Skocz do zawartości

Problem z Asus P8Z68-V PRO Intel Z68


Recommended Posts

Jak uruchomisz program BlueScreenView to w górnym okienku wybierasz datę pojawienia się BSOD, klikasz na nią 2x i pojawia się nowe okienko, o ten screen mi chodzi.

 

Miałem raz sytuację że komp nie chciał się bootować, mimo że przechodził test postu, po prostu po podsumowaniu DMI nic nie pojawiało się na ekranie, w czasie zmiany ustawień biosu czarny ekran, jak czasem wszedł do windowsa czarny ekran, rozkręciłem całego wszystko sprawdziłem i nic... przyświeciłem latarką w ekran.... obraz był... nie było podświetlenia ;]

Link to post
Share on other sites

oki ja wymiękam idę spać w takim razie asrock albo spartolił płyte albo nie dopilnował sterowników lub biosu ewentualnie jakiś syf się szerzy... jak masz chwile to zapuść jeszcze ComboFix'a moze

Asrock hmm Prezes za dużo browara :) To Asus

 

Proszę

http://img193.imageshack.us/img193/1735/111111111j.png

 

 

 

http://img689.imageshack.us/img689/4871/2222ghm.jpg

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

Poszły a jakże na1866. ale po ponownym restarcie była kicha ze 1333 startowałem i to kilkoma restartami.

Na jakich ustawieniach ci poszły? Może i ja sprawdzę na nich.

 

póki co znalazłem takie coś, w skrócie chodzi o sterownik

http://www.nvidia.com/object/win7-winvista-64bit-285.79-beta-driver.html

 

z opisu min. "Fixes black screen during playback using Windows Media Center." - co w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle że naprawia czarny ekran podczas odtwarzania w windows media center". Może nie na 100% pasuje do twojego problemu ale może pomoże. Warto spróbować.

 

poza tym możesz spróbować z najnowszymi sterownikami beta

http://www.geforce.com/Drivers/Results/41090

 

tutaj gość pisze że miał czarne ekrany podczas gry w Battlefield 3 zainstalował sterowniki beta w wersji 290.36 i mu pomogło

http://battlelog.battlefield.com/bf3/pl/forum/threadview/2832654347779543591/

 

tu gość pisze że obniżył napięcie na karcie graficznej

do 0.975 i mu pomogło (pamiętaj że nie każdy problem z czarnymi ekranami jest identyczny, linkuje te informacje być może któraś zadziała u ciebie. Po przemyśleniu majstrowanie przy napięciu jest tylko środkiem doraźnym i raczej nie rozwiązuje problemu)

http://forums.riftgame.com/rift-general-discussions/tech-support/242449-gtx-570-black-screen-cold-boot-required-5.html

 

nie mam linka ale w kilku miejscach ludzie wskazują aby w ustawieniach nvidia wyłączyć wyświetlanie na kilku monitorach "multidisplay" czy jakoś tak (nie wiem dokładnie w którym miejscu to jest)

Edytowane przez jackie113
Link to post
Share on other sites

Teraz doładnie nie pamietam. Brałem ustawienia z jakiegos testu pamieci w necie. Było cieżko po pierwszym restarcie mignoł B s.

A jak mnie pamiec nie myli 9-10-9 27. Ale to nic pewnego. Popatrze w historii.

 

Performance-Check: Corsair Vengeance LP DDR-1600

 

DDR-1333 1,25 V

 

8-8-8-18 1t

 

 

 

DDR3-1600 1,25 V

 

9-9-8-24 1t

 

 

 

DDR3-1600 1,35 V

 

8-9-9-28 1t

 

 

 

DDR3-1600 1,5 V

 

8-9-8-24 1t

 

 

 

DDR3-1866 1,65 V

 

9-10-10-24 1t

 

 

 

maximaler Takt 1,65 V

 

11-11-11-28 1t bei 2133 MHz

Takimi timigami sie kierowałem brałem je z testu pamieci corsei na niemieckiej stronie

Hardwareluxx. artykuły

Edytowane przez seele
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najstabilniej pamięci chodzą pod SB 1333Mhz na 1.5 V już kolejny dzień jadę i śmiga aż miło ;) natomiast wczoraj sobie zmieniłem na 1600Mhz i 1.65V chodził też komp ok nie wywalił bluee sreena ale widać że z lekka pamięć stała się już mniej stabilna bo mi przeglądarke firefox raz wywaliło. idąc tym tropem dałem na 1886 Mhz na tych częstotliwościach moja pamięć również uruchamia się bez problemu ale tu już po kilka razy pada przeglądarka nie w ciągu dnia ale godziny więc stają się już bardzo niestabilne. więc wróciłem do 1333Mhz i napięcia 1.5 V i hula stabilnie :) teraz już sami wiecie jaki jest wniosek z tą płytą co do pamięci :) i tak 1333Mhz w zupełności wystarczy w ocenie windowsa pamięć dostała 7.9 ocene :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

seele dzięki za odpowiedź. W wolnej chwili może zastosuje te podane przez ciebie wartości, ale to jak mówiłem poprzednio tylko z ciekawości bo na codzienne użytkowanie fabryczne ustawienia w zupełności mi wystarczają (1333Mhz na 1.50v, 9-9-9-24).

Edytowane przez jackie113
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc tak Czarne Ekrany pożegnane, wina leżała po stronie Monitora była jakaś funkcja włączona nie wiem jaka ale po resecie wszystko lata jak trzeba

 

Zostały teraz te Blue S skoro większość stawia na RAM to protestuje je jeszcze z pod DOS'a http://www.memtest.org/#downiso jak będzie ok wysyłam MoBO do reklamacji.

Aha jeszcze to piszczenie w głośnikach.

 

Tak czy siak wielkie dzięki !!! Wszystkim wytrwałym do końca rozdam +

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

Zanim wyślesz płytę główną na reklamację i jeśli nie zdefiniuje błędu mem test to spróbuj włożyć jakieś inne kostki RAM i zobaczyć czy błędy występują.

Bądź zwiększ timingi do cl9 zmniejsz taktowania 1066Mhz i zobacz czy pamięci RAM są stabilne.

Chociaż te blue screeny występują tylko w evereście?

Link to post
Share on other sites

na poprzednim screenie widać że BSOD są w modułach jądra systemu, memtest prawdopodobnie nic nie pokaże, co do trzeszczenia w głośnikach to prawdopodobnie wina zasilacza, do tego niestety trzeba będzie się przyzwyczaić, jedna nie ekranowana cewka może dawać takie efekty.

Link to post
Share on other sites

Zanim wyślesz płytę główną na reklamację i jeśli nie zdefiniuje błędu mem test to spróbuj włożyć jakieś inne kostki RAM i zobaczyć czy błędy występują. Bądź zwiększ timingi do cl9 zmniejsz taktowania 1066Mhz i zobacz czy pamięci RAM są stabilne. Chociaż te blue screeny występują tylko w evereście?

2 lub 3 razy miałem bez Everestu w grze

 

 

na poprzednim screenie widać że BSOD są w modułach jądra systemu, memtest prawdopodobnie nic nie pokaże, co do trzeszczenia w głośnikach to prawdopodobnie wina zasilacza, do tego niestety trzeba będzie się przyzwyczaić, jedna nie ekranowana cewka może dawać takie efekty.

Ja słyszałem ze tak maja niektóre karty zintegrowane, i że jak się je podłącze przez inne wyjście nie analogowe to będzie si, np w słuchawkach nic nie słyszę, w monitorze w głośnikach mocno słychać a na Głośniki - Logitech Z506 5.1 jak mocno je pod głośnie

to prawda ? Aha powiedz mi jeszcze czy jak to winna zasilacza a podłączę kartę muzyczna nie integre to tez będzie piszczeć.?

Link to post
Share on other sites

wiesz co nie opowiadaj ze niema uziemienia w kablu od zasilacza. Nie wieze z tego co napisales posiadasz markowy zasilacz a w takich zasilacza jak niema uziemienia to tego sie nie sprzedaje. Może i niema bolca ale jest dziura na bolec. wiec zbadaj ten kabel

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...