Skocz do zawartości

Win 7 bardzo wolno się ładuje


Recommended Posts

Witam, zainstalowalem na swoim kompie win 7 32 bit home premium. Komp procek core 2 duo ~~1,80 ghz, 1 gb ram, dysk sata 160 gb, grafa gf7600. Wsysztko płynnie chodziło. Zacząłem instalować wszytkei potrzebne porogramy. Wciąż wszytko ok. Skusiło mnie zainsalować antywirusa "ESET". Instalował się bardzo długo. Po zaintalowaniu resnąłem kompa. Po ponowwnym uruchomienu troche przymulał dlatego zdecydowalem sie zdeinstalować antywira. Restart kompa i od tej chwili win 7 barrrdzo długo się włącza. Logo in 7 conajmniej 15 s potem czarny ekran ~~30 s następnie ZAPRASZAMY 20 s czarny ekran a podtem dopiero pulpit. CO SIĘ STAŁO???? bardzo proszę o POMOC!!! Z góry dziekuję

Link to post
Share on other sites

mi w idle ciągnie często ok 2GB nawet 2,5 GB (mam 6GB)

Upadłem....z śmiechu mam 2GB RAM i win7 leci jak rekieta fakt ,że na tym co siedzę własno ręcznie go uszczupliłem bo MS wciska do systemów syf który mało komu potrzebny usunołem kilkanaście usług,funkcji(Windows media playe(dvd,audio itd)

durne gierki,ficzery wyglądowe(czyt.zjadacze ramu) i mi w idle max z ESET-em wcina 350MB;),po 2 o system trzeba dbać;)

Link to post
Share on other sites

Upadłem...z śmiechu - Windows 7 do 8GB zwiększa swoją zajętość w pamięci. Przy 2GB w idle Vista zajmowała 500-600MB a przy 4GB nie zejdzie niżej niż 1GB, teraz mam 1.6GB a na 8GB byłoby jeszcze więcej. Za to 16GB już nie robi różnicy

Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

rady niektórych są typu - zmień komputer, a może najlepiej dostawcę prądu...jakby RAM był lekarstwem na wszystko.W7 bierze tyle pamieci ile ma do dyspozycji , masz więcej - zajmie więcej .Mój stary zabytek na athlonie 64 3200+ i 1GB ram DDR, z kasperskim działa aż miło, szybki start poniżej minuty i ma ok .50% wolnego RAM...ale to nie w temacie ...na temat:zapewne źle odinstalowałeś, najprostsze rozwiązanie- odzyskiwanie systemu - cofnij zmiany , jak nie pomoże-zobacz co masz źle- menu start , akcesoria,uruchom(jako admistrator), wpisz perfmon/report -zobaczysz raport wydajnosci...pewnie jakaś pozostała usługa od antywirusa ma błąd, a może coś innego?Tak samo wpisz w uruchom polecenie eventvwr.msc, poszukaj: dzienniki aplikacji i usług-rozwiń,Microsoft, Windows, Diagnostic performance-rozwiń , kliknij działa i odczytaj co spowalnia uruchamianie i jakie błędy ...i wtedy będziesz wiedział co jest problemem

Link to post
Share on other sites

Użyj programu do śledzenia uruchamiania. Nie używałem nigdy, tylko słyszałem, że są, więc żadnego konkretnego nie polecę.

W Google znalazłem na szybko takie coś http://www.clockmod.com/index.php?/products/downloads/winbootinfo_1.0/

 

Zobacz co Ci się najdłużej odpala i to wywal/wymień/cokolwiek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...