Skocz do zawartości

Problem z Asus P8Z68-V PRO Intel Z68


Recommended Posts

jedyne co mi nie daje spokoju to fakt że koledze o2vip test w tym evereście przeszedł a nam nie, z tą różnicą że on ma inne pamięci niż my mamy. Jak czytam Everest jest starym programem, jak się domyślam jeszcze z okresu zanim nasze podzespoły (CPU, płyta, RAM) zostały wogóle wyprodukowane seryjnie (AIDA jest obecnie kontynuacją everesta). Mimo wszystko niesmak pozostaje że się komp wysypuje, przy czym przyczyna prawdopodobnie jest na linii everest-nasze RAM-y (ze wskazaniem na everesta jako winowajcy). Z jego RAM-ami jak widać nie ma konfliktu.

Edytowane przez jackie113
Link to post
Share on other sites

No może masz racje ale tobie działa komp poprawnie a mi niestety NIE :( i to mój problem największy, tak czy siak Blue S nie powinno być według mnie ;p

 

Aha to nie jest tak do końca bo mi parę razy tez tym Everestem przeszedł ale tak to 1 na 30-40 nie jestem wstanie określić dokładnie

 

Powiem Ci że ja zanim kupiłem to sprawdzałem zgodność tych pamięci z ta płyta wiec nie wiem o co caman ......

Link to post
Share on other sites

dobra kręcę te kości do 1866Mhz zobaczymy co to da...o ile wogóle komp wstanie :)

porażka, nie wstał nawet. w wolnej chwili kiedyś dla zabawy pobawię się z ustawieniami bo one powinny ruszyć, teraz trochę za późno na zabawę i nie chce mi się czytać co i jak zanim popróbuję

 

EDIT.

na ustawieniu 1600Mhz i podbiciu napięcia pamięci do 1.63 za pierwszym razem przeszedł mi ten test, celem weryfikacji odpaliłem zaraz po tym drugi raz i...BSOD

po resecie odpaliłem komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i za każdym razem przechodził mi ten test. Jak dla mnie to ten program ma jakiś konflikt ze sprzętem. Temat do olania, choć poimprowizuję jeszcze na jego temat tylko już nie dziś, nie chce mi się tego już wałkować.

Edytowane przez jackie113
Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Ślędze temat (raz dokładniej, raz pobierznie) od momentu jak się pojawił na forum gdyż interesuje mnie fakt łączenia różnych pamięci RAM z płytami głównymi. W każdym bądź szczerze mówiąc jedyne co mogę jeszcze polecić to sprawdzenie działania komputera na pamięciach KVR1333D3N9.

Ale do napisania tego postu skłoniły mnie dwie rzeczy:

dobra kręcę te kości do 1866Mhz zobaczymy co to da...o ile wogóle komp wstanie :)

Jak wykręcasz większe wartości taktowań to zwiększ opóźnienia. Staraj się nie przesadzić z napięciem na pamięciach (zapewne wiesz ale intel podaje 1.5V dla pamięci RAM), ale tą specyfikacje można lekko nagiąć :)

Najśmieszniej jest to że to dział suportu a to 6ta strona i nawet tu nikt nie zajrzał, na bank już nie kupie żadnego Asusa skoro oni łaskę zrobią ze posta napiszą żenada!!!

Dzisiaj pojawiły się 2 posty odmienne od reszty a mianowicie http://forum.benchmark.pl/topic/42133-asus-n73/page__view__findpost__p__506598 więc można podejrzewać, że Pan Paweł jest nie dostępny obecnie. Do tej pory odpowiadał na zapytania forumowiczów regularnie i służył pomocą.
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci że jak zobaczyłem że ty masz tez Blue S to się załamałem bo myślałem ze to jest od jednego wadliwego podzespołu a tu ZONK :(

Z drogiej strony to mam Kompana do walki z tym Mobo :)

 

