Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zakładam że płyta pod 2 kości ram i jedną kartę graficzną? Jeśli tak to wystarczy ASUS P8H61-M LX R3.0. Możesz spróbować podnieść szynę o kilka MHZ co da wyższe taktowania pamięci i procesora. Lecz nie licz że pójdzie wyżej niż 105Mhz

Edytowane przez KOXsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lynnfield i Arrandale to straszna porażka. Zdecydowanie najgorsze procesory intela od czasów pentium 4. Nie ma najmniejszego sensu pakować się w platformę S1156, którą intel dawno posłał do piachu. W benchmarkach nie wygląda aż tak strasznie ale jak przyjdzie na tym popracować to tak się zatyka, że poprzednia generacja - core2 bywa nawet 300% szybsza. Kiedyś dałem się naciągnąć na mobilne i5 - cały czas leży i zbiera kurz, bo do żadnej pracy się nie nadaje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę fanboy AMD :D 750 jest znacznie szybsza od Phenona x4 i ma potężne możliwości OC z 2.6 Ghz na 4.0 bez problemu lecz nie warto teraz w nie inwestować. Warto skusić się na 1155 na której nawet Ivy będą działać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co z tego, że podkręcisz jak to słaby procek z małym cache i HT go zatyka? Nadaje się najwyżej do pracy biurowej i gierek.

 

W zestawie do pracy mam 8 procków i same intele, w laptopach 3 intele, a amd tylko w netbook'u wiec bardzo zagorzały ze mnie fanboy intela chłopcze. Intela można kupić jak wybiera się high-endowe procki, a nie i3 i inne celeronki.

 

S1155 to zdecydowanie dobra inwestycja z perspektywą przesiadki na Ivy Bridge 22nm.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie chce za rok/dwa rozbudowywać komputera o nowy procek to amd z chłodzeniem i przyzwoita płytą. Biorąc i3 poczekał bym jendak na ivyy bridge. W przyszłości do nowszych gier i programow przyda mu sie jakiś i5 3xxx więc płyte też powinien brać coś z chipem p67 a nie Hxx

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i3 jest wydajniejszy w aplikacjach i grach które obsługują 1/2 rdzenie. W aplikacjach które obsłużą 4 lub więcej rdzeni wydajniejszy okaże się Phenom. Platforma intela jest bardziej przyszłościowa. Tylko co przyniesie przyszłość. Jeśli nie będziesz chciał w najbliższym czasie zmieniać prcesora na wydajniejszy możesz wziąć amd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@kuba m.in. konwersji video/kompresji danych/szyfrowaniach jednak wszystko zależy od aplikacji jaką bierzesz pod uwagę http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Konwersja_wideo_i_rendering_3D-3532/strona/12675.html

http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/procesory/intel-core-i3-2100

http://www.frazpc.pl/artykuly/886931,INTEL_CORE_i3_2100_VS_AMD_PHENOM_II_X4_955__TANIE_I_DOBRE.html

http://www.purepc.pl/procesory/test_core_i5_2400_i_core_i3_2100_sandy_bridge_dla_kowalskiego?page=0,4

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i3-2120-2100_7.html

A odnośnie gier to różnie bywa na stock lepszy jest i3 jednak w momencie jak założysz na tego phenoma chłodzenie lepsze albo co więcej zdecydujesz się na 960T + płytka na której rdzenie odblokujesz (na allegro sprzedają ludzie 960T z gwarancją na odblokowanie rdzenii) + podkręcisz to w efekcie dostajesz 1100T albo i większą wydajność :)

 

Ogółem jeśli chcesz mieć komputer uniwersalny to bierz phenoma, jeśli chcesz mieć komputer do gier tylko to na chwilę obecną i3 starczy (nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja z grami i ich optymalizacją za pół roku/rok etc).

Jednak branie zestaw przyszłościowy etc etc etc mija się z celem bo już wychodzą nowe chipsety intela które pewnie będą miały dodatkowe funkcje względem obecnych socket ma zostać ten sam ale do końca nigdy nie wiadomo jak to będzie. Zresztą jeśli wybierzesz opcję tanią czyli h61 to zapomnij o przyszłościowych rozwiązaniach jedynie włożysz i5 jakiegoś ale nie podkręcisz go, nawet za używany trochę zapłacisz kiedyś tam. A jak chcesz wziąć jakąś płytkę z p67 to ceny zaczynają się od 380zł (asrock p67 pro3) a za 70zł więcej masz już procek który chcesz kupić. Jednak jak zamierasz wymienić tego i3 w ciągu pół roku maksymalnie to rozważ p67 jeśli nie zamierzasz bo wiesz, że nie będziesz miał tylu na to pieniążków to weź h61+i3 albo am3+960t.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam wymieniać procesora w ogóle za jakieś 4 lata pójdę na studia i kupie sobie pewnie laptopa a komputer zostanie w domu. Nie jestem strasznie wymagającym graczem gram raczej do święta na co dzień będzie służył mi do internetu prostej obróbki grafiki multimediów. Potrzebuje stabilnego dobrze działającego i bezawaryjnego kompa. Zaproponujcie jakiś am3+960t

Edytowane przez kubapomocny15
Link to post
Share on other sites

Dalej jestem w kropce po wypowiedziach typu :

Ten procesor ma mocniejsze 2 rdzenie niż 4 w phenoma. Nie ilość rdzeni się liczy a architektura. W grach wykorzystujących 4 jajka i tak wygrywa i3, za to w aplikacjach korzystających z 2 rdzeni 2100 ma dwukrotną przewagę.

lub

up i3 2100 i P67/Z68 najlepszy wybór.. AMD Ci odradzam kuzyn ma Phenoma II X4 955 i to jest porażka a nie procek

oraz (to z prywatnych wiadomości)

zaden, dolar tanieje i w morele.net wersja i3 2120 kosztuje juz 488zl a jest najlpeszym wyborem procesora do 600zl, mega mocny malo energii pobiera i sie nie zawiedziesz, do tego najtansza plyta gigabyte h61 ale sa dwa modele na ktorych podkrecisz ten porcesor o dalsze 7% :) i uwierz bedziesz wiecej niz zadowolony:)

. Oraz

Moim zdaniem jakiekolwiek i3 to porażka i te 4 wątki są niewiele warte, bo jak przyjdzie czas zrobić coś konkretnego to HT jedynie zatykają ten procesorek. 100zł w kompie na 4 lata to żaden argument. Ja wybrałbym zdecydowanie phenoma. Low-endowe procki intela dobrze wyglądają jedynie w benchmarkach. Półtora roku temu dałem się nabrać na i5 i ten procek jest cieńki jak sik komara. 4 rdzenie to zawsze 4 rdzenie, a HT działa poprawnie jedynie w xeonach.

i kilku innych na AMD dalej nie wiem co robić jednak bardziej skłaniałbym sie do Intel i3 2120.
Link to post
Share on other sites

Jeśli tylko grasz i przeglądasz neta, to i3 2120 da rady. Do takich zastosowań zazwyczaj potrzeba jeden lub 2 wątki, a gry należą do najpodatniejszych na HT ze względu za niską optymalizacje potoku.

 

4 rdzenie phenoma mają przewagę w poważniejszych zastosowaniach wykorzystujących 4 rdzenie.

 

 

Wyjaśnienie:

Jak działa HT? CPU ma określoną długość potoku obliczeniowego i często bywa tak, że zostają w wątku puste przebiegi. HT pozwala na wykorzystanie jednego rdzenia przez 2 wątki. W przypadku pustych przebiegów jednostki wykonawcze rdzenia obliczają drugi wątek. Gry i popularny soft jest słabo optymalizowany więc HT daje korzyści.

W przypadku poważniejszych zastosowań nie jest już tak kolorowo. Np. taki Vray ma wzorcową optymalizacje potoku obliczeniowego więc HT nic pozytywnego nie daje. Jakby tego było mało, HT marnuje wewnetrzne zasoby procesora na dodatkowy wątek, który i tak nie jest obliczany. Wyczerpanie wewnetrznych zasobów CPU powoduje zatkanie procesora i duży spadek wydajności. Najbardziej zatykają się procki z małym cache, a 3MB na 4 wątki to bardzo mało. Przy 4 wątkach Phenom X4 ma lepszą wydajność i nie ma co się czarować, że HT w low-endowym procku cos pomoże. Dobrze działające HT widziałem tylko w Xeonach Westmere-EP.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Sam się nad tym i3 zastanawiałem ale od razu go skreśliłem. Dlaczego?

- i3 ma generalnie 2 rdzenie +ht. W takiej ,np. Armie 3 potrzeba już pełnych 4 rdzeni (to znak ,że gry już będą potrzebować pełnych 4 jajek ,a wtedy 960T położy intela )

- Phenoma 960T wykręcę do co najmniej 3.9 ghz i zmiecie Intela

- Phenom 960T jest bardziej przyszłościowy jak nie chcesz zmieniać non stop flaków w kompie

- Tych 5 fps różnicy pomiędzy tymi prockami i tak nie odczujesz

Ostatni powód jest taki ,iż ceny intela spadają dopiero gdzieś po 3 latach albo wcale

Twój wybór. Ja brałbym 960T. Te procki różnią się tylko 5-10 fpsami i to w benchmarkach:). Wiadomo też ,że cztery rdzenie ogarniają lepiej wymagające karty graficzne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

- Phenom 960T jest bardziej przyszłościowy jak nie chcesz zmieniać non stop flaków w kompie

Przyszłościowy to on może jest ale ta przyszłość nie jest pewna pod względem wydajnościowym. W tej chwili na co byś zmienił tego Phenom'a ? Na Buldożera ? Za to z i3 będzie mógł zmienić na odpowiednika z ivy bridge lub jakiegoś 4 rdzeniowca np. i5 2400

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...