Skocz do zawartości

Problem z Asus P8Z68-V PRO Intel Z68


Recommended Posts

Mimo szczerej chęci pomocy ja się poddaję. Co mogłem to wpisałem. Powodzenia.

I tak bardzo mi pomogłeś wielkie dzięki

Blue S najwyraźniej są z SSD ponieważ RAM i PROCEK przetestowany na wszystkie możliwe sposoby, powalczę jeszcze z Update SSD,

ale i tak coś czuje ze Płyta jest walnięta bo nie wyswietla bootowania biosu i mam te czarne ekrany..

Link to post
Share on other sites

czy po odłaczeniu wszystkich użadzen , jak startujesz tylko plyte z grafika i prokiem, też nie maz obrazu?

jezeli tak to grafika moze byc walnieta. Proponuje ci wystarowac plyte z inna grafika.

Jezeli grafiak jest okej i widzisz bis podczas rozruchu, Wtedy trzeba szukać na magazynach pamieci, u ciebie ssd a drugi twardziel.

Odłacz ssd i zainstaluj win tylko na magnetycznym nosniku. Jeszcze jest taki program w jakiej kondycji sa twardzele dyski program CrystalDiskinfo. Moja sytuacja z podwujnym restartem teraz nie wystepuje.

jackie 113 dzieki . Moge jedynie wspomniec ze wczoraj zrobiłem updeik swojego ssd i wszystko leci narazie stabilnie.

Nawet było małe podkrecanie. Doszedłem do 5 ghz, no ale napiecie było zawysokie i se odpusciłem. Pozatym mam wodne chłodzenie wiec i temperatury byly dobre np. 4,5GHz w granicach 30 stopni. No ale to inna bajka.

Z tego co widze grafe maz dobra bo umiesciles skreny z UEfi. Wiec se tak mysle ze wszystkie problemy są u ciebie związane z oprogramowaniem lub sterami.

 

Reinstalka wina chyba bedzie wskazana. Jeszcze jedno czy dobrze maz skonfigurowany ssd pod win 7

NA benczmarku maz artykoł o tym warto do niego zaglądnąć.

 

 

 

 

Tomasz Duda | 2010-09-02

 

Jak przyspieszyć dysk SSD w Windows 7

Co do znajomosci angielskiego tez nie znam i sobie poradziłem.

Popierwsze musiz miec sciagniety mały programik ze stronki ocz.

Po zainstalowaniu programiku i otwarciu go w małym okienku pojawi ci sie twoj Dysk ssd.

Klikaz na niego program dczytuje jaka maz wersje biosu w twrdzielu.

Pozniej sciagaz updejk do wtojego twardziela po sciagnieciu restartujesz system i win instaluje twoj ssd na nowo. Gotowe

Edytowane przez seele
Link to post
Share on other sites

Zaniose płyte do servisu w sklepie. Przetestuja zobaczymy tylko co oni mogą wiecej zrobic na tej płycie. Dzwoniłem do sklepu i tak mi poradzili. We dług mojej opini wszystko dobrze działa stabilnie bez blu screnów. Sie zastanawiam czy demontowac wszystko i im nies.

Link to post
Share on other sites

Ja mam dla ciebie jeszcze jedną radę spróbuj ustawić tak jak u mnie ale najpierw Kartę Graficzną przełóż w innych slot daj w pierwszy biały slot zaraz za niebieskim co siedzi obecnie. sory za jakość zdjęć ale nie mam obecnie penrive by moc zapisać screeny z biosu na nim ;) więc robione tel. u mnie już nie ma podwójnego startu power i od razu startuje. 7 fotka najważniejsza tutaj domyślnie Sata jest na disabled pozmieniaj dla all na enabled.

1 tutaj na default nie ma być nic wciśnięte z auto overlokingu.

http://www.fotoszok.pl/upload/870ae16d.jpg

2

http://www.fotoszok.pl/upload/98fd088c.jpg

3

http://www.fotoszok.pl/upload/1ac9e337.jpg

4

http://www.fotoszok.pl/upload/cb4e2899.jpg

5

http://www.fotoszok.pl/upload/aedfaf6d.jpg

6

http://www.fotoszok.pl/upload/43bbc01d.jpg

7

http://www.fotoszok.pl/upload/34165f94.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=oRf0P_-oi8U

Edytowane przez o2vip
Link to post
Share on other sites

No wiesz narazie jest git wmiare wprowadziłem takie same ustawienia. Wyłaczyłem komputer listwe przepieciową zmieniłem na inną.

Po paru minutach włączyłem całość wystartowało poszło. Czasami mi sie wydaje że sekcje zasilania na płycie szwankuje.

Mam wskaznik ile prądu pobiera pc, wczesniej stawał w granicach 100 wat i dalej nie chciał ładować. W czasie ładowaniu biosu jest wszystko standardowo obciążone pozniej jak win sie załaduje nastepuje stabilizacja.

Link to post
Share on other sites

czy po odłaczeniu wszystkich użadzen , jak startujesz tylko plyte z grafika i prokiem, też nie maz obrazu? jezeli tak to grafika moze byc walnieta. Proponuje ci wystarowac plyte z inna grafika. Jezeli grafiak jest okej i widzisz bis podczas rozruchu, Wtedy trzeba szukać na magazynach pamieci, u ciebie ssd a drugi twardziel. Odłacz ssd i zainstaluj win tylko na magnetycznym nosniku. Jeszcze jest taki program w jakiej kondycji sa twardzele dyski program CrystalDiskinfo. Moja sytuacja z podwujnym restartem teraz nie wystepuje. jackie 113 dzieki . Moge jedynie wspomniec ze wczoraj zrobiłem updeik swojego ssd i wszystko leci narazie stabilnie. Nawet było małe podkrecanie. Doszedłem do 5 ghz, no ale napiecie było zawysokie i se odpusciłem. Pozatym mam wodne chłodzenie wiec i temperatury byly dobre np. 4,5GHz w granicach 30 stopni. No ale to inna bajka. Z tego co widze grafe maz dobra bo umiesciles skreny z UEfi. Wiec se tak mysle ze wszystkie problemy są u ciebie związane z oprogramowaniem lub sterami. Reinstalka wina chyba bedzie wskazana. Jeszcze jedno czy dobrze maz skonfigurowany ssd pod win 7 NA benczmarku maz artykoł o tym warto do niego zaglądnąć. Tomasz Duda | 2010-09-02 Jak przyspieszyć dysk SSD w Windows 7 Co do znajomosci angielskiego tez nie znam i sobie poradziłem. Popierwsze musiz miec sciagniety mały programik ze stronki ocz. Po zainstalowaniu programiku i otwarciu go w małym okienku pojawi ci sie twoj Dysk ssd. Klikaz na niego program dczytuje jaka maz wersje biosu w twrdzielu. Pozniej sciagaz updejk do wtojego twardziela po sciagnieciu restartujesz system i win instaluje twoj ssd na nowo. Gotowe

Tak po odłączeniu dysków i starcie z Grafiki Integry nie widzę dalej Boot Biosu

 

Powalczę z tym Update SSD bo to istotna rzecz.

Nagram Win XP na Dysk Magnetyczny i spróbuje z niego Update SSD zrobic

 

 

wyjmij kartę graficzną i podłącz monitor do wyjścia video na płycie głównej (tą zintegrowaną grafikę podłącz) i zobacz czy ci czarne ekrany będą się pojawiały.

Zrobiłem jak mówisz, ale nie ma zmian, zmieniałem grafikę bo mam stara GT9500 wiec i na Integrze i na innej grafie GT 9500 niema zmian podłączam z powrotem GTX570

 

 

Ja mam dla ciebie jeszcze jedną radę spróbuj ustawić tak jak u mnie ale najpierw Kartę Graficzną przełóż w innych slot daj w pierwszy biały slot zaraz za niebieskim co siedzi obecnie. sory za jakość zdjęć ale nie mam obecnie penrive by moc zapisać screeny z biosu na nim ;) więc robione tel. u mnie już nie ma podwójnego startu power i od razu startuje. 7 fotka najważniejsza tutaj domyślnie Sata jest na disabled pozmieniaj dla all na enabled. 1 tutaj na default nie ma być nic wciśnięte z auto overlokingu.

Ustawiłem tak jak masz na SS tylko że Audio zostawiłem włączone i Ram na 1600 nie jak Ty masz . ale niestety Czarne ekrany są dale a napisu American nie widziałem już dawno. Chociaż pamiętam że wadziłem go jakoś na początku jak złożyłem kompa

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

zresetuj bios (wyjmij DELIKATNIE baterię z płyty głównej gdzieś tak na 3 minuty). Nie zaszkodzi, może pomoże.

 

EDIT> Podsumowując, komputer ci się włącza i działa w ogóle bo już się pogubiłem (blue screeny, czarne ekrany).

Edytowane przez jackie113
Link to post
Share on other sites

Tak Komputer dzieła normalnie przechodzi testy 3D Mark Super PI/Mod - MemTest - OCCT - Prima95

 

Czarne ekrany są cały czas a Blue S tylko raz mi wyskoczył grze, Ja sam mogę zrobić (wywołać go) włączając Everest i zapodając obojętnie jaki test np

 

http://img815.imageshack.us/img815/8785/bluse.jpg

Link to post
Share on other sites

1 odpiecie wszystkich elementow, czyli dyski, uządzenia peryferyjne.

2 Pozostawienie tylko elementow bazowych.

3 Test

4 Brak poprawnej pracy bazowych elementow bazowych ( opcjononalne)

5 Grafike montujemy na innej płycie u kumpla, ewentualnie serwis

6 grafika jest dobra i procesor + pamiec

7 Płyta jest walnieta

8 spawdzenie kabla grafa monitor ewentualnie wymiana kabla

 

Wnioski, spostrzezenia analiza co jest dobre co robi błedy

 

Ja miałem taki kiedys przypadek ze kabel monitor grafa był walniety

Mysle że w twoim przypadku koncetracja na obrazie jakie podzespoły za to odpowiadaja.

Jezeli w tych trzech uzadzeniach sie wylkuczy błedy grafa procesor kabel monitor zasilacz i płyta głowna

testy na programikach zostaw sobie na deser

 

pozdrawiam. acha sprawdzenie wszystkich połaczen czy grafa dobrze jest obsadzona , procesor, ramy

 

Pozdrawiam

Edytowane przez seele
Link to post
Share on other sites

1 odpiecie wszystkich elementow, czyli dyski, uządzenia peryferyjne. 2 Pozostawienie tylko elementow bazowych. 3 Test 4 Brak poprawnej pracy bazowych elementow bazowych ( opcjononalne) 5 Grafike montujemy na innej płycie u kumpla, ewentualnie serwis 6 grafika jest dobra i procesor + pamiec 7 Płyta jest walnieta 8 spawdzenie kabla grafa monitor ewentualnie wymiana kabla Wnioski, spostrzezenia analiza co jest dobre co robi błedy Ja miałem taki kiedys przypadek ze kabel monitor grafa był walniety Mysle że w twoim przypadku koncetracja na obrazie jakie podzespoły za to odpowiadaja. Jezeli w tych trzech uzadzeniach sie wylkuczy błedy grafa procesor kabel monitor zasilacz i płyta głowna testy na programikach zostaw sobie na deser pozdrawiam. acha sprawdzenie wszystkich połaczen czy grafa dobrze jest obsadzona , procesor, ramy Pozdrawiam

Coś mi się wydaje kolego że nie czytasz uważnie co My wszyscy piszemy, to co napisałem przerabiane był już chyba prze zemnie parę razy, wiec nie ma sensu powtarzać tych czynności A testy Już dawno porobione wiec nie wiem czy to deser czy odgrzane racuchy :)

 

Spróbuje zrobić tego Update SSD i zobaczymy czy to on faktycznie powodował te Blue S

 

http://img857.imageshack.us/img857/848/beztytuupuz.jpg

 

Zrobiłem ale Blue S mam nadal teraz mam zamiar wgrać XP na Magnetyczny Dysk I zobaczę czy będą Blue S jak nie będzie znacz że SSD je powoduje jak będzie to sam już zgłupiałem i nie wiem nic, czym więcej robię tym mniej wiem wrrr

 

Spróbowałem zagrać teraz w Age Of Conan i zauważyłem straszne przekłamanie graficzne np:

 

Obraz się załamywał, stawał na mili sekundę tak jak bym Crash'a dostał na ułamek sekundy, nawet mi taka dziwna fale przeleciała po obrazie.

 

/edit/

 

No to mamy mały przełom chciałem nagrać Win XP na dysku magnetycznym przy instalacji plików Video wywaliło Blue S 3x !!!

Wiec dałem sobie spokój po czym odpiłem ten dysk i sprawdziłem czy będą Blue S i co? NIE MA !

Wychodzi na to że powodował je Seagate Barracuda Green 2TB SATA 6Gb/s Hard Drive

 

Teraz go podepnę i po testuje jeszcze raz

 

/Edit/

A jednak kiszka na maxa dalej są Blue S mam dwa programy Everest na jednym test idzie gładko a na drugim są Blue S WRRRRRRRRRR wysiadam mam dosyć nie mam już sił ani pojęcia co mam dalej robić ehh

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

A u mnie na razie odpukać zero BDOS według tego jak sam poustawiałem,podejrzewam że nie do końca układa zasilania płyty jest dopracowany i przy ich tej całej technologi Digi+ VRM wykłada się a zwłaszcza jeśli jakiś z podzespołów jest kapryśnych na zmiany napięć itd to nowa technologia i wymaga jak każda dalszej ewolucji.

 

Możliwe że u ciebie płyta ma uwalony jakiś chipset a co do dysków 2TB to inni tez mają z nimi problem pod tą płytą z tego co słyszałem.

Edytowane przez o2vip
Link to post
Share on other sites

Mi blue s nie wyskakuje podczas normalnego działania kompa nawet jak chodzi tydzień tylko jak użyje tej jednej wersji EVERESTA

 

 

 

Wydaje mi się ze przyczyna tych wszystkich dziwnych niestabilności jest podzespół odpowiedzialny za te Czarne Ekrany jak w jakiś sposób doszli byśmy dlaczego one są, to byśmy mieli winowajce wszystkich niestabilności

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

Nie ze się uparłem miałem małą przerwę w dziejach softu i taka na kompie, myślałem ze pod zadnym pozorem nie może być Blue S jak coś nie kompatybilne powinno nie działać sam prox się wywalać a nie od razu BLUE S hmm sam nie wiem..

 

/Edit/

 

Ściągnąłem AIDA64 Extreme Edition i tu wszystko śmiga bez BLUE S ale i tak uważam że Everest ich nie powinien robić.

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

Wiesz jak jest z myślą że kosztował mnie 14Tyś zł i nie dział jak powinien to boli naprawdę

W pełni cię rozumiem, jak ja składałem komputer to chciałem żeby wszystko działało TIP-TOP. Nieużywanie jakiegoś programu celem rozwiązania problemu jest tak naprawdę półśrodkiem, przysłowiowym "zamieceniem problemu pod dywan". Nie po to się płaci za nowy towar, żeby potem kombinować żeby działał poprawnie. Ja miałem to szczęście że trafiłem na "sprawnie" działające" podzespoły w zestawie (oprócz karty grafiki, choć ten problem mam już za sobą na chwilę obecną).

Szkoda że ten update SSD ci nie pomógł bo miałem cichą nadzieję że to było powodem twoich problemów z BS.

Edytowane przez jackie113
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...