Tak naprawdę to zastanawiam się nad kupnem nowego MoBo pod ten Procek ale nie wiem teraz jakie by było dobre po prostu zgłupiałem myślałem ze te płyty są super tak mi zachwalali Asusa a to kolejny ZONK ;p

Link to post
Share on other sites

Jak wykręcasz większe wartości taktowań to zwiększ opóźnienia. Staraj się nie przesadzić z napięciem na pamięciach (zapewne wiesz ale intel podaje 1.5V dla pamięci RAM), ale tą specyfikacje można lekko nagiąć

 

 

Tak jak mówiłem, z uwagi na brak zapału na chybcika wszedłem na stronę typu "recenzja" tych pamięci i ustawiłem tak jak oni tam poustawiali tj. 1866Mhz, 1.65v i opóźnienia 9-11-9-27 i u mnie nie wstało a im hulało stabilnie. Powtarzam, to taka próba na chybcika była bez wczuwania się. Kiedy indziej może się pobawię z opóźnieniami, bo tak szczerze powiedziawszy na moje potrzeby to mi fabryczne ustawienia tej pamięci w zupełności wystarczają. Korci mnie jedynie żeby tą zagadkę BSOD-ów rozwiązać i temu służyłyby ewentualne próby z ustawieniami pamięci.

Link to post
Share on other sites

Witaj Pasjonat a co powiesz o tych czarnych ekranach to wina pamięci? bo mi się wydaje że nie :|

 

Ja składam kompy długo nie jestem tam jakimś specem ale w miar się znam, Za Blue S zawsze odpowiadały pamięci czy to Ram czy pamieć podręczna proca czy dyski itp ale za znikanie obrazu to myślałem ze grafika ale skoro ja mam na podmianę inna grafikę GT9500 nie jest to jakiś demon prędkości ale syn gra i mu działa na MoBO jest integra i na tych wszystkich 3 sztukach to samo więc co może być tego przyczyna jak dla mnie wina leży po stronie PŁYTY

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci że jak zobaczyłem że ty masz tez Blue S to się załamałem bo myślałem ze to jest od jednego wadliwego podzespołu a tu ZONK

Wiesz, jedna jaskółka wiosny nie czyni, tymbardziej że raz na ileśtam prób nie ma tych BSOD-ów także nie jest źle (na dodatek w trybie awaryjnym test przechodzi bez problemu). Jak dla mnie to ten soft jest jakiś "nie czasowy".

 

Co innego te czarne ekrany, ale tak jak pisałem nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną. Ostatecznie daj tę płytę na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem, z uwagi na brak zapału na chybcika wszedłem na stronę typu "recenzja" tych pamięci i ustawiłem tak jak oni tam poustawiali tj. 1866Mhz, 1.65v i opóźnienia 9-11-9-27 i u mnie nie wstało a im hulało stabilnie. Powtarzam, to taka próba na chybcika była bez wczuwania się. Kiedy indziej może się pobawię z opóźnieniami, bo tak szczerze powiedziawszy na moje potrzeby to mi fabryczne ustawienia tej pamięci w zupełności wystarczają. Korci mnie jedynie żeby tą zagadkę BSOD-ów rozwiązać i temu służyłyby ewentualne próby z ustawieniami pamięci.

Ja bym na twoim miejscu tak nie robił w taki strzał z 1.5v na 1.65 może twoje kości zabić a nie koniecznie im lepiej to robić powoli i z wyczuciem

To że komuś hula to nie znaczy że ci takie ustawienia nie spala kompa !

 

Co innego te czarne ekrany, ale tak jak pisałem nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną. Ostatecznie daj tę płytę na gwarancję.

Nie przejmuj się nie tylko Ty wyświetleń jest 1476 a odpowiedzi może 1% wiec z tego co widać to albo się mało ludzi zna (na tym problemie) albo ma nas w nosie sam nie wiem.

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu tak nie robił w taki strzał z 1.5v na 1.65 może twoje kości zabić a nie koniecznie im lepiej to robić powoli i z wyczuciem To że komuś hula to nie znaczy że ci takie ustawienia nie spala kompa !

Może i masz rację, na drugi raz będę ostrożniejszy z tymi eksperymentami.

 

Tak jak mówiłem, postaram się angielskie fora itp. przeszukać pod kątem tych czarnych ekranów. Może coś wyłowię:)

Link to post
Share on other sites

Hmm przeczytam jeszcze raz temat aby zobaczyć czym testowałeś komputer.

 

A jak narazie

Tak jak mówiłem, z uwagi na brak zapału na chybcika wszedłem na stronę typu "recenzja" tych pamięci i ustawiłem tak jak oni tam poustawiali tj. 1866Mhz, 1.65v i opóźnienia 9-11-9-27 i u mnie nie wstało a im hulało stabilnie.

Większość poradników OC sugeruje aby najpierw starać się wycisnąć maksymalne stabilne taktowanie a dopiero potem zwiększać napięcia. W każdym bądź razie jak komputer używasz do gier to 1333MHz starczy. Programy bardziej specjalistyczne to inna bajka.
Link to post
Share on other sites

Większość poradników OC sugeruje aby najpierw starać się wycisnąć maksymalne stabilne taktowanie a dopiero potem zwiększać napięcia.

Tak jak mówiłem, to na chybcika było, i raczej niewiele miało wspólnego ze sztuką OC.

Edytowane przez jackie113
Link to post
Share on other sites

Dlatego też chciałem napisać jak to zrobić :) @Chivaskin instalowałeś ten sterownik z tego postu http://forum.benchmark.pl/topic/41684-problem-z-asus-p8z68-v-pro-intel-z68/page__view__findpost__p__503973 ?

A jaki to ma sens skoro ja już nie wodzę obrazu z MoBo a Mava mam na off

 

Chivaskin a próbowałeś podbijać napięcie na pamięciach (np. do 1.57~~1.60). Przy okazji jeśli pytam o co co już robiłeś i opisywałeś, nie irytuj się, już tyle tego było że łatwiej mi zapytać niż przeglądać wszystkie posty.

nie nie robię nic bo po co jak mi sprzęt nie działa dobrze będzie działać dobrze to się pobawię nie na darmo kupiłem Hydro którego ..... nie mogę użyć :(

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

Z tego co ostatnio czytalem tutaj wysowa sie mi jedno.

Płyta nierowna płycie.

Mam druga płytę GigaP55-UD3L. Na tejże płycie procek 540 intela sie pieknie kreci razem oczywiscie z pamieciami.

Pamieci po dwie pary 2*2, 1*1 corsaja. Wszystko ladnie skakało do gury bez jakis cudow automatycznie. Woda puszczona na procek i grafe. Jak w podpisie wiecie mam obecnie cos bardziej aktualnego. Tutaj są problemy i to jakie dopel starty , czasami wogule nie podnosi sie płyta nawet na standardzie. Swoje obecne ramy tez se chciałem podnies wiec ustawilem tak jak wyzej . Poszły a jakże na1866. ale po ponownym restarcie była kicha ze 1333 startowałem i to kilkoma restartami.

 

WNIOSKI SA TYLKO JEDNE Wszystko zależne jest od płyty. Dobra płyta zniesie wszystko nawet i pociagnie za soba pamiecie.

Z mojej strony ta płyta co obecnie mam jest porażka. Niepowiem stabilnie chodzi, raczej chodziła jest w pudełku czeka na wysłanie.

Co jeszcze kiedys miałem no jakies ładne pare lat wstecz tez gigabyte tez reklamowali ze dobra i tak dalej. Kupa pełno blu s na niej załatwiłem grafe, chlodzenie wodne. Z tego pewnie powiecie tez jestem pasjonatem. Bilsko co dalej niewiem.

Ale wiem że nie skusze sie na asusa. Ma duzo plusów ale z tego co czytam i co piszą ludzie fatalna, zawsze cos dolega. Do tego dochochodza własne doswiadczenia.

Link to post
Share on other sites

Z tego co ostatnio czytalem tutaj wysowa sie mi jedno. Płyta nierowna płycie. Mam druga płytę GigaP55-UD3L. Na tejże płycie procek 540 intela sie pieknie kreci razem oczywiscie z pamieciami. Pamieci po dwie pary 2*2, 1*1 corsaja. Wszystko ladnie skakało do gury bez jakis cudow automatycznie. Woda puszczona na procek i grafe. Jak w podpisie wiecie mam obecnie cos bardziej aktualnego. Tutaj są problemy i to jakie dopel starty , czasami wogule nie podnosi sie płyta nawet na standardzie. Swoje obecne ramy tez se chciałem podnies wiec ustawilem tak jak wyzej . Poszły a jakże na1866. ale po ponownym restarcie była kicha ze 1333 startowałem i to kilkoma restartami. WNIOSKI SA TYLKO JEDNE Wszystko zależne jest od płyty. Dobra płyta zniesie wszystko nawet i pociagnie za soba pamiecie. Z mojej strony ta płyta co obecnie mam jest porażka. Niepowiem stabilnie chodzi, raczej chodziła jest w pudełku czeka na wysłanie. Co jeszcze kiedys miałem no jakies ładne pare lat wstecz tez gigabyte tez reklamowali ze dobra i tak dalej. Kupa pełno blu s na niej załatwiłem grafe, chlodzenie wodne. Z tego pewnie powiecie tez jestem pasjonatem. Bilsko co dalej niewiem. Ale wiem że nie skusze sie na asusa. Ma duzo plusów ale z tego co czytam i co piszą ludzie fatalna, zawsze cos dolega. Do tego dochochodza własne doswiadczenia.

Rozumiem że trzeba liczyć na fart nawet jak się płaci za coś dobrego bo w cenie 700zł to raczej dobre, ale powinno być inaczej ehhh ja i tak dalej nie wiem co jest przyczyna u mnie tych czarnych ekranów :(

 

A tu niespodzianka

http://img21.imageshack.us/img21/8598/dupaha.png

Link to post
Share on other sites

A jaki to ma sens skoro ja już nie wodzę obrazu z MoBo a Mava mam na off

To było tak na szybko zanim przejrzałem dalej temat.

 

W każdym bądź razie skoro mówiłeś o czarnych ekranach to jakich sterowników od nvidii używasz (chociaż skoro mówiłeś, że również testowałeś inną kartę graficzną to ten gtx570 jest raczej sprawny... Jednak mam nadzieję, że podczas testowania inne karty prze instalowałeś sterowniki).

 

Nigdzie nie widziałem abyś wspominał o takich bechmarkach/programach testujących:

OCCT w teście GPU pokazuje ewentualne błędy

http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/IntelBurnTest.shtml

performence test to testuje cały system razem z czytnikiem dvd :Phttp://www.passmark.com/download/64bitsoftware.htm w menu advance warto "pobawić" się opcjami.

Link to post
Share on other sites

Nie są :)

Ale mi chodziło, o czarne ekrany które miewałeś w grach, czy tam tym filmiku.

 

Zresztą napisz proszę bo już dużo tego było (postów) w czym te czarne ekrany występowały.

 

EDIT. wybacz ale późno już jest i umysł już taki "rzeźki" nie jest.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem podczas oglądania czegoś na YT również takie zjawisko występuje?

 

W każdym bądź razie podejrzewam, iż system nie wchodzi poprawnie w tryb 3D. Najłatwiej to sprawdzić po przez GPU-Z w zakładce sensor masz pokazane taktowanie rdzenia GPU http://www.techpowerup.com/downloads/2101/TechPowerUp_GPU-Z_v0.5.9.html i zapewne będziesz miał maksymalne taktowanie (tryb 3D) oraz zmniejszone o połowę (2D) bądź coś zbliżonego.

Włącz logowanie do pliku (log to file). Zobacz jaki masz tryb pracy w firefoxie a potem odpal jakąś aplikacje powodującą czarny ekran.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...