Skocz do zawartości

KEPLER Nvidia GeForce GTX 680: 28 nm


Recommended Posts

Gość effendi360

GTX 680 to już za dużo, a po co komu GTX 690?

 

Przestań bo i ja już zakończyłem tą walkę z wiatrakami. Jeden cieszy michę jak ma 30 klatek inny 60 a innemu 100 mało - proste.

To że Tobie wystarczyłby 680 nie znaczy że na przykład mi tak bo w testach widzę częste spadki poniżej 60 fps, których ja na przykład nie toleruję.

Link to post
Share on other sites

Panowie, prawda jest taka, że od paru lat to część gier jest kompletnie do bani napisana, a nie karty są za słabe. Metro to idealny przykład, Crysis1 tak samo, BF3 na ultra mi lepiej działa od Crysis1. Branie skopanych gier jako wyznaczników wydajności kart to bzdura. Gra powinna być ładna i grywalna, a przy okazji nie zażynać gpu/cpu. Twórcy gier idą na łatwiznę i tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Pamiętam jak w grudniu 2007r. zamwiałem GeForce 8800GT to ładniejsze gry wyglądały jak obecne tylko, ze wtedy 8800GT pozwalał grać we wszystko na full. jedynie Crysis chodził wolniej ale tez najlepiej wyglądał. Po ponad 3 latach ta karta nie dawała rady w grach które wyglądały tak samo a chodziły wolnie. Czemu wolniej skoro ŻADNEGO WIDOCZNEGO postępu w grafice nie było. Crysis nadal najładniejszy. I tak w budzie wylądował GeForce GTX 470 aby temat ogarnął.... a przecież stara karta by dała rade jak by programiści też dali radę. Ale nie dają...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prawda taka, że do płynnej gry wystarczy 560Ti/6950/470

Oczywiście, że tak.

 

 

Wracając do ostudzonych wrażeń zakładając na przykład, ze HD7000 w ogóle nie istnieje i porównując Keplera tylko z Fermim to nie jestem zachwycony tą 680.

 

Karta o 20-30% wyższym zegarze jest 20-30% wydajniejsza od starszej generacji w grach, przy czym mniej wydajna w GPGPU. Jakby zrobić takiego GTX580 w 28 nm i zegarem 1050-1100 MHz oraz pamięci mu puścić na 6 GHz to pewnie by spokojnie GTX 680 dogonił, a przy tym posiadał o wiele większą wydajność GPGPU.

 

Gdzie tu postęp architektury?

 

Założenia wyszli ze lepiej zrobić coś taniej a i minimalnie wydajniej. Kumpel jedenz forum sam się przyznaje, że trochę żałuję że sprzedał swoje gtxy bo jak mawia "kto posiada jeszcze 580 to przejscie na 680 jest bez sensu." I w pełni się z nim zgadzam!

Nawet teraz warto rozważyć kupno 580 nowej za 300euro.

 

Uważam, że jeśli ktoś ma GFa GTX570/580 albo Radka HD69xx to z wymianą może spokojnie poczekać do końca roku na GK11x czy HD8000 bo dopiero one dadzą bardziej wyraźny wzrost wydajności....

 

 

Od kiedy pamiętam to hi-end nv jest od wielu generacji gorący. Nie wiem dlaczego temu się dziwicie. Taki był 79xx, 8800, gtx 26x , fermi.

Kepler nawet wypada nieźle na tym tle.

 

Dodatkowo polityka firmy jest taka,że ma być w miarę cicho, więc robi się to nawet kosztem wyższych temperatur pracy.

 

 

Bądźmy też uczciwi- radek 7970 referencyjny nie jest specjalnie cichy

 

Na teraz gf jest odrobinę szybszy, ma dużo lepszą teselację wspiera physix przy niższej cenie. Na dzień dzisiejszy o/c jest skomplikowane i raczej niewielkie. Tutaj plus dla radka.

 

Ruch należy do amd - zetnie cenę o np 100$ i powróci równowaga na rynku;)

Dodatkowo ma taki zapas na zegarach,że spokojnie mogą dorzucić brakującą fazę na pcb, przebrać chipy i wydać odpowiednik radka 4890

 

Nie rozumiem też tych fanbojów na różnych forach- 3/4 krzykaczy i tak nie stać na kartę za ponad 2 tysiące złotych i jej nie kupi.

 

Realnie większość forum kupuje karty z przedziału 400-1200zł i przy obecnych cenach to sobie może pooglądać wykresy. Nie wiem więc, dlaczego te krzyki jakby chodziło o kasę z ich portfela.

 

 

Radki są w sklepach 3 miesiące, Gf-y też stanieją.

 

Na razie to był niewielki rzut, byle nie było gadki o papierowej premierze

 

Konkurencja dobra rzecz, bo jak widzę 7870 po 1550 zł to nie wiem - śmiać się czy płakać..

 

Przypominam, że w momencie premiery HD7970 kosztował 2400-2500 zł Więc GTX na pewno zejdzie poniżej 2000 zł. Najpewniej cena zatrzyma się na 1800 zł, czyli tyle, ile trzeba było zabulić za GTX 580 przed ostatnią obniżką.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Na razie nie warto kupować sprzętu ultra high-end, bo PS3 i Xbox 360 tak zamulają rynek, że coś strasznego. Wyjdą nowe (oby jak najszybciej), to się wezmą za grafikę i większość kart nie podoła.

