Skocz do zawartości

KEPLER Nvidia GeForce GTX 680: 28 nm


Recommended Posts

Wolę ginąć za "zasrańców w białym domu", niż patrzeć jak Tusk ro********a Polskę. Do 2014r. mają wycofać się z "Afganu", więc może mnie to ominie. Mnie pociąga codzienność wojny i tego nie zmienię, a dlaczego mam siedzieć w Polsce i gnić za biurkiem za 2 tysiące miesięcznie, jak mogę robić coś co lubię i dostać za miesiąc kilka tysięcy $.

Link to post
Share on other sites

Krystian za to pisze krótko, zwięźle i po wojskowemu:

 

Witam czy jest mozliwosc dostania sie do armi amerykanskiej i na czym to polega,gdy mam 19 lat i mieszkam w Polsce?

 

Gdybym ja był w sytuacji Krystiana, i moim celem była by służba w US Army zrobiłbym to tak. Najpierw otworzył profil w jakimś amerykańskim serwisie randkowym, zakochał się ze wzajemnością w jakiejś obywatelce USA, wziął z nią ślub, i złożył papiery o zieloną kartę. Przypuszczam że jakieś dwa lata po ślubie miałbym w ręku zieloną kartę, z którą to udałbym się do najbliższego rekrutera.

 

niegłupi pomysł. Jestem ciekaw ile osobom się udał taki trick. Zna ktoś sukcesywnie zakończoną historię ? ;)

Link to post
Share on other sites

niegłupi pomysł. Jestem ciekaw ile osobom się udał taki trick. Zna ktoś sukcesywnie zakończoną historię ? ;)

 

Tylko po co serwis randkowy odwiedzać... Bierzesz wizę turystyczną, znajdujesz laskę, i się żenisz. Tak chyba lepiej i prościej no nie? :P

Na 100% wydadzą Ci Green Card.

 

A Sn1PeR ma 100% racji. Mam dwóch wujów w USA - jeden jest księdzem (tak tak, dziekanem jakiegoś dużego obszaru), drugi pojechał tam, bo ściągnęli go z tego powodu, że umiał naprawiać... karetki! Z wiedzy nigdy nie słynął, niewykształcony w żadnym stopniu (poza posiadaniem tytułu mechanika.). Nie kolorozyję: ma wykupionych kilka nieruchomości w Miami, dwa Lexusy, Harleya Davidsona no i dwa jachty.

 

Green Card zdobył tak, że pojechał do USA nielegalnie - po dwóch latach pobytu został uznany za osobę zaginioną, i w jakiś dziwny sposób JEGO brat znając pewnych kongresmenów, załatwił mu GC.

 

Prawda jest taka, że mając umiejętności, w USA żyjesz jak król. Inni ludzie, inny świat... Nie taka Polska, która jest cały czas za murzynami ;)

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

jeden jest księdzem (tak tak, dziekanem jakiegoś dużego obszaru)

pozwole sobie spytać. Misjonarz, który wyjechał do USA? Jeśli tak, to z jakiego Zgromadzenia?

 

Prawda jest taka, że mając umiejętności, w USA żyjesz jak król. Inni ludzie, inny świat... Nie taka Polska, która jest cały czas za murzynami

to jest smutna prawda. W tym kraju, to się nigdy nic nie zmieni. Jesteśmy traktowani jak pomioty. Szkoda, że co wybory, to jedeni się nachłapią, obiecują przychodzą inni i dalej to samo. Błędno koło. A co do tego, że jesteśmy za murzynami...

 

Z własnego podwórka:

 

Inny ciekawy p roblem może być tego typu, że - nie tylko sprzęt foto, rtv et. - dociera do PL gorszej jakości. Lepsze wędrują do krajów G-20(Niemcy, Francja, Anglia...) > http://pl.wikipedia.org/wiki/G20

 

Pracowałem kiedyś w IKEI i gorsze meble, łóżka i inne cuda ( z kiepskiego materiału) szły właśnie do krajów biedniejszych (Azja). A te lepsze do USA, Niemcy, Francja, Włochy itd. Może to wydawać się śmieszne, ale coś w tym jest. Mało które państwo G-20 traktuję PL poważnie. Kumpel kupił puche nikona d700 + 24-70 w UK(produkcja w JP) (jak ktoś interesuje sie sprzętem foto, to takie coś kosztuje/kosztowało jeszcze w marcu ok 14,000) i do tej pory jakoś nie ma problemów z tymi gumami ani z zacinającym się pierśćieniem i innymi pierdółkami (a ludzie, którzy kupili sprzęt w PL mają takie wpadki)

 

To jest sytuacja analogiczna jak z Voltzwagen-em w USA i Kanadzie. Mają złą opinie bo są montowane w Meksyku. Są przypadki że po roku skrzynie biegów są wymieniane a w Europie jeżdżą po 20 lat. Wynika z tego , że przy decyzji o zakupie nowego modelu nie ma co patrzyć na recenzje i testy tylko na to skąd pochodzi. Kurcze to trąci rasizmem ale tak to wygląda

 

Z kolei kumpel pracowal kiedys w Sharpie i np TV, w ktorych katody swiecily nie na bialo tylko lekko na zoltawo montowane byly do telewizorow wysylanych glownie na rynek wschodni. Najsmieszniejsze jest to, ze na wszystkich byla nalepka "made in japan" chociaz powstawaly w Polsce :D Można by długo wymieniać. Gdyby nie te Euro 2012 to w życiu byśmy nie mieli stadionów , i tak śmietanka, eita i leśne dziadki zbiorą kasy z tej imprezy. Życie ....

 

od tematu troche odskoczyliśmy ;)

 

więc wracając do gtx680

 

http://img708.imageshack.us/img708/8779/3dmvg.jpg

 

Za jakiś czas kupuje gtx680. Poczekam na niereferenty. To będzie jeszcze ciekawiej ;)

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

pozwole sobie spytać. Misjonarz, który wyjechał do USA?

Możesz sobie przeczytać tutaj:

http://www.stfrances.org/clergy_staff/frjankowski.htm

 

Jako misjonarz nie - ale będąc albo na studiach dostał ofertę wyjazdu do USA. Skorzystał. Potem ściągnął brata. Obaj żyją jak pączki w maśle - ja zazdroszczę!

 

Niektórzy maja trudniej - medycy na przykład. By pracować w USA muszą jakby na nowo zdać wszystkie egzaminy, choć w PL posiadają już tytuł doktora i wyrobioną specjalizację. Może się to kiedyś zmieni, mam nadzieję...

Taka ciekawostka na koniec: słyszałem od znajomego, który trudni się w tej dziedzinie i jest świetnym doktorem, który robił staż w kilku państwach (w USA m.in) - że lekarz po studiach w PL ma stokrotnie większą wiedzę od Amerykanina. Więc na poziom edukacji w PL nie można narzekać, choć strasznie wkur...ają niepotrzebnie zupełnie przedmioty, jak Polski, historia, kultura, WOS - samo zło! Owszem, są profile, ale taki ktoś będąc w klasie politechnicznej, czy biol-chemicznej i tak w pierwszej i drugiej klasie uczy się historii, wosu, jakiejś kultury - na co to komu?? A olanie tych przedmiotów i skupienie się na tych, co interesują Ciebie procentuje potem na maturze - bo więcej czasu przeznaczasz na swoje przedmioty wiodące w Twym profilu. To jest złe - wiedza ogólna nie zapewnia sukcesu w zdobyciu konkretnego wykształcenia.

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

Obaj żyją jak pączki w maśle - ja zazdroszczę!

 

to widzę, że nawet tam taki kapłan ma dopiero Raj na ziemi, nie to co w PL ;)

 

A olanie tych przedmiotów i skupienie się na tych, co interesują Ciebie procentuje potem na maturze - bo więcej czasu przeznaczasz na swoje przedmioty wiodące w Twym profilu

tak jest właśnie w USA od wieków ;)

 

mało tego, a dlaczego ze Stanów pochodzi najwięcej noblistów ;) ?

 

Jak masz dwóch wujasów w Stanach, to po skończeniu szkoły, studiów wyjedź, jak masz taką możliwość.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że mając umiejętności, w USA żyjesz jak król. Inni ludzie, inny świat... Nie taka Polska, która jest cały czas za murzynami ;)

Nie trzeba jechać aż do USA. Wystarczy za zachodnią granicę. Znam pewnego faceta, który już siedzi w Niemczech od 13 lat. Ma firmę wykończeniową (Niemcy cenią sobie dokładność) i nawet nie myśli o tym, żeby wracać.

 

Aczkolwiek słyszałem od wujka elektryka, że kwestia 5-10 lat gdy w Polsce zarobki dla zawodów takich jak np. ślusarz, elektryk, hydraulik itp itd. wyrównają się z tymi na zachodzie. Oby.

 

Ale proponuję EOT, bo zdecydowanie odbiegliśmy od tematu.

Link to post
Share on other sites

Aczkolwiek słyszałem od wujka elektryka, że kwestia 5-10 lat gdy w Polsce zarobki dla zawodów takich jak np. ślusarz, elektryk, hydraulik itp itd. wyrównają się z tymi na zachodzie. Oby.

To wujek jest optymista, przecież ten kraj sam się rujnuje. Moja ciocia też jest w Niemczech redaktorką i zarabia przeliczając na złotówki tylko co doświadczony chirurg.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...