Skocz do zawartości

Wybór płyty pod i5 2500k - do 500zł


Recommended Posts

Witam, jestem na etapie wymiany procka, płyty oraz ramu. Na główną chce przeznaczyć max 500zł. Ma mieć USB 3.0, obsługiwać wysoko taktowane ramy i być solidna. Reszta sprzętu to

 

- grafa : Radeon 6950 XFX Dual Heatpipe 1GB

- dyski : 1TB + 320 TB

- zasiłka : Corsair TX 850W

- obudowa : Zalman Z9 Plus / SilentiumPC Regnum L50

Link to post
Share on other sites

Powyższa płyta jak najbardziej ok. Ceny płyt z nowym gniazdem póki co są dość wysokie ale one będą spadać tym bardziej po premierze Ivy. Także myślę, że nie ma co się napalać na razie i poczekać do premiery nowych procesorów.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

chwila, chwila bo się pogubiłem... Czy Ivy przypadkiem nie mają mieć soceta 2011 ? Podana przez Ciebie płyta ma 1155. Poprawcie mnie jeśli się myle.

1155 również obsługuje Ivy.

ASRock Z68 Extreme3 GEN3 - najlepsza opcja na z68, temat dziesiątki razy przerabiany na tym forum :)

Edytowane przez 4mp3hR
Link to post
Share on other sites

Okey teraz łapie :) czyli radzicie czekać do premiery Ivy Bridge ( kwiecień/maj/czerwiec ) ? Wg jakiś tam specyfikacji wzrost wydajności w stosunku do Sandy to od paru % do parunastu. A mimo wszystko wątpie, że faktycznie będą kosztować tyle samo co Sandy...

Link to post
Share on other sites

Za 400zł dostajesz aSrocka P67 PRO3. Obsługuje RAM 1600MHz ma USB3. Niezła jest sekcja zasilania, używam ją z core i7 2600k, który spokojnie podkręcił mi się na powietrzu do 4.8GHz (nie jestem superOclockerem, nie sprawdzałem jej wszystkich możliwości), na codzień jadę na 4.2GHz. P67 nie ma wprawdzie obsługi integry intela, ale czy to w twoim przypadku ważne?

Edytowane przez maryaChi
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem kupując sprzęt za co by nie mówić ograniczoną kwotę należy myśleć realnie o jego zastosowaniu, a nie "może w przyszłości".

 

1) Po pierwsze, PCI-E 3.0 to marketing... jeżeli najmocniejsze karty graficzne spokojnie dają radę na PCI-E 1.1, nie mówiąc już o dwukrotnie szybszym 2.0, to po co jeszcze więcej tej przepustowości?

2) Po drugie zasilaczem w tym konfigu to zamierzasz prąd dla całej klatki schodowej dostarczać? Zamiast brać jakąś modularną, nowszą konstrukcję, to wziąłeś elektrownię... która ci jest zbędna... (chyba że 3 GPU łączysz).

3) SB ma kontroler ram 1333MHz (1600MHz pamięci osiągają w trybie XMP), co i tak w grach (w 99% innych zastosowań) przekłada się na ... nic i wzrostu wydajności brak, więc nie wiem na co ci ta obsługa "wysoko taktowanych pamięci".

Link to post
Share on other sites

Nie przeszło mi przez myśl, że będziesz konstruował SLI/CF z obudową za 200zł.

 

Jestem przekonany, że nie będziesz tego robił. Ale jeśli chcesz przyszłościowo, nikt ci nie zabroni. Pamiętaj, co radziliśmy.

Link to post
Share on other sites

Nie przeszło mi przez myśl, że będziesz konstruował SLI/CF z obudową za 200zł. Jestem przekonany, że nie będziesz tego robił.

A to niby czemu nie da rady zrobić SLI/CF w obudowie za 200 zł. :> ważne żeby była dobra wentylacja w środku :D

Za ile jest obudowa to już inna kwestia :P

Link to post
Share on other sites

A to niby czemu nie da rady zrobić SLI/CF w obudowie za 200 zł. :> ważne żeby była dobra wentylacja w środku :D Za ile jest obudowa to już inna kwestia :P

Nie twierdze że się nie da, mówię tylko, że nie przypuszczałem. Sam używam Fractala R3 ale nie planuję SLI do niego. Dla mnie SLI to opcja dla gości, którzy oprócz absolutnie TOP procesora, inwestują w TOP chłodzenie i TOP obudowy. Dla leszczy takich jak np. ja dużo bardziej pasuje np. R7950 zamiast 2x 6950. Nawet kosztem wydajności (ale i również wad dual-GPU). Ciszej, chłodniej, bezproblematycznie i nadal względnie wydajnie.

Edytowane przez maryaChi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...