Konsole zamulają rynek praktycznie od kiedy Alan Awake został wycofany z ówczesnej premiery na PC (co ciekawe to Alan Awake miał być jedną z pierwszych gier intensywnie promujących DX10 na PC ;)).
Link to post
Share on other sites

Sony156, pokaż mi która z wymienionych przez Ciebie kart uciągnie Metro2033 na max detalach w rozdziałce chociażby 1920x1080 i będzie miała przynajmniej 30FPSów?

 

Dla mnie minimum to 40FPS, a ideał to 60+, niestety nawet 680ka ma z tym problemy więc czekam na 690ke lub 7990.

 

Poza tym 690ke będzie lepsza do renderingu a jak by stała nieużywana to można boinca zapuścić %-)

 

 

Ktoś zaraz powie że niema sensu kupować grafiki za 3tys zł. Dla mnie ma sens chociażby właśnie dla tych paru klatek. A jak ktoś niema pieniędzy to kupi 680ke a jak niema i na nią kasy to kupi 580 itd...

Link to post
Share on other sites

Panowie, prawda jest taka, że od paru lat to część gier jest kompletnie do bani napisana, a nie karty są za słabe. Metro to idealny przykład, Crysis1 tak samo, BF3 na ultra mi lepiej działa od Crysis1. Branie skopanych gier jako wyznaczników wydajności kart to bzdura. Gra powinna być ładna i grywalna, a przy okazji nie zażynać gpu/cpu. Twórcy gier idą na łatwiznę i tyle.

Zapomniałeś dodać skyrim'a do którego gość napisał łatkę zwiększająca fps w grze w bardzo dużym stopniu :)http://alexander.sannybuilder.com/?category=other-bethgames&altname=skyrim_boost
Link to post
Share on other sites

Jak 200pln, weźmy gtx580 który kosztuje powiedzmy 1800 za twinfrozr2 z msi, sprzedasz kartę za ile, to używka, więc powiedzmy 1200-1300 bo ile więcej? i tak w rozrachunku dopłacisz z 800pln do nowej karty jak nie więcej dla zysku 20-30fps w zależności od gry? Mało to opłacalne jakoś.

Popatrz dalej-nie sprzedałeś karty i nie kupiłeś nowej,nie wydałeś tych 700zł.Po kolejnym roku wartość karty spadła z 1300zł na 600zł-czyli straciłeś 700zł i została ci stara karta po gwarancji na której nowe tytuły zamulają.

Ja zawsze sprzedaję grafikę zaraz po pierwszym newsie zza oceanu o nowej grafie.Tak też zrobiłem i tym razem,dwa miechy temu sprzedałem swego GTX580 używanego prawie rok za EDIT:1527.96 PLN

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Za 20 fps+przedłużenie gwarancji.

Pomyśl ile osób kupi kartę co ma jeszcze rok gwarancji,a ile kupi bez?

Jak nie sprzedasz to zostanie ci grat bez gwarancji.

Ps.to się sprawdza we wszystkim-kupię nowe opony do auta,pośmigam 2\3 lata i sprzedaje-dokładam kupuje nowe.

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Sony156, pokaż mi która z wymienionych przez Ciebie kart uciągnie Metro2033 na max detalach w rozdziałce chociażby 1920x1080 i będzie miała przynajmniej 30FPSów? Dla mnie minimum to 40FPS, a ideał to 60+, niestety nawet 680ka ma z tym problemy więc czekam na 690ke lub 7990. Poza tym 690ke będzie lepsza do renderingu a jak by stała nieużywana to można boinca zapuścić %-)

hmm akurat Metro 2033 to kolejny przykład gry z dodanym DX11 na siłę które nie dość że nic nie wnosi do grafiki to tylko ją obciąża nie wiadomo czym ( chyba te zaokrąglone pochłaniacze tyle żrą :) ) Tak na dobrą sprawę to spokojnie można popykać w takie Metro 2033 na maxa w DX10 i płynność będzie bardzo dobra nawet na dużo tańszych kartach :P Metro 2033 to gra którą raz przejdziesz i zapomnisz i dla tej jednej gry nie ma sensu zawracać sobie głowy :D

Link to post
Share on other sites

Tak jak ktoś już wcześniej napisał,trzeba mieć jakąś kartę w szufladzie na ten okres-1\2miesiące.

Jak robiłem przesiadkę z GTX480 na GTX580 to sprzedałem ją i czekałem aż wyjdą niereferencyjne GTX580.Na ten czas miałem GTS250 za 250zł.

Link to post
Share on other sites

hmm akurat Metro 2033 to kolejny przykład gry z dodanym DX11 na siłę które nie dość że nic nie wnosi do grafiki to tylko ją obciąża nie wiadomo czym ( chyba te zaokrąglone pochłaniacze tyle żrą :) ) Tak na dobrą sprawę to spokojnie można popykać w takie Metro 2033 na maxa w DX10 i płynność będzie bardzo dobra nawet na dużo tańszych kartach :P Metro 2033 to gra którą raz przejdziesz i zapomnisz i dla tej jednej gry nie ma sensu zawracać sobie głowy :D

Akurat Metro to jedna z najbardziej klimatycznych gier ostatnich czasów... do tego dochodzi relatywnie niezła (w erze konsolowej) grafika. I absolutnie nie mogę się zgodzić że DX11 to dodatek. Akurat co jak co, ale nie widzieć teselacji w Metro to trzeba być ?ślepym?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...