Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

 

czy wyzej wymieniona płyta można uznac do wymiany czy naprawy.

Startuje normalnie tylko z ustawieniami w biosie.

 

Advancend

 

Restore AC Power Loss

 

dalej z trzech fukcji Power ON

 

inne ustawienia płyta jest skonfigurowana na manual

 

Przy ustawieniach standardowych mam dual boty lub wogule płyta nie chce sie podniesc.

 

Edytowane przez seele
Link to post
Share on other sites

sprawdzałem z RAM 1333, innego cpu nie posiadam . Z ramem 1333 też są dual boty.

Można dodać że moduły obsadziłem w A2 i B2. Tak stoi w książece montarzowej, do płyty.

Ramy podobnie sie zachowują przy XMP jak i manualu czyli sztywno 1600.

Pamieć testowałem i moduły są okej. RAMY to CMZ8GX3M2A1600C9B są wymienione na stronie 2-9

w/w książecce

Edytowane przez seele
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem testy

 

Pierwszy test ustawienia płyty standardowe.

 

RAM jeden moduł 4 GB 1333MHZ Grafika integrowana

 

A1 niestartuje, niestartuje

A2 niestartuje, niestartuje

 

B1 start, start

B2 start, start

 

 

 

Dual chanel 8GB(2*4GB) 1333MHZ też tylko integra

 

A1

B1 brak startu, brak startu

A2

B2 brak staru, reset start powyższy test to CMZ8GX3M2A1600C9B

 

RAM jeden moduł 2 GB 1333Mhz integra

 

A1 niestartuje, niestartuje

A2 niestartuje, niestartuje

B1 start , start

B2 start, start

 

Ram 2*2 GB 1333Mhz dual chanel TW3X4G1333C9A ver.2.2

 

A1

B1 brak startu, brak startu

A2

B2 start, start

 

Ram 1GB 1333Mhz CM3X1024-1333C9DHX ver. 1.1 1 moduł

 

A1 start, start

A2 brak startu, brak startu

B1 brak startu, brak startu

B2 start, start

 

Ram 2*1GB dual chanel

A1

B1 start,start

A2

B2 brak startu, brak staru

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zmiana konfguracji integra jest wyłaczona, Normalna karta graficzna jest podpieta

Dla przypomninie wszystko obcje w biosie są na defaul. Dyski są odłaczone.

 

Ram 1moduł 4GB 1333Mhz CMZ8GX3M2A1600C9B

 

A1 brak startu, brak startu

B1 start, start

 

A2 start,start

B2 start,start

 

Ram 2moduły 2*4GB dual chanel 1333Mhz

 

A1

B1 start, start

A2

B2 start, start

 

1 Moduł 2GB 1333Mhz TW3X4G1333C9A wer.2.2

 

A1 brak startu, start po resecie

A2 brak startu, brak startu

B1 start, start

B2 start, start

 

a dalej to róznie bywa czasami sie podnosi czasami nie, poprostu wielka niewiadoma.

zależy jak sie wszystko poukłada.

 

Narazie wszystko działa jak pisałem jak wyżej

Edytowane przez seele
Link to post
Share on other sites

Ja mam p8z68-v pro, i też kiedyś miałem podwójny start, potrójny lub wcale, spróbuj ustawić napięcia na ramie i cpu na manualu, jak to nie pomoże, to timingi wklep na sztywno wszystkie, tak żeby nic na auto nie było, mi to pomogło, może tobie też pomoże, nie wiem, ale spróbować możesz.

Link to post
Share on other sites

przerabiałem to, jak ustawiałem na sztywno było troche lepiej, ale naprzykład zimny start.

Listwa przepieciowa i właczanie start pc to samo sie działo. Tak jak napisałem powyzej pierwszy moj post w tym temacie tylko z tymi ustawieniami w biosie płyta startuje w sposob przewidywalny i reguralny.

Czyli normalnie no prawie przy właczeniu listwy pc sam sie włacza. A pozniej dalsze starty są tez normalne czyli wyłaczanie widowsa zamknij działa. Ponowne właczenie pc tez działa, czyli jest przewidywalnie.

 

Mam wrazienie ze dostałem produkt z ukryta wadą. Nawet jak sie kupuje w sklepie to i tak nic z tego.

Poprostu sie kupuje kota w worku. Niewiem moze ta firma asusa wypuszcza rowniez buble.Ale naprzykład patrząc na forum gygabyte tam ludziska nie pisza o takich problemach. Niewiem tak czasami przegladalem inne fora. Wczesniej miałem LGA775 asusa tez byly problemy. Pozniej sprawilem sobie gygabyte podstawka 1156 zadnych problemow z pamieciami. A teraz znowu asus i jak to sie mowi kicha

dziecinna przypadłosc mnie dopadła. Teraz nawet nie mam szans wysłac płyty do serwisu. Nauka i wiele mam na pc materiałow. Na innych forach pisałem, jakze zdanie jedno otrzymałem te płyty tak maja i tyle.

Nawet nie krece bo i po co by sie wkuzac ze płyta nie wstanie ponownie. Ustawienia standardowe czyli defaul też nic nie dają. No tylko daja jak sie ustawi jak wyzej pisałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...