Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zamierzam w najbliższym czasie złożyć sobie komputer i zastanawiam się nad procesorami

 

Intel Core i3 2100 3.1 GHz BOX

 

lub

 

AMD Phenom II x4 965 AM3 Black Edition BOX

Kilka osób polecało AMD a kilka Intela. Sam juz nie wiem komputer będzie służył do internetu multimediów i gier. Co będzie lepsze na przynajmniej 4 lata i czy opłaca sie dopłacać te 100 zł do AMD? Od razu mówię że nie bawię się w OC. Może jakieś inne propozycje?

 

Jeszcze mam pytanie dotyczące płyty głównej myślałem o :

 

http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-h61icafe-79-444801.html

lub

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-h61mu3s3-intel-h61-lga1155-pcievgadzwglansata3usb3ddr3,20302.html

To już kwestia budżetu.

A jaką pod AMD ?

 

 

 

Edytowane przez kubapomocny15
Link to post
Share on other sites

A czy i3 2100 ma cztery wątki i jak one działają?

Moim zdaniem jakiekolwiek i3 to porażka i te 4 wątki są niewiele warte, bo jak przyjdzie czas zrobić coś konkretnego to HT jedynie zatykają ten procesorek. 100zł w kompie na 4 lata to żaden argument. Ja wybrałbym zdecydowanie phenoma. Low-endowe procki intela dobrze wyglądają jedynie w benchmarkach. Półtora roku temu dałem się nabrać na i5 i ten procek jest cieńki jak sik komara. 4 rdzenie to zawsze 4 rdzenie, a HT działa poprawnie jedynie w xeonach.

Edytowane przez saddam
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten procesor ma mocniejsze 2 rdzenie niż 4 w phenoma. Nie ilość rdzeni się liczy a architektura. W grach wykorzystujących 4 jajka i tak wygrywa i3, za to w aplikacjach korzystających z 2 rdzeni 2100 ma dwukrotną przewagę.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

A czy i3 2100 ma cztery wątki i jak one działają?

Fizycznie procesor posiada 2 rdzenie, które mogą wykonać 4 wątki. Wszystko dzięki Hyper-threading. 1 rdzeń wykonuję 2 wątki ale nie z taką samą wydajnością jak fizyczne 2 rdzenie. Wynika to z faktu, że praca 1 rdzenia jest dzielona między 2 wątki. Czy HT jest dobre i daje efekty ? Jak najbardziej tak przynajmniej w nowszych aplikacjach. Wystarczy porównać dajmy na to C2D E8400 a i3 2100. Uwierz że, różnica jest naprawdę spora :)

 

 

Moim zdaniem jakiekolwiek i3 to porażka i te 4 wątki są niewiele warte, bo jak przyjdzie czas zrobić coś konkretnego to HT jedynie zatykają ten procesorek. 100zł w kompie na 4 lata to żaden argument. Ja wybrałbym zdecydowanie phenoma. Low-endowe procki intela dobrze wyglądają jedynie w benchmarkach. Półtora roku temu dałem się nabrać na i5 i ten procek jest cieńki jak sik komara. 4 rdzenie to zawsze 4 rdzenie, a HT działa poprawnie jedynie w xeonach.

@Up

Zgadzam się :) To trochę jak z silnikiem - Można zrobić silnik V8, który nie wyciąga dużo mocy i zrobić 4 cylindrowy który przy zaawansowanej technologi będzie wielokroć lepszy od powyższego.

AMD siedzi przy tej samej architekturze sporo czasu, a niestety czas nie stoi w miejscu jak i wymagania wobec takich procesorów.

Jaki model I5 miałeś na myśli ?

Edytowane przez Fikuzi
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Fizycznie procesor posiada 2 rdzenie, które mogą wykonać 4 wątki. Wszystko dzięki Hyper-threading. 1 rdzeń wykonuję 2 wątki ale nie z taką samą wydajnością jak fizyczne 2 rdzenie. Wynika to z faktu, że praca 1 rdzenia jest dzielona między 2 wątki. Czy HT jest dobre i daje efekty ? Jak najbardziej tak przynajmniej w nowszych aplikacjach. Wystarczy porównać dajmy na to C2D E8400 a i3 2100. Uwierz że, różnica jest naprawdę spora :) @Up Zgadzam się :) To trochę jak z silnikiem - Można zrobić silnik V8, który nie wyciąga dużo mocy i zrobić 4 cylindrowy który przy zaawansowanej technologi będzie wielokroć lepszy od powyższego. AMD siedzi przy tej samej architekturze sporo czasu, a niestety czas nie stoi w miejscu jak i wymagania wobec takich procesorów. Jaki model I5 miałeś na myśli ?

Odpowiedz jest prosta jeśli nie chcesz podkręcać to bez wahania wybierz intela i3 2100 ,natomiast jeśli będziesz robił Oc to wybierz phenoma x4 955 be ,ten procek dopiero pokazuje pazurki po podkręceniu na 4000-4300mhz,u mnie pracuje prawie rok na 4230mhz napięcie 1,5V , ma odblokowany mnożnik wiec podkręcanie jest dziecinnie pproste
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czy opłaca się dopłacać do tej droższej płyty głównej?

Moim zdaniem opłaca się dopłacić np. do Asrock P67 Pro3. Sam tak zrobię i do tej płyty będzie można wepchnąć później inny procesor jak to mówią - High endowy :) Choć wolę zwrotu w ojczystym języku - tego z wyższej półki :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

2120 różnica nie warta ceny, biorąc Asrock będziesz mógł w przyszłości wycisnąć ostatnie soki z procesora. Szyna w nim też się dobrze kręci i zyskasz kilkaset dodatkowych Mhz.

Co do płyty którą podałeś to nie podkręcisz na niej żadnego procesora lecz będziesz mógł korzystać z integry na procesorze.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na moje na jego potrzeby i3 550 wystarczy i jakaś płytka asrocka niezniszczalna oraz zasilacz ocz 500 i ddr 3

 

Na moje na jego potrzeby i3 550 wystarczy i jakaś płytka asrocka niezniszczalna oraz zasilacz ocz 500 i ddr 3

porównanie amd z i3 540 bo i3 550 nie było ale i3 550 bije 540 poza tym 550 najlepsza cena jakość

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/88?vs=143

 

Kręcić to się zbytnio nie da, ale da się przesunąć szynę przez co w 2100 otrzymasz około 3.4 ghz a w 2120 około 3.6

i3 550 podkręci spokojnie do 4.2

Edytowane przez adixwtelno
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...