Skocz do zawartości

Którą klawiaturę wybrać


Recommended Posts

Którą klawiaturę wybrać?

 

Do wyboru mam:

 

Klawiatura Logitech Gaming Keyboard G510

Razer BlackWindow Ultimnate

Razer Lycosa Gaming Mirror Edition

Logitech G15

MS Sidewinder x6

 

Proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuje

Drake07

Edytowane przez Drake07
Link to post
Share on other sites
Razer Lycosa Gaming Mirror Edition Posiadam tą już sporo czasu, aż sięgnąć pamięcią, i chwalę sobie wygodę, podświetlenie, opcje dodatkowe , i Mirror edition-ten materiał jest po prostu jakoś dużo przyjaźniejszy niż normalny plastik:D. , posiadam też razer nagę i z obu produktów jestem bardzo zadowolony ;-)
Link to post
Share on other sites

BlackWidow posiadam, tyle że w wersji standardowej i klawa jest świetna. Pisze się na niej bardzo fajnie, skok klawiszy jest wyczuwalny, chodzą one bardzo płynnie. Wystarczy niewielki nacisk aby otrzymać żądaną reakcję. Klawiatura posiada 5 programowalnych przycisków od M1-M5 umieszczonych na lewej krawędzi które można programować w locie. Osobiście ich nie używam, dlatego też brałem klawiaturę która ma ich jak najmniej. Tryb "Game" który się aktywuje po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy też jest świetną sprawą bo blokuje nam klawisze windowsowe więc nie musimy się obawiać że w czasie gry nagle znajdziemy się na pulpicie :) Wersja Ultimate z tego co wiem to posiada podświetlenie tego typu że pod każdym klawiszem jest umieszczona dioda led więc jest to bardzo dobrej jakości podświetlenie oczywiście z możliwością regulacji jego natężenia. Jest to klawiatura mechaniczna więc chcąc nie chcąc będzie głośna, nawet bardzo. Dźwięk porównywalny jest do tego który wydaje maszyna do pisania. Mi osobiście to nie przeszkadza bo zakładając słuchawki na uszy nic się nie słyszy :D ale niektórym może to przeszkadzać. Jakbyś się zdecydował na wersję Ultimate to szukaj wersji Stealth Edition posiada ona przyciski cherry mx brown które są zauważalnie cichsze od tych cherry mx blue stosowanych w zwykłej wersji Ultimate.

Polecam Ci również Roccat Isku, klawiatura naprawdę bardzo dobra :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ultimate w porównaniu do standardowej wersji ma podświetlane klawisze. Pod każdym z osobna znajduje się dioda, klawisze są wykonane z innego materiału, bardziej delikatnego w dotyku. Posiada ona porty usb oraz audio przez co kabel jest znacznie grubszy niż w wersji standardowej. I najważniejsze cena ~2x tyle niż za standardową czyli w granicach 500zł.

Link to post
Share on other sites

Ale chyba uzbieram na Blackwidow ultimate. Dziękuje wszystkim za pomoc i czekam może jeszcze coś podpowiecie. A jeszcze jedno mam gryzonia deathadera i mam na oku dwie podkładki Vespule i Goliathusa. Którą wybrać?

Nie wiem czy jest sens wydawać ponad 2x tyle na podświetlenie i dodatkowe bajery :/ Rozważ też Roccat Isku, klawiatura kosztuje ~300zł a jest naprawdę świetna. Jeśli chodzi o podkładke to nie wiem czy jest sens wydawać aż tyle kasy na Vespule. Goliathus spokojnie wystarczy ewentualnie Steelseries QCK :)
Link to post
Share on other sites

Opgogladalem filmiki na you tubie z porownaniem ultimate do zwykłej. I ta druga bardzo głośno pracuje. Co do roccata to nie czytałem dużo na jej temat i nie wiem. Jutro planuje kupować klawiaturke, wiec nie macie dużo czasu na przekonanie mnie:p. Czekam do jutra na odpowiedzi. P.s. Są tu jakieś punkty lub coś czym mogę podziękować użytkownikowi?

Link to post
Share on other sites

Niestety taki urok mechanicznej, tylko jedne tłuką się bardziej inne mniej wszystko zależy od przełączników. Podobno cherry mx brown są najcichsze ze wszystkich rodzajów przełączników.

Tutaj masz kilka testów Isku

http://www.gram.pl/art_9gfeHe5_Tydzien_z_Roccat_Test_klawiatury_Roccat_Isku.html

http://oclab.pl/artykuly/peryferia/recenzja-klawiatury-roccat-isku/

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...