco i mają to na co dzień :)

Link to post
Share on other sites

Ogolnie co do zlaczek to polecam skrecane, wydaje mi sie ze jest to solidniejsze rozwiazanie.

 

Rezerwuar niskiej jakosci moze miec tzw. cyklon czyli moze pozwalac na zasysanie powietrza ze zbiornika.

Lepsze rezy sa tak skonstruowane zeby temu zapobiec :)

 

A poza tym to tylko wyglad i pojemnosc sie rozni :)

Link to post
Share on other sites

P.S. Dlaczego nie kupujesz w Cooling.pl gdzie ostateczną cenę zestawu wodnego możesz "negocjować"?

Spróbuję się dogadać na morele.net, a jak nie to gdzie taniej tam kupię.

 

Dobra, starałem się złożyć wszystko jak najlepiej i w przyziemnej cenie:

http://img220.imageshack.us/img220/4352/koszykangelapl140344.png

Link to post
Share on other sites

O tych mówisz? Ten blok co mi podałeś, wygląda b. fajnie i też bym go chętnie wziął, ale to się wszystko przemyśli. Podświetlanie rezerwuaru sobie chyba daruję. Coś mało, skoro masz chłodnicę poza obudową. Dużej różnicy chyba nie ma i starczyć powinna EK. No to wezmę zwykły, możecie coś polecić? Lepsze są złączki choinkowe czy skręcane?

Dokładnie o tych diodach mówię... Poważnie mam 1,8 węża - no może 1,9. Co do złączek, ja mam skręcane (takie tam no-name najprostsze). O takie http://www.cooling.pl/szybkozlaczka-skrecana-sm1013-g14-prosta,produkt,550645.html?from_category=28_137_196

 

Moim zdaniem to najfajniejsza opcja, nie są może jakieś bardzo efektowne ale majątku nie kosztują, a dają się dokręcać kluczem co czasami jest bardzo pomocne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Różnica 200zł na 10 sztukach, więc trochę jest, można by je pomazić sprayem od zewnętrznej strony i też by było. Niestety nie mogę znaleźć 10/16. :/

 

@gtxxor

Jak nie będziesz miał kupców, a będziesz zmieniał MOBO, to po jakiejś okazyjnej cenie się zastanawiam czy nie kupić, ale się zobaczy.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...