Skocz do zawartości

Athlon x2 5600+ @ 2.8 mhx + gigabyte radeon hd4870 1 gb ddr5


Recommended Posts

Jak znam opinie panujące na tym forum to pewnie okaże się że ogranicza...ale ten procesor możesz (nawet na boxowym coolerze) podkręcić o 300 - 400 MHz. Zawsze zmniejszy to dystans między procesorem a grafiką.

PS. A zauważasz jakieś przycinki w grach?

Link to post
Share on other sites

Skoro konfiguracja pozwala grać komfortowo w Cysisa to na cholerę cokolwiek zmieniać? Jak bawi cię zysk wydajności na poziomie kilku, no góra kilkunastu %, to podkręć procka ile się da. Jak nie to ciesz się grami i nie zawracaj sobie tym głowy.

Link to post
Share on other sites

Skoro podkręciłeś procka do 3GHz to nie powinien ograniczać karty.

Myślę ,że jest do wystarczający zestaw aczkolwiek nie optymalny, do tej karty przydało by się coś ala Phenom II, ale ogólnie jeszcze przez jakiś czas ci wystarczy.

 

Wąskie gardło było by w przypadku gdyby komp przy tej grafie znacznie przymulał na średnich detalach.

Link to post
Share on other sites

Będzie ograniczał i nie. ;)

Wszystko zależy od gry. Wiadomo że w GTA IV będzie dość mocno ograniczał kartę, podobnie jak np. w ArmA 2.

Natomiast w Wiedźminie, czy Fallout'cie 3 karta powinna rozwinąć skrzydełka.

Krótko mówiąc jak jakaś gra będzie Ci cieła i to pomimo zmniejszenia detali winą obarczaj procesor.

Link to post
Share on other sites

Będzie ograniczał i nie. ;)

Wszystko zależy od gry. Wiadomo że w GTA IV będzie dość mocno ograniczał kartę, podobnie jak np. w ArmA 2.

Natomiast w Wiedźminie, czy Fallout'cie 3 karta powinna rozwinąć skrzydełka.

Krótko mówiąc jak jakaś gra będzie Ci cieła i to pomimo zmniejszenia detali winą obarczaj procesor.

Wiesz przy najwyższych detalach to i w niektórych grach ta grafa by nie wyrabiała.

Moim zdaniem dla tego procka to maxymalnie karty 4830, 4850, 4730, 4770, najwyżej po OC procesora coś mocniejszego.

 

Co do tej twojej grafy to uważam ,że 1GB pamięci to przy tym procku aż nadto, ale ogólnie przez jakiś czas powinno Ci to w zupełności wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź obciążenie procka, jeżeli będzie cały czas na 100% w obu rdzeniach to możliwe ,że to właśnie wina procka.

 

Co do tej "kochanej i lubianej super hiper" technologii PhysX to nie wiem akurat czy NFS SHIFT ją wspiera, nie posiadam gry więc nie wiem, ale być może to nie o nią chodzi.

Wspomniane wyżej efekty powinny być domyślnie wyłączone, gdyż radki ich nie obsługują więc jak by ona działał to widział byś taki efekt jak w grze Sacred II, od 0 do 6 klatek na sekundę ;)

Tak więc wątpię aby tu chodziło o physX, ale prędzej to wina gry niż samego procka.

Zauważ ,że ostatnie dwie części tj. ProStreat i Undercover również nawet na najmocniejszych maszynach miały takie spowolnienia.

 

Ile u Ciebie średnio przy tej rozdziałce wyciąga klatek ?

Link to post
Share on other sites

Gra nie zainstaluje sie jezeli na komputerze nie zainsatlujesz sterownikow PhysX od NVidii, pomimo tego ze radki ich nie obluguja. Nie wiem czy rzeczywiscie gra wymaga ich zainstalowanych czy to tylko chwyt marketingowy NVidii i EA. Dam liczbe klatek tylko znajde jak ja wyswietlic w grze. A co do Undercover to chodzil mi na minimalnych ustawieniach ale wtedy procek byl na 2.8 ghz a grafika wtedy jeszcze stara Sapphire Radeon HD4670 1GB @ 1680 x 1050. Jak chcialem wyzej ustawic to cielo na maxa. Zaraz zrobie edita i podam liczbe klatek srednio

Link to post
Share on other sites

Chyba małe nieporozumienie jeśli trzeba jakiś PhysX'y instalować (mam radka),

jak mi coś posypie to oj oj oj.

Zainstaluj sobie Fraps'a i będziesz widział na bieżąco ile masz klatek ;)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem spokojnie można zmniejszyć AA albo Aniso aby poniżej 30fps'ów nie spadało.

Różnicy i tak pewnie nie zauważysz w takim natłoku ;) a lepiej mieć płynną rozgrywkę.

Link to post
Share on other sites

@kubbak tak physx może być obsługiwany przez procesor ale zauważ co w tedy się dzieje z wydajnością.

Zobacz testy Sacred 2, tam liczba klatek dołuje z włączonym physx bez karty geforce.

 

Ja powiem tak jednym słowem cały ten Physx to po prostu "chłyt markitingowy" ;)

Jest również odpowiednik tej technologi i to wykorzystywany przez większą liczbę gier, jak się nie mylę Havok (?), jest on mniej zasobożerny oferując przy tym większe możliwości. No cóż ale promocja i marketing robi swoje.

--

Ale wracając do tematu procka, to skoro masz średnio około 40 klatek to jest to wynik całkiem dobry, biorąc pod uwagę ,że gracz w dużej rozdzielczości i to przy opcjach na high w nowiutką grę. Tak więc śmiem twierdzić ,że procek nie jest póki co wąskim gardłem ;)

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak jednym słowem cały ten Physx to po prostu "chłyt markitingowy" ;)

Jest również odpowiednik tej technologi i to wykorzystywany przez większą liczbę gier, jak się nie mylę Havok (?), jest on mniej zasobożerny oferując przy tym większe możliwości. No cóż ale promocja i marketing robi swoje.

No widzisz nie do końca to chwyt marketingowy. Jak doskonale widać z podanego przez Ciebie przykładu (tj. Sacred II) PhysX na obsługiwany przez karty nV daje ogromny boost wydajności i właśnie tu Havoka można nazwać chwytem marketingowym gdyż mimo szumnych zapowiedzi jak dotąd nie powstała implementacja dla kart graficznych.
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to ,że równie dobrze można by wdrożyć technologię dla karta zarówno nv jaki i ati.

Co do tej technologii zauważ ,że z włączonym physx gra po prostu ożywa lecz karta np. z 40 klatek na sekundę uzyskuje owiele mniej np. 25-30. Taka jest prawda.

Kiedy odpalasz na radku physx to osiągi będą w granicach 0-5 klatek...

Link to post
Share on other sites

Mysle ze NV nigdy by sie nie zgodzila na wspolna technologie dla NV i ATI, za duzo maja do stracenia. J osobiscie jestem zwolennikiem ATI gdyz bardziej oplaca sie kupowac ich produkty pod wzgledem ceny/osiagow. Ale troszke zeszlismy z tematu mi sie wydaje. Wczoraj podkrecilem procesor do 3.1 GHz i zauwazylem lekko poprawe fps, dzisiaj bede sie bawil dalej w krecenie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...