Skocz do zawartości

Wybór płyty pod i5 2500k - do 500zł


Recommended Posts

Moim zdaniem kupując sprzęt za co by nie mówić ograniczoną kwotę należy myśleć realnie o jego zastosowaniu, a nie "może w przyszłości". 1) Po pierwsze, PCI-E 3.0 to marketing... jeżeli najmocniejsze karty graficzne spokojnie dają radę na PCI-E 1.1, nie mówiąc już o dwukrotnie szybszym 2.0, to po co jeszcze więcej tej przepustowości? 2) Po drugie zasilaczem w tym konfigu to zamierzasz prąd dla całej klatki schodowej dostarczać? Zamiast brać jakąś modularną, nowszą konstrukcję, to wziąłeś elektrownię... która ci jest zbędna... (chyba że 3 GPU łączysz). 3) SB ma kontroler ram 1333MHz (1600MHz pamięci osiągają w trybie XMP), co i tak w grach (w 99% innych zastosowań) przekłada się na ... nic i wzrostu wydajności brak, więc nie wiem na co ci ta obsługa "wysoko taktowanych pamięci".

 

1 .a po co ci usb 3.0 jak na 2.0 wszystko ładnie chodzi

 

2. na 2 gpu starczy + odpowiedni zapas

 

3.skoro większa częstotliwość ramu nic nie znaczy to po co to wogule jest poco to produkują

 

4.jesteś głupia stęchła pierdziawa ,ktora zakupiła płyte na pci-e 2.0 i niewie tera co znią zrobić ,ciśnie zasilacz na 100% i niema pojęcia o pamięci ram

Link to post
Share on other sites

3.skoro większa częstotliwość ramu nic nie znaczy to po co to wogule jest poco to produkują

Marketing.

Ah a co lepsze intel zaleca 1.5V dla pamięci RAM (czyli na dobrą sprawę pamięci 1333MHz + nie liczne ale za to droższe 1600MHz LV).

 

Autorze powiedz proszę kiedy zamierzasz zrobić to całe sli/cf?

Link to post
Share on other sites

1) Podłącz sobie dysk zewnętrzny (z interfejsem USB 3.0) kolejno pod 2.0 i 3.0, następnie obiektywnie oceń na którym porcie komfort użytkowania (transfer) jest wyższy...

 

2) No patrz złożyłem w życiu dziesiątki (setki?) zestawów. Na ogół na Antec'ach (wcześniej Tagan'y, jak jeszcze były naprawdę dobre) i do CFX z HD 6950 spokojnie wkłada się zasilacze 650W. Uważam że lepiej mieć zasilacz modularny dla porządku w obudowie i cichy dla kultury pracy, aniżeli dodatkowe i co ważne kompletnie zbędne 200W na tabliczce znamionowej.

 

3) Realne zastosowanie pamięci o wysokich częstotliwościach (w użytku domowym) znajdują jedynie u zapalonych overclocker'ów i tylko w przypadkach, gdy procesor kręcimy szyną... (SB, AMD BE, FX - odpadają). No chyba że ktoś dostaje wzwodu na widok dodatkowych 10-20 pkt. w 3D Mark.

 

4) A jaki sens ma przesiadka z płyty PCI-E 2.0 na tą z 3.0 jeżeli moja karta graficzna ABSOLUTNIE PEŁNĄ wydajność osiąga na PCI-E 2.0 x8 (1.1 x16)? Drogiego dysku SSD na owy port nie posiadam i kupować nie zamierzam, więc sprzedawanie teraz płyty i kupowanie modelu nowego tylko dla PCI-E 3.0 mija się z celem... Zwłaszcza że mój SB i tak szyny 3.0 wykorzystać nie "umie", a prędzej niż na IB zmienię go na IB-E, co i tak będzie wiązało się z zakupem nowej mobo. GD80 to jedna z najlepszych płyt na rynku i na prawdę nie potrzebuję świadomości posiadania jakiegoś tam PCI-E 3.0.

 

Btw. jeżeli uważasz że 2500K + HD 7970 wykorzystują chociaż 3/4 tego co TPN 750 jest w stanie dostarczyć, to zmień forum na pudelka.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

4.jesteś głupia stęchła pierdziawa ,ktora zakupiła płyte na pci-e 2.0 i niewie tera co znią zrobić ,ciśnie zasilacz na 100% i niema pojęcia o pamięci ram

Boże... Widzisz i nie grzmisz... Podziwiam spokój gtxxor.

 

Aha. Przy okazji. Jaki masz faktyczny pobór prądu swojego (seksownego) zestawu w maksymalnym stresie?

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

nie wiem czy taka wtopa, zawsze lepiej mieć taką możliwość niż jej nie mieć :)

nie powiedziałem, że zamierzam robić SLI/CF. Tylko skoro praktycznie za taką samą kase mam do wyboru MOŻLIWOŚĆ zrobienia SLI/CF oraz BRAK tej możlwiości, to chyba proste co wybrać.

 

Strasznie czepiacie się tego zasilacza, więc ujawnie szczególy jego zakupu. Zasilacz kupiłem od dobrego znajomego, ma jeszcze 4,5 roku gwarancji, jest bardzo cichy, jedyny minus to brak odpinanych kabli ALE za to zapłacilem za niego 230zł.

Link to post
Share on other sites

Aha. Przy okazji. Jaki masz faktyczny pobór prądu swojego (seksownego) zestawu w maksymalnym stresie?

Jak go bardzo wykręcę to potrafi 500-550W "zjadać"... Ale jak trzymam umiarkowanie wartości to 450-500W, a na stock niecałe 400W.